Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Sprzęt, akcesoria oraz techniki obróbki zdjęć cyfrowych czyli, jaki kupić aparat, jak fotografować, jak ulepszyć zdjęcia i je pokazać.

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez portalus » piątek, 12 kwietnia 2013, 23:32

Solo napisał(a):Przecież jak pójdę do sklepu nieprzygotowany, to sprzedawca wmówi mi wszystko.

I sprzeda to co chce sprzedać on a nie to co ty chcesz kupić - oczywiście jeśli będzie odpowiednio dobry a ty za mało asertywny.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez Rafal » sobota, 13 kwietnia 2013, 00:49

Solo napisał(a):Najgorsze jest to, że nigdzie, ale to ABSOLUTNIE nigdzie nie mogę znaleźć jakiegokolwiek testu tej A58.
Przecież jak pójdę do sklepu nieprzygotowany, to sprzedawca wmówi mi wszystko.


Szukasz testu aparatu, który ledwo co wszedł do sprzedaży? Gadżeciarz... http://fotoblogia.pl/2013/02/20/sony-sl ... 7-w-jednym
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez Solo » sobota, 13 kwietnia 2013, 00:58

No a czemu nie, co to za problem przez parę dni potestować.
A ten tekst już widziałem, ale to jest wpis chyba na podstawie notatki prasowej producenta.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez luck1985 » sobota, 13 kwietnia 2013, 07:53

portalus napisał(a):No i zabiłeś dyskusję.
"Canonem w fotografii jest Nikon" - koniec kropka.
Kto myśli inaczej błądzi. To, że ich średniej klasy zestawem zrobisz lipne zdjęcie "to już inny temat".
Nie daj Boże wchodzić w niuanse - wtedy wydatki od nastu do dziesiątków tysięcy czekają cię.

Może ktoś ma A57/A58 i się w miarę obiektywnie wypowie o przydatności tego aparatu w modelarstwie.
Jak już się Solo na coś zdecydujesz to się pochwal i napisz 2-3 zdania dlaczego.



Nie napisałem koniec kropka. Wspomniałem o rynku wtórnym, który jest najlepszy wśród wszystkich dostępnych marek.
Zależy co chcesz zrobić tym średnim zestawem- na końcu tych 300mm nie będzie rewelacji, a wątpie żeby ktoś tutaj miał zamiar wydać 20-30tyś na zacnego zooma.

Kiedyś u Sony wizjer był elektroniczny, coś się zmieniło? Ja chociażby przez ten wizjer bym sobie odpuścił Sony :)
Ostatnio w MM była promocja EOS 600D z kitem i drugim obiektywem za 2600.
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez portalus » sobota, 13 kwietnia 2013, 08:13

luck1985 napisał(a):wątpie żeby ktoś tutaj miał zamiar wydać 20-30tyś na zacnego zooma.

Kiedyś u Sony wizjer był elektroniczny, coś się zmieniło? Ja chociażby przez ten wizjer bym sobie odpuścił Sony :)
Ostatnio w MM była promocja EOS 600D z kitem i drugim obiektywem za 2600.


No i właśnie o to w tym wątku chodzi. Szukamy aparatu optymalnego do robienia zdjęć na co dzień i do modeli za rozsądną cenę - budżetowego kompaktu lub amatorskiej lustrzanki.
Ktoś kto chce i ma do wydania większą kasę siedzi dość mocno w temacie i nie tutaj będzie szukał porady.

Tak Sony ma te elektroniczne wizjery i chyba już z nich nie zrezygnuje - ciekawe czy jak C/N w to wejdą, o ile wejdą, to to będzie koniec świata i co wtedy będzie warte uwagi - tylko używki.

Ten EOS 600D w takiej konfiguracji jest niewątpliwie pomysłem godnym uwagi.
Mamy tutaj chyba kilku użytkowników tego czy mu pokrewnych modeli - może niech się wypowiedzą.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez Rafal » sobota, 13 kwietnia 2013, 10:17

Solo napisał(a):No a czemu nie, co to za problem przez parę dni potestować.
A ten tekst już widziałem, ale to jest wpis chyba na podstawie notatki prasowej producenta.


http://www.digitalcamerainfo.com/conten ... Review.htm

Cytat:

At the same price and with more features the A57 looks like the better deal right now. You can certainly wait for full reviews of the A58 before making a decision, but based on our short experience there's little about the A58 that would be worth waiting on.

W tej samej cenie i z większą ilością funkcji A57 wygląda na lepszą ofertę już teraz. Można oczywiście czekać na pełne opinie na temat A58 przed podjęciem decyzji, ale w oparciu o nasze doświadczenie w A58 jest niewiele, dla czego byłoby warto czekać dalej.

i

http://reviews.cnet.com/digital-cameras ... 18814.html
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez Solo » sobota, 13 kwietnia 2013, 11:39

Rafal napisał(a):W tej samej cenie i z większą ilością funkcji A57 wygląda na lepszą ofertę już teraz. Można oczywiście czekać na pełne opinie na temat A58 przed podjęciem decyzji, ale w oparciu o nasze doświadczenie w A58 jest niewiele, dla czego byłoby warto czekać dalej.


Ostatnią część zdania należy przetłumaczyć raczej jako "w A58 jest niewiele (więcej niż w A57) dla czego byłoby warto czekać".
Przeczytałem tę recenzję i w zasadzie nie jest źle. Według autora A58 robi dobre zdjęcia, natomiast jest uboższa w pewne funkcje w porównaniu z A57. Nie jest natomiast prawdą to co pisze autor, że A57 daje nieco więcej za tę samą cenę. W Polsce A57 jest droższy od A58 o ok. 500 zł, więc różnica jest odczuwalna. Do tego A58 według autora ma odrobinę lepszą matrycę, cokolwiek to znaczy. Wychodzi mi na to, że A58 to z jednej strony nieco uproszczona (zubożona) w funkcjonalności wersja A57, a z drugiej strony sprzęt który od poprzednika ma lepszą matrycę i lepszy wyświetlacz, w cenie o 20% niższej.
Cóż, mam zamiar dziś pojechać do najbliższego MM (tam sprzedają ten aparat za 1999 zł) i postaram się go w praktyce przetestować, a kto wie, może od razu i kupić.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez Jurek » sobota, 13 kwietnia 2013, 17:24

:shock:

Poczułem się ze swoim Zenithem 12XP i makro foconymi na odwróconym Heliosie TAKI malutki :P

Serio, panowie...

Solo - chcesz dobrej rady? Idź do sklepu foto, takie prawdziwego, a nie fotojokera w jakiejś Galerii czy supermarkecie. Weź ze sobą model (jeżeli możesz). Pokaż go sprzedawcy, powiedz co i jak chcesz robić, dodaj ile możesz wydać kasy.

Poproś o doradzenie paru możliwych body, przymierz się do nich i wybierz taki, który będzie Ci dobrze leżał w ręku. NIE zwracaj jakiejś wielkiej uwagi na dane techniczne. Jak już dobierzesz body, poproś o dobranie obiektywu do takich zastosowań, jakie potrzebujesz. Zamontuj obiektyw, zrób parę zdjęć. Obejrzyj, może nawet zrób odbitkę (koszt paru złotych) i obejrzyj. Jak będzie zadowolony, to dokup odpowiedniej wielkości namiot bezcieniowy i statyw.

Idź do domu i ciesz się z nowej zabawki.

Dlaczego tak? Bo nie jesteś na tyle zaawansowanym fotografem, żeby odczuć różnicę miedzy aparatami z tej samej półki cenowej i obiektywami do nich. Zanim zaczniesz takowe dobierać, naucz się fotografii. Zanim się nauczysz, to przyjdzie czas na wymianę body bo matryca zacznie szaleć (wcześniej czy później zacznie). Wtedy będziesz mógł sobie kupić sprzęt które spełni twoje oczekiwania.

A jak fotografia Cię nie wciągnie? To będziesz miał mało poręczną zabawkę i będziesz się zastanawiał, dlaczego nie kupiłeś kompakta.
Jurek
 
Posty: 149
Dołączył(a): niedziela, 1 czerwca 2008, 16:04

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez luck1985 » sobota, 13 kwietnia 2013, 18:28

Odwrócony helios do makro, to jest to ;)

Kiedyś na forum cyberfoto był user który kompaktem i własnej roboty tuba z papieru toaletowego+ szkło z lornetki sadził takie makro owadów, że.... brak słów.

Dla osób które chcą lustrzankę, ale nie odpowiadają rozmiary, Canon wypuścił EOS 100D

Obrazek
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez Solo » sobota, 13 kwietnia 2013, 21:38

Dobra panowie, po herbacie. Pojechałem do Media Markt, pooglądałem, zaczęła mi doradzać sprzedawczyni, która widać że na rzeczy się znała, a do tego ładna dziewucha była, więc z miejsca kupiłem. :)
Teraz się ładuje i zaraz zacznę go testować.
Coś czuję, że będzie trzeba kupić obiektyw do makro.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez Piotr Kalinowski » niedziela, 14 kwietnia 2013, 00:49

Osobiście nie uważam, aby obiektyw macro był najlepszym wyjściem do fotografowania modeli. Wolę zdjęcia modeli robione standardowym szkłem 50mm-75mm.
Avatar użytkownika
Piotr Kalinowski
 
Posty: 120
Dołączył(a): piątek, 4 lipca 2008, 01:20
Lokalizacja: Kansas City, MO

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez luck1985 » niedziela, 14 kwietnia 2013, 08:57

I co kupiłeś? Tego soniacza?

Nie masz 50-75 :P Zależy jaki masz aparat i jaki jest mnożnik. Canon ma np. 1,6 czyli jak się podepnie szkło 50mm będzie 80mm ;)
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez Solo » niedziela, 14 kwietnia 2013, 18:28

Tak, kupiłem tego Soniacza.
Trudni w tej chwili mi ocenić, jak dobry to sprzęt.
W porównaniu z moim Sony DSC-F727 to jest rzecz jasna sprzęt z innej galaktyki, więc co ja będę mówił...
Na razie jestem zadowolony, choć nie miałem okazji potestować robienie zdjęć na większą skalę.
Na pewno robi dużo lepsze zdjęcia makro z kitowym obiektywem 18-55. Co prawda dobry efekt na ekranie komputera może wynikać z dużo większego zdjęcia (łatwiej wykadrować wtedy taki malutki obiekt), ale mam wrażenie że zdjęcia makro A58 robi nieporównywalnie szybciej (lepiej kadruje, nie ma problemów z ustawieniem ostrości itp.).
Za jakiś czas będę mógł powiedzieć coś więcej.
Ale generalnie jestem zadowlony: jakość zdjęć jest bardzo dobra, a do tego dochodzi cały ocean automatycznych fiuczerów, których nie miałem w starym aparacie, co takiemu amatorowi jak ja bardzo ułatwia życie.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez Piotr Kalinowski » niedziela, 14 kwietnia 2013, 18:31

Zgadzam się odnośnie mnożnika. Mogłem bardziej sprecyzować swój post. Nie chodziło mi o konkretny obietkwym 50-75mm, ale o zakres ogniskowej. Wystarczy stary, poczciwy Nikon D70 z obiektywem 50mm, który po przemnożeniu da 75mm. Można założyć również 50mm na FF i zdjęcia modeli będą równie dobre.

Robię zdjęcia modelom używając również Nikkora 105mm micro, ale wolę jednak te zrobione obiektywem 50mm :)
Avatar użytkownika
Piotr Kalinowski
 
Posty: 120
Dołączył(a): piątek, 4 lipca 2008, 01:20
Lokalizacja: Kansas City, MO

Re: Aparat do 3000 - 3500zł - jaki?

Postprzez Rafal » niedziela, 14 kwietnia 2013, 23:10

Solo napisał(a):(lepiej kadruje, nie ma problemów z ustawieniem ostrości itp.).


Ten aparat ma jakieś AI do kadrowania? ;-)
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Fotografowanie modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości