Problem z dostępem do forum

Coś nie działa tak jak trzeba ? Czegoś brakuje ? Planowane przerwy w działaniu forum.

Re: Problem z dostępem do forum

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 13 lipca 2015, 15:15

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):No bez jaj. Wypadało by tłuszczy napisać czy tak już będzie i co było przyczyną? Traktujmy się.

Mariusz, "traktujemy się" :-> - zawsze, kiedy mam informację o przyczynach jakiegoś problemu, podaję ją (czasami w okrojej wersji, jeśli np. ze względów bezpieczeństwa za dużo "nie wypada" pisać).

Dla obecnego padu mam na razie szczątkowe informacje, na dodatek nie potwierdzone, więc się nie produkuję. Jest sezon urlopowy i admini sieciowo/serwerowi w większości "się porozjeżdżali". Problem dotyczy macierzy, na których stoją bazy mysql'owe. Tyle mogę na teraz podać.

Forum nie będzie tak - to znaczy problemowo - działać. Taką mam przynajmniej nadzieję, ale nie ode mnie to zależy.

A żart z nieparzystymi dniami - oprócz urlopowego, mamy sezon ogórkowy, więc pozwoliłem sobie na drobne przymrużenie oka.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6071
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: Problem z dostępem do forum

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 13 lipca 2015, 15:53

Fajnie gdyby można było w miarę możliwości przenieść forum na inne serwery bo te "uczelniane" są jak widać narażone nawet na działania mokrej szmaty sprzątaczki Jadwigi tudzież zwaną na uczelni swojsko "Macierzą". I stąd przeważnie wina Macierzy :mrgreen: Trochę to irytujące zwłaszcza w stadium uzależnienia od PWM-u ( nagle przymykają cyklicznie dealera na 24 lub 48 godzin a człowiek na głodzie przestaje rozumieć żarty nawet te "sezonowe" ;o) ).
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Problem z dostępem do forum

Postprzez garrett » piątek, 24 lipca 2015, 17:42

Generał Error.
Silnik, pomimo lekkiego tuningu nadal sypie błędami.

Dwa pytania z gatunku jątrzących:

1.Czy skutkiem ostatnich pociesznych/żałosnych wydarzeń doszło do uzyskania dostępu do ~możliwie wrażliwych~ danych przez osoby niepowołane, co wpisy kilku forumowiczów _zdawały się sugerować_?
Innymi słowy: czy bezpieczeństwo tych danych zostało naruszone{skompromitowane}?
/*jakie by one nie były /

2. Czy właściciele forum nie są zdania, że czy powyższe działania albo raczej ich ewentualna sugestia nie uderza w ich reputację i/lub reputację forum, ponieważ aktywność tego rodzaju podważa poczucie bezpieczeństwa i komfortu użytkowników?

Nie jestem pewien, czy żartowniś bawi się Photoshopem, własną lokalną kopią/demem opartym o PHPBB czy też w polemicznym zapale poczyta sobie kilka lipcowych biuletynów bezpieczeństwa i delikatnie manipulując kodem forum zacznie wstrzykiwać forumowiczom backdoory/rootkity?
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Problem z dostępem do forum

Postprzez Jarek Gurgul » piątek, 24 lipca 2015, 18:31

garrett napisał(a):Czy skutkiem ostatnich pociesznych/żałosnych wydarzeń doszło do uzyskania dostępu do ~możliwie wrażliwych~ danych przez osoby niepowołane, co wpisy kilku forumowiczów _zdawały się sugerować_?
Innymi słowy: czy bezpieczeństwo tych danych zostało naruszone{skompromitowane}?
/*jakie by one nie były /

Nic mi nie wiadomo o naruszeniu bezpieczeństwa jakichkolwiek danych.
Wolałbym jednak, żebyś sprecyzował, o jakich sugestiach rozmawiamy.

garrett napisał(a):Czy właściciele forum nie są zdania, że czy powyższe działania albo raczej ich ewentualna sugestia nie uderza w ich reputację i/lub reputację forum, ponieważ aktywność tego rodzaju podważa poczucie bezpieczeństwa i komfortu użytkowników?

Tu się nie wypowiem, nie jestem właścicielem forum, ale zakładam, że byliby takiego zdania, gdyby nieprawne działania podważały poczucie bezpieczeństwa i komfortu użytkowników.

garrett napisał(a):Nie jestem pewien, czy żartowniś bawi się Photoshopem, własną lokalną kopią/demem opartym o PHPBB czy też w polemicznym zapale poczyta sobie kilka lipcowych biuletynów bezpieczeństwa i delikatnie manipulując kodem forum zacznie wstrzykiwać forumowiczom backdoory/rootkity?

Więcej szczegółów poproszę - na przykład efekty zabawy photoshopem.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6071
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z dostępem do forum

Postprzez garrett » piątek, 24 lipca 2015, 23:13

Jarek Gurgul napisał(a):Nic mi nie wiadomo o naruszeniu bezpieczeństwa jakichkolwiek danych.
Wolałbym jednak, żebyś sprecyzował, o jakich sugestiach rozmawiamy.

O, pocztą pantoflową zadepeszowano mi, że to jednak ~żart~.
Doprecyzuję zatem - wyglądało to tak, ze najmniej jedna osoba dobrała się do panelu administracyjnego i po nim buszeje. W polemicznym zapale działanie to miało służyć ~wkręceniu~ rozmówcy.
Gdzieś w tej okolicy Obrazek
Żart był tak bardzo śmieszny, podważył moją pewność choćby do zawartości skrzynki wiadomości _prywatnych_ wysłanych/odebranych. Porywanie się na serwer uczelniany, stojący gdzieś w uniwersyteckim WANie, z jednej strony wydaje mi się szaleństwem, ale niestety wiem, że fora dyskusyjne oparte na tym i podobnych silnikach w przeszłości bywały "atakowane" /przejmowane choćby przez proste modyfikacje "ciasteczek"
Jeśli administrator dysponuję pełną kopią wątku...


Tu się nie wypowiem, nie jestem właścicielem forum, ale zakładam, że byliby takiego zdania, gdyby nieprawne działania podważały poczucie bezpieczeństwa i komfortu użytkowników.

Skoro zatem prywatność moja nie została narażona, pytanie proszę uznać za niebyłe. Dziękuję za szybką odpowiedź.
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Problem z dostępem do forum

Postprzez Cichociemny » sobota, 25 lipca 2015, 00:18

garrett napisał(a):Jeśli administrator dysponuję pełną kopią wątku...

...który znajduje się w nienaruszonej postaci w HP? Z którego zresztą zaczerpnąłeś wklejony zrzut... :lol:
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Problem z dostępem do forum

Postprzez garrett » sobota, 25 lipca 2015, 00:54

Cichociemny napisał(a): Z którego zresztą zaczerpnąłeś wklejony zrzut... :lol:

No jak rany, panie szanowny - ... mogę podesłać stosowne logi z grepowania, akurat na cudności kolegi Pitona mam oddzielny katalog, z tym, że akuratnie mój soft do ss[ScreenShootów] zapisuje je w jpg. Ten był w png zatem trafił do materiałów otagowanych #psychiatryk24
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Problem z dostępem do forum

Postprzez cris » sobota, 25 lipca 2015, 23:52

Witam
Uprzejmie donoszę że miałem /mam cholerne problemy z zalogowaniem się na forum :?
Juz wczoraj jak przechodziłem ze strony /tematu na temat wyskakiwał błąd General Error :-/ ,ale za entym razem w końcu mnie łączyło.
Dzisiaj, dopiero teraz od rana udało mi się zalogować :(
Komunikat to jakiś generalny błąd ,jakie coś tam przekroczone ,czy coś takiego .
Bardzo przepraszam ,nie znam się na tym jak niektórzy Koledzy ,więc nie potrafię po ludzku wytłumaczyć :oops: ale to bardzo wkurzające jest :evil:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Problem z dostępem do forum

Postprzez Jacek Kempiński » niedziela, 26 lipca 2015, 08:39

O rany czy to jakiś wirus że Wasze pogawędki nawet tutaj sie przeniosły , wczoraj przez cały dzień tez nie miałem dostępu . Może czas aby tak potężne forum przeniosło się na inne serwery . Bo za chwile to wszystko padnie i nie bedzie co zbierać
Avatar użytkownika
Jacek Kempiński
 
Posty: 300
Dołączył(a): niedziela, 20 maja 2012, 12:53

Re: Problem z dostępem do forum

Postprzez Dorotka » niedziela, 26 lipca 2015, 08:58

Jacek Kempiński napisał(a): wczoraj przez cały dzień tez nie miałem dostępu ...


Taka jak i ja :-/
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Problem z dostępem do forum

Postprzez rudolf24 » niedziela, 26 lipca 2015, 10:33

Dorotka napisał(a):
Jacek Kempiński napisał(a): wczoraj przez cały dzień tez nie miałem dostępu ...


Taka jak i ja :-/

I ją również.
Avatar użytkownika
rudolf24
 
Posty: 1038
Dołączył(a): poniedziałek, 22 października 2012, 19:59

Re: Problem z dostępem do forum

Postprzez SilverWings » niedziela, 26 lipca 2015, 11:24

Dość prozaiczny problem, mianowicie gdzie znajduje się opcja włączenia śledzenia tematu? Nigdzie nie mogę znaleźć :) Z góry dzięki
www.silverwings.pl
Avatar użytkownika
SilverWings
 
Posty: 33
Dołączył(a): niedziela, 14 lutego 2010, 17:06

Re: Problem z dostępem do forum

Postprzez Darek Trzeciak » niedziela, 26 lipca 2015, 11:32

Do doopy z taką robotą :x Powiadomienia jak nie działały tak nie działają (PW też) A forum ostatnio administruje tandeta i GENERAL ERROR dzięki za takie udogodnienia.
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Problem z dostępem do forum

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 26 lipca 2015, 14:53

I znowu "coś". I zowu nic się nie zmieni
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Problem z dostępem do forum

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 26 lipca 2015, 20:41

Pani Jadzia znów na uczelni serwery przetarła ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy pwm.org.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości