Regulamin Konkursu

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez Solo » wtorek, 1 października 2013, 13:15

Nie ma sensu.
Obiecałem ufundować nagrodę i nagrodę ufunduję, nawet jeśli obecna sytuacja mi się bardzo nie podoba.
Decyzja należy do administracji.
Wystarczyłaby odrobina dobrej woli, żeby wszyscy byli zadowoleni i nikt przy tym niczego nie stracił.
Ale ok, decyzja administracji będzie jak będzie, ja ją zaakceptuję.
Nie lubię sobie robić z gęby cholewy.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez fragles » wtorek, 1 października 2013, 13:17

greatgonzo napisał(a):Ja chętnie przyznam, jak zobaczę w ogóle jakieś wytłumaczenie. (...)
Termin zakończenia konkursu określa czas, do którego można wstawiać galerie zdjęć!


Tzn. że jak? Bo już się pogubiłem: że jak później, to później?
Za długi wywód, mało jednoznaczne podsumowanie i... dalej nie wiem.

malinowski napisał(a):Przyznam Ci gonzo że masz dużo racji. Chyba to najbardziej ja tutaj zamieszałem.


Bardzo możliwe z tą racją, ale wyłóżcie w końcu, jak jest. Tak jednoznacznie, krótko i po męsku.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1561
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez nobie1973 » wtorek, 1 października 2013, 13:23

Hmmmm… Nie jestem organizatorem konkursu i nie ja ustalam jego regulamin, ale… BOMI21 otrzymał zgodę na zaprezentowanie tego samolotu w dwóch wersjach malowania. Gdyby nie ta zgoda to na pewno model byłby gotowy przed terminem bo taka chęć zaprezentowania tego modelu jest niestety czasochłonna. Z kolei przemiana czeskiego malowania na polskie nie jest wcale czasochłonna (raptem naniesienie szachownic, numerów i godła + zamalowanie czeskich oznaczeń i numerów, raptem może max. 2 godziny pracy). Także moim zdaniem wyjaśnienia BOMI21 są całkiem sensowne. Ostatecznie jednak to w gestii organizatora jest uznanie wyjaśnień BOMI21 i tego czy dopuszcza do konkursu model z polskimi oznaczeniami.

Solo napisał(a):No to przesuńcie termin o tydzień.
Kto ma dokończyć model ten dokończy, kto ma zrobić zdjęcia to zrobi.
Wyznaczcie nieprzekraczalny termin NA WSZYSTKO i wszyscy będą happy.
W końcu to zabawa i ma dawać radość, a nie niepotrzebny stres.


Zgadzam się i popieram... :mrgreen: !
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez malinowski » wtorek, 1 października 2013, 13:31

Ja jestem winny zamieszania i główny mieszacz. Niech zali będzie głos ludu. Niech Bomi i Alex dokończą swoje prace bez awantury. Umówmy się niech to będzie do PIĄTKU do 23:59. I żadnych odstępst od tego terminu.
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez Solo » wtorek, 1 października 2013, 13:32

Miło, że podjęto sensowną decyzję. :)
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez Alex976 » wtorek, 1 października 2013, 13:38

Dziękuję bardzo za daną mi jeszcze jedną szansę.
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez BOMI21 » wtorek, 1 października 2013, 13:39

malinowski napisał(a):Ja jestem winny zamieszania i główny mieszacz. Niech zali będzie głos ludu. Niech Bomi i Alex dokończą swoje prace bez awantury. Umówmy się niech to będzie do PIĄTKU do 23:59. I żadnych odstępst od tego terminu.




Do wieczora dam swoje zdjęcia.
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez Solo » wtorek, 1 października 2013, 13:41

Bomi, teraz niczego nie musisz udowadniać, masz czas żeby wszystko spokojnie i porządnie przygotować.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez fragles » wtorek, 1 października 2013, 13:49

malinowski napisał(a):Ja jestem winny zamieszania i główny mieszacz. Niech zali będzie głos ludu. Niech Bomi i Alex dokończą swoje prace bez awantury. Umówmy się niech to będzie do PIĄTKU do 23:59. I żadnych odstępst od tego terminu.


Teraz rozumiem. Wreszcie znalazł się gość z jajami!
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1561
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez BOMI21 » wtorek, 1 października 2013, 14:06

Solo napisał(a):Bomi, teraz niczego nie musisz udowadniać, masz czas żeby wszystko spokojnie i porządnie przygotować.


Ale udowodnię, aby je było niepewności, czy np. nie oszukiwałem, by składać model jeszcze po zakończeniu konkursu po "starych" zasadach.

Piątek - model został sklejony. Kamuflaż czeski. Wiedząc, że wyjeżdżam na weekend, i że wrócę dosyć późno w niedzielę, zrobiłem galerię po czesku. Nie publikowałem, z zamiarem dodania tych zdjęć do właściwej, polskiej galerii.

Sobota - nie ma mnie, model stoi.

Niedziela - wracam około 21:30, do 23:59 przemalowałem model w całości na polski. Przed pracami (czyt. malowaniem) wrzuciłem zdjęcie złożonego do całości modelu, żeby pokazać, że bryła i wszystkie części zostały przyklejone. Po przemalowaniu i nałożeniu polskich kalek, model nie wymaga żadnych dodatkowych prac. Z racji godziny (przed północą) nie wrzucałem żadnych zdjęć, bo ze zmęczenia nie mogłem ustać na nogach, ale też dlatego, że przecież w poniedziałek miały się pojawić zdjęcia w galerii.

Poniedziałek - miałem wziąć model na pole i zrobić zdjęcia. Aparat nawalił, więc żeby jakiekolwiek zdjęcia (do wglądu) pokazać, wrzuciłem te z piątku. Wieczorem pokazałem zdjęcie przemalowanego MiGa, zrobione telefonem, ale wyrzucone przez komputer, więc dobrej rozdzielczości. Parę osób pomyślało, że właśnie przemalowuję model, skoro po południu wrzuciłem zdjęcia czeskie, mimo adnotacji, że MiG jest już od niedzieli przemalowany. Wypolerowałem owiewkę i dokleiłem dwie kalkomanie do polskich godeł pod kabiną - takie białe coś na niebieskim tle - będzie to widoczne, jak wrzucę dzisiaj zdjęcia.

Jak jeszcze jakąś część jest niezrozumiała lub są pytania, proszę dać znać. Chodzi o udowodnienie, że nigdzie nie oszukiwałem i że model został faktycznie skończony na czas.
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez greatgonzo » wtorek, 1 października 2013, 16:40

fragles napisał(a):
greatgonzo napisał(a):Ja chętnie przyznam, jak zobaczę w ogóle jakieś wytłumaczenie. (...)
Termin zakończenia konkursu określa czas, do którego można wstawiać galerie zdjęć!


Tzn. że jak? Bo już się pogubiłem: że jak później, to później?
Za długi wywód, mało jednoznaczne podsumowanie i... dalej nie wiem.


Ja nie mam nic wspólnego z organizacją konkursu. W dodatku wlazłem tu z nagrodą na własnych zasadach i mogłem sobie ją przyznać po uważaniu bez ryzyka niezgodności z pierwotną deklaracją, co mogłoby być udziałem pozostałych kolegów - dawców nagród. Stąd luźne uwagi o zasadach rozgrywania takiego konkursu, które być może wpłynęły na decyzje organizatora.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez Solo » wtorek, 1 października 2013, 17:15

A ja mam pytanie do administracji, w jaki sposób wyłonimy laureatów: czy każdy zgłasza (do kogo?) kogo chce nagrodzić, czy jakoś inaczej to robimy?
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez malinowski » środa, 2 października 2013, 07:50

Wybierasz kogo chcesz i wręczasz mu nagrodę. Ale wstrzymaj się z publikację laureta do poniedziałku;)
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez Solo » środa, 2 października 2013, 09:05

A nie byłoby fajniej, gdyby laureaci byli zgłaszani do administracji przez sponsorów, a ta ogłaszała wyniki, zwycięzców oraz nagrody w jednym komunikacie w określonym terminie?
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Regulamin Konkursu

Postprzez malinowski » środa, 2 października 2013, 09:10

Ostanio tak było to zbierałem wyniki przez miesiąc
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Edycja 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość