[Finlandia] Bristol Blenheim Mk I - MPM 1/72

Re: [Finlandia] Bristol Blenheim Mk I - MPM 1/72

Postprzez Voltan » środa, 30 października 2013, 16:42

Wybacz że dopiero teraz

Malowanie wyszło ci bardzo ładnie, bardzo fajny spód i cieszę się, że model zbliża się do szczęśliwego finału.
Nie pasuje mi tylko jedna rzecz, mianowicie gryzie się zróżnicowana powierzchnia samolotu (świetna) z dość monotonnym malowaniem kolektorów. Sam tego tematu nie opanowałem, ale jest pewien dysonans.

No i liczę na lepsze zdjęcia w galerii.

a propos galerii, jak myślicie, powinniśmy je umieszczać tu, w projekcie, czy np. w dziale lotnictwa?
Tutaj mało kto zagląda, więc ja byłbym za tym ,aby nasze mozolne zmagania prezentować tutaj, natomiast ukończone modele w dziale lotnictwa.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: [Finlandia] Bristol Blenheim Mk I - MPM 1/72

Postprzez Aero74 » piątek, 1 listopada 2013, 14:54

Witajcie,

przede wszystkim dziękuję za to przebrnęliście ze mną tą drogę przez mękę :) , za rady, krytykę i kibicowanie

dymuwa napisał(a):Nie podoba mi się "czystobrązowy" kolor kolektora spalin. Kiedyś też tak malowałem, ale po długich dyskusjach "doszlim do wniosku", że były to jednak rury stalowe, które zmieniały kolor pod wpływem temperatury, tzn dowolne odcienie od jasnożóltego metallic'a przez brąz aż po rdzawy.


Voltan napisał(a):Nie pasuje mi tylko jedna rzecz, mianowicie gryzie się zróżnicowana powierzchnia samolotu (świetna) z dość monotonnym malowaniem kolektorów. Sam tego tematu nie opanowałem, ale jest pewien dysonans


a było to tak... kolektory przed zdjęciami , które prezentowałem dostały kilka kolorów metalizerów i wyglądały świetnie moim zdaniem. Przed malowaniem powierzchni zamaskowałem je taśmą i przetrwały... ale washa nie przetrwały :-/
wk... zdenerwowany pomalowałem jednolicie. Ale po Waszych uwagach poprawiłem stalowym pigmentem, pocieniowałem , oględnie mówiąc poprawiłem na ile mogłem.

Podsumowując : przedostatni raz się męczyłem z takim shortem. Nie mam to sensu i najlepszy nawet efekt, nie jest w stanie mi wynagrodzić tych godzin marazmu i zwątpienia.

Link do galerii które moim zdaniem oczywiści powinny być umieszczone tam gdzie jest szersza publika:
http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=46901


no i jak by nie patrzeć.....
pierwszy !!!!! :lol:

Obrazek
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 15:37
Lokalizacja: Kraków

Re: [Finlandia] Bristol Blenheim Mk I - MPM 1/72

Postprzez skusz » piątek, 1 listopada 2013, 20:42

Chciałoby się, co?
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: [Finlandia] Bristol Blenheim Mk I - MPM 1/72

Postprzez Aero74 » piątek, 1 listopada 2013, 20:45

No jasne :mrgreen:
A Ty Sławek wolałbyś Dewertusa z jednej a mnie z drugiej??? Nie licz na to :mrgreen:
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 15:37
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Finlandia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości