Photobucket - blokada dostępu do zdjęć!!!

Sprzęt, akcesoria oraz techniki obróbki zdjęć cyfrowych czyli, jaki kupić aparat, jak fotografować, jak ulepszyć zdjęcia i je pokazać.

Re: Photobucket - blokada dostępu do zdjęć!!!

Postprzez Aleksander » niedziela, 2 lipca 2017, 09:00

A czy jest to duży problem (pytam, bo jestem lamer w tej dziedzinie), zrobić taki serwis w ramach pwm?
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

Re: Photobucket - blokada dostępu do zdjęć!!!

Postprzez Jarek Gurgul » niedziela, 2 lipca 2017, 10:06

Aleksander napisał(a):A czy jest to duży problem (pytam, bo jestem lamer w tej dziedzinie), zrobić taki serwis w ramach pwm?

Problem jest - niby prosty do rozwiązania, ale jednak spory - miejsce na serwerze.
Można włączyć podobne funkcje jak na przykład na czeskim modelforum, tylko trzeba mieć odpowiednio dużo miejsca na serwerze. A grafika potrafi zeżreć mnóstwo przestrzeni dyskowej...

Zorientuję się jakie byłyby w tym zakresie możliwości i dam znać.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Photobucket - blokada dostępu do zdjęć!!!

Postprzez Atlis » niedziela, 2 lipca 2017, 10:12

Nie warto.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Photobucket - blokada dostępu do zdjęć!!!

Postprzez Jarek Gurgul » niedziela, 2 lipca 2017, 10:47

Atlis napisał(a):Nie warto.

Dlaczego?

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Photobucket - blokada dostępu do zdjęć!!!

Postprzez Atlis » niedziela, 2 lipca 2017, 11:21

Ponieważ nie spotkałem się jeszcze z wygodnym systemem dodawania zdjęć przez forum. Serwisy hostingu zdjęć są zawsze wygodniejsze, szybsze, oferują organizację zdjęć i udostępnianie w dowolnym miejscu. No i tak jak sam napisałeś - hosting zdjęć na forum to dodatkowe obciążenie dla serwera i pożeracz transferu. Jak dla mnie to ostateczna ostateczność. Za nim mamy do wyboru kilka darmowych serwisów, olałbym. Ale owszem, zdaję sobie sprawę z tego, że to sposób na cwaniaków jak Photobucket.

Swoją drogą płatne serwisy, chociażby smugmug czy nawet Google Drive kosztują ~10 zeta miesięcznie.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Photobucket - blokada dostępu do zdjęć!!!

Postprzez Aleksander » niedziela, 2 lipca 2017, 12:02

Atlis napisał(a):Nie warto.

Czy ja wiem? Mam taką możliwość na forum motocyklowym i całkiem nieźle się sprawdza.
Myślę, że byłoby wygodniej (bo bezpośrednio), gdyby była taka możliwość.

Edit!
Poczytałem trochę na temat "Photo-Wiadra" na Finescale.com - wg tej relacji, strona ma duże problemy finansowe i prawdopodobnie padnie. Wszyscy się na nich obrazili i likwidują konta. Istnieje możliwość zgrania albumów przez opcję "Download Album" (jeden z niebieskich linków po prawej stronie obrazków), ale podobna trwa to długo - przynajmniej nie straci się zdjęć, bo ich podlinkowanie ponowne, to robota dla Kopciuszka.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Photobucket - blokada dostępu do zdjęć!!!

Postprzez Jarek Gurgul » niedziela, 2 lipca 2017, 13:07

Atlis napisał(a):Ponieważ nie spotkałem się jeszcze z wygodnym systemem dodawania zdjęć przez forum.

Nie jest to zbyt skomplikowane - trzy kroki:
1. w edycji posta dodatkowa zakładka na dole "Dodaj załącznik" > "Przeglądaj" > wskazujemy z dysku lokalnego plik do załadowania,
2. po wskazaniu/wybraniu pliku klikamy "Dodaj plik",
3. stawiamy kursor w polu treści posta i klikamy "Wstaw w linii" i gotowe - obrazek jest już w poście.

Przetestowałem to na zapleczu naszego forum.
Natomiast co do organizacji zdjęć w albumy itp. - tego brak.

Zgadzam się również ze zwiększeniem zajętości serwera i zwiększeniem obciążenia transferu - to odstraszało nas wcześniej i nadal odstrasza od wprowadzenia tej funkcjonalności.

Ale są darmowe alternatywy "niezdjęciowe" od ręki - np. serwisy oferujące darmowe domeny + ftp, na przykład cba.pl i inne. Cba daje chyba 100 giga miejsca na ftp'ie, co dla przeciętnego usera wystarczy na kilkaset porządnych zdjęć.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Photobucket - blokada dostępu do zdjęć!!!

Postprzez Atlis » niedziela, 2 lipca 2017, 13:15

FTP jest w zasadzie też bardzo fajnym rozwiązaniem. Tylko nie wiele ludzi ogarnia.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Photobucket - blokada dostępu do zdjęć!!!

Postprzez Jarek Gurgul » niedziela, 2 lipca 2017, 13:21

Atlis napisał(a):Tylko nie wiele ludzi ogarnia.

Pewnie dlatego, że niewielu korzysta ;o).



ERRATA:

Jarek Gurgul napisał(a):Ale są darmowe alternatywy "niezdjęciowe" od ręki - np. serwisy oferujące darmowe domeny + ftp, na przykład cba.pl i inne. Cba daje chyba 100 giga miejsca na ftp'ie, co dla przeciętnego usera wystarczy na kilkaset porządnych zdjęć.

Miało być "100 mega i kilkaset zdjęć". Ale to też się nie zgadza - sprawdziłem na cba.pl - dają za darmo 1 giga, co przy zdjęciu o przeciętnej wielkości ~ 250 kB pozwala umieścić 4 tysiące fotek na ftp'ie.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Photobucket - blokada dostępu do zdjęć!!!

Postprzez Aleksander » niedziela, 2 lipca 2017, 17:51

Na FSM (www.finescale.com) podano link do wikipedii z listą miejsc hostingowych.
Voila!
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_i ... g_websites
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Photobucket - blokada dostępu do zdjęć!!!

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 3 lipca 2017, 09:11

.
.

Uwaga, uwaga !!!

W związku z problemami związanymi z wyświetlaniem zdjęć z Photobucketa zniesiona została blokada edycji postów - chętni mogą podmienić w swoich postach linki do zdjęć na odwołania do innych niż Photobucket hostingów.
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Photobucket - blokada dostępu do zdjęć!!!

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 3 lipca 2017, 13:00

Kolejne sprawa związana ze znikającymi zdjęciami.

Pilotażowo wprowadzilismy możliwość załączania zdjęć, które przechowywane będą przez PWM.
Ze względu na trudny do określenia obecnie wpływ tego rozwiązania na wydajność forum funkcjonalność ograniczona została do konkretnych działów:

- Portfolio
- Lotnictwo - galeria
- Pojazdy wojskowe - galeria
- Pojazdy wojskowe w skali 1:72 - galeria
- Pojazdy cywilne - galeria
- Dioramy - galeria
- Figurki - galeria


Ograniczona jest również liczba załączników w poście do 8 oraz wielkość każdego z załączników do 150kB.

"Pilotażowo" oznacza, że jeśli funkcjonalność okazałaby się z czasem zbyt "ciężka" dla forum, w najgorszym razie wyłączona zostanie możliwość dodawania nowych zdjęć, "stare" jednak będą przechowywane do końca świata.



Jak wstawić zdjęcie poprzez PWM?

1. w oknie tworzenia/pisania posta "Napisz wątek/Odpowiedz/Edytuj post" poniżej pola z treścią posta pojawia się nowa karta "Dodaj załącznik", którą należy kliknąć,

2. klikamy przycisk "Przeglądaj" i wskazujemy z dysku lokalnego plik/grafikę do załadowania,

3. po wskazaniu/wybraniu pliku klikamy "Dodaj plik",

4. stawiamy kursor w polu z treścią posta i klikamy "Wstaw w linii" - gotowe - obrazek jest już w poście.



Prosimy o nienadużywanie tej funkcjonalności, to znaczy o na przykład niemnożenie postów w danej galerii po to, by wstawić kilkadziesiąt zdjęć. Myślę, że kilkanaście wystarczy, by dobrze zaprezentować model.

Rozwiązanie to to oczywiście jedynie alternatywa - nadal można korzystać "po staremu" z zewnętrznych hostów, ftp'ów itp.


Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Photobucket - blokada dostępu do zdjęć!!!

Postprzez fragles » poniedziałek, 3 lipca 2017, 17:28

O co chodzi z tym fotobuketem? Widzę że kupa zdjęć poznikało kolegom z postów, ale mi nic nie zniknęło. Korzystam z darmowej opcji fotobuketa i w dalszym ciągu mam dostęp do swoich zdjęć. Nadal mogę też umieszczać zdjęcia z fotobuketa na forum. Zaraz poniżej wkleję jakieś swoje stare zdjęcie jako testowe (proszę nie komentować modelu; szkoda czasu - ma dobrze ponad 20 lat) z fotobuketa:

Obrazek

Dla celów testowych wkleję też poniżej gifa. Też przed chwilą pobrałem go z fotobuketa. (Proszę nie komentować treści - obrazek tylko do celów testu. Uprasza się Admina o niekasowanie.)

Obrazek


Natomiast co do aktualnej szybkości działania fotobuketa, to rzeczywiście jest fatalna. Żeby w końcu wyświetlić obrazki musiałem chyba ze 7 razy odświeżać stronę.


W ramach testu edycji postów wkleję wtórnie jeszcze jeden obrazek z fotobuketa (photobucket):

Obrazek

I jak widać, wszystko widać - nic nie poznikało.

:mrgreen:
Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 lipca 2017, 23:10 przez fragles, łącznie edytowano 2 razy
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1556
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Photobucket - blokada dostępu do zdjęć!!!

Postprzez KR77 » poniedziałek, 3 lipca 2017, 19:03

fragles napisał(a):
Dla celów testowych wkleję też poniżej gifa. Też przed chwilą pobrałem go z fotobuketa. (Proszę nie komentować treści - obrazek tylko do celów testu. Uprasza się Admina o niekasowanie.)

Obrazek




Wielka szkoda, że nie można komentować :mrgreen:

PS Może właśnie z powodu, iż tak ciekawe zasoby przechowujesz na Swym koncie, fotobucket Cię lubi ;o)
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: Photobucket - blokada dostępu do zdjęć!!!

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 3 lipca 2017, 22:29

Nie wiem dlaczego, ale Photobucket puszcza niektóre zdjęcia (w moim Mad Maxie wyświetlają się dwa obrazki, reszta nie).
Ale jest, proszę państwa sposób na oszukanie Photobucketa!!!
Jeżeli kopiujecie link do zdjęcia spod miniaturki, to nic nie wyjdzie.
Obrazek
Jeżeli otworzycie zdjęcie klikając na miniaturkę też ujrzycie taki obraz kontrolny. Ale jeśli klikniecie lupkę w prawym górnym rogu, otworzycie oryginał zdjęcia i wtedy prawy klawisz i "kopiuj adres obrazka"
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Fotografowanie modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości