W kwestii zdjęć

Coś nie działa tak jak trzeba ? Czegoś brakuje ? Planowane przerwy w działaniu forum.

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Arcturus » wtorek, 16 grudnia 2014, 20:16

HK1886 napisał(a):Jak dla mnie to w większości gównoburza wokół tych zdjęć się zrobiła. Cała kupa gadania przez kilka stron właściwe o niczym.
Osobiście problemu nie widzę, że ktoś gdzieś wrzuciłby moje zdjęcie, ale w zupełności rozumiem i akceptuję, że inni mogą się nie zgadzać na umieszczanie ich fotogramów.
Więc najprostsza droga to zwyczajnie zapytać właściciela przed wrzuceniem na FB czy gdziekolwiek o zgodę na wykorzystanie fotki.

Tyle i aż tyle.
I zamiast paru stron knucia prosto, jasno i zrozumiale.


Nic dodać nic ująć.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2079
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Reklama

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Rafal » wtorek, 16 grudnia 2014, 21:25

Polskie prawo autorskie jest najbardziej restrykcyjne w Europie :(.

Wszelakie użytki dozwolone są dozwolone, gdy publikuje się w swoim medium - na swojej stronie, w swojej gazecie, książce itd itp.

Publikowanie na FB - raczej nie, dlatego że FB wymusza przekazanie praw do utworów, których to praw nie mamy. Ani osobistych ani majątkowych.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Kuba P. » wtorek, 16 grudnia 2014, 23:07

Zazdroszczę Panom.
Zazdroszczę Panom nadmiaru wolnego czasu. Chciałbym też tak mieć, chociaż sam nie wiem, może lepiej nie?

Problem, o jakim się tu dyskutuje jest kompletnie za przeproszeniem z dupy.
Jest rzeczą normalną i każdemu rozsądnie myślącemu nieobcą, że jak się coś takiego jak zdjęcie wrzuca do netu to należy sobie uświadomić, że każdy to skopiuje, każdy z tego skorzysta. Polskie prawo autorskie w zderzeniu ze swobodami internetu jest tak zawiłe, że współczuję i zazdroszczę prawnikom tym się zajmującym. Współczuję, bo bagno a zazdroszczę bo muszą być nieźle łebscy!
Stąd jak ma się jakieś plany co do zdjęć to się ich nie wrzuca do sieci. Ende.

Pisanie, że boli bo wrzuciło się zdjęcia w sieć i ktoś je przekleił dalej w obrębie tego samego grona i grupy zainteresowań nosi znamiona albo braku rozsądku albo złośliwości i chęci zrobienia gównoburzy o nic. Sorry Tomek, ale tak to widzę. W szczegóły nie wnikam, nie moja sprawa.
Ani te Twoje zdjęcia nie są jakieś unikalne ani nie sądzę byś na nich chciał zarobić. Robisz aferę bo widzisz (słusznie) dziurę w całym.
Wasz spór, Wasza wojna. Wasza dziura i Wasze przejaskrawione postrzeganie wydumanego problemu.

Ja mam swoje podejście - robię na swoim blogu czy na forum słabe zdjęcia (lepszych mi się nie chce umieć) i możecie sobie wklejać jak się nie wstydzicie dalej ile dusza zapragnie, tylko napiszcie, że autorem tej kaszany jestem ja i jest git.

Kasę robię na czymś innym a modele, lotnictwo, technika wojskowa to hobby którym się chcę dzielić.

Ciekawe jak mocno spuchnie ten wątek dalej i co będzie kolejne. Obawiam się że absurd i drobiazgowość nie skończy się na "problemie" zdjęć.

Miłej :) nocy.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Cichociemny » wtorek, 16 grudnia 2014, 23:54

Kuba P. napisał(a):Zazdroszczę Panom.
Zazdroszczę Panom nadmiaru wolnego czasu. Chciałbym też tak mieć, chociaż sam nie wiem, może lepiej nie?
(...)
Pisanie, że boli bo wrzuciło się zdjęcia w sieć i ktoś je przekleił dalej w obrębie tego samego grona i grupy zainteresowań nosi znamiona albo braku rozsądku albo złośliwości i chęci zrobienia gównoburzy o nic. Sorry Tomek, ale tak to widzę. W szczegóły nie wnikam, nie moja sprawa.

Kuba. Jeżeli nie masz czasu na wnikanie w szczegóły to naprawdę nic nie szkodzi! Nie musiałeś nawet poświęcać tej cennej chwili na napisanie tego, przecież przydługiego, posta. Tym bardziej że wrzucanie opinii po pobieżnej lekturze to nie jest moim zdaniem dobry pomysł i może wyjść dość słabo. Sorry Kuba, ale tak to widzę.

Bo wiesz, wbrew temu co piszesz mnie nie boli że ktoś skopiował moje zdjęcie dalej. Nie pierwszy to raz i nie ostatni, a internetu też nie mam od wczoraj. Mam bardziej "problem" z tym, że zostało to zrobione bez jakiejkolwiek informacji, przez osoby uzurpujące sobie prawo do umoralniania i pouczania innych. A już w szczególności absurdalna jest dla mnie agresywna reakcja tychże zaprezentowana w tym wątku. W tym wąskim gronie w jakim tutaj jesteśmy, gdzie "znamy się" (wirtualnie co prawda) od lat, naiwnie może ale liczyłem jednak na bardziej poważne traktowanie, niż przez anonimowego internautę "skądś".

Resztę kwestii pozwolę sobie pozostawić bez odpowiedzi, z czystego poszanowania Twojego czasu.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Kuba P. » środa, 17 grudnia 2014, 00:09

A tak do rzeczy - poszło o zadawnione zatargi a nie o rzeczywisty problem, prawda?
Nie chodzi Ci o zdjęcia tylko o złapanie bramkarza na wykroku :)
Jest gol moim zdaniem i koniec ale dogadajcie sprawę, szkoda robić afery :)

Czasu mało i go sobie cenię tak jak i zdrowe relacje między netowymi (i nie tylko) znajomymi.

Dobranoc.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Cichociemny » środa, 17 grudnia 2014, 00:14

Zupełnie niepotrzebnie doszukujesz się drugiego dna. Chociaż, oczywiście, masz prawo do własnej interpretacji zaistniałych wydarzeń.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez piotr dmitruk » środa, 17 grudnia 2014, 00:17

Kuba P. napisał(a):Jest gol moim zdaniem i koniec ale dogadajcie sprawę, szkoda robić afery :)
Czasu mało i go sobie cenię tak jak i zdrowe relacje między netowymi (i nie tylko) znajomymi.
Dobranoc.


Brawo!
Zdaję sobie sprawę, że dałem ciała, ale bez złych intencji.
"Nie należy doszukiwać się złej woli tam, gdzie sprawę może wyjaśnić zwykłą ignorancja"
Ale sprawa "rozkwitła" w sposób widoczny powyżej.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez fragles » środa, 17 grudnia 2014, 10:30

piotr dmitruk napisał(a):Zdaję sobie sprawę, że dałem ciała, ale bez złych intencji.


Chyba wszyscy zdają sobie sprawę z tego od samego początku. Ale uparłeś się brnąć w dziwną dyskusję zupełnie jakbyś miał kilka nocy nie przespanych za sobą.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1564
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy pwm.org.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 137 gości