Katalog opisów modeli (z: Eduard - nowy Bf 109 G-6)

Coś nie działa tak jak trzeba ? Czegoś brakuje ? Planowane przerwy w działaniu forum.

Katalog opisów modeli (z: Eduard - nowy Bf 109 G-6)

Postprzez Aleksander » czwartek, 14 kwietnia 2016, 22:04

Wyjęte z: viewtopic.php?f=14&t=71561&start=630
Jarek Gurgul




Fajnie, że powstała taka "burza mózgów" i dało się wyliczyć wszystkie plusy i mankamenty modelu - do mniejszej, lub większej poprawki.

Mniej fajnie, że za tydzień, dwa, ten wątek zniknie i będzie trudno go odnaleźć. Już kiedyś sugerowałem założenie takiego katalogu z opisaniem wad, zalet i możliwych przeróbek modeli, żeby każdy mógł w odpowiednim momencie sobie to otworzyć i skorzystać. Może warto wrócić do tematu, zwłaszcza, że na bazie tego Gustawa można pierwszy model opisać, a byłaby to skarbnica wiedzy na lata (i pokolenia ;o) )

A swoją drogą - dzięki za bardzo fajną, rzeczową i merytorycznie ciekawą dyskusję, bez złośliwości i osobistych wycieczek. Można? Można! Temat troszkę dla mnie poboczny, ale z przyjemnością czytałem!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8012
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Katalog opisów modeli (z: Eduard - nowy Bf 109 G-6)

Postprzez Jarek Gurgul » piątek, 15 kwietnia 2016, 15:20

Aleksander napisał(a):Mniej fajnie, że za tydzień, dwa, ten wątek zniknie i będzie trudno go odnaleźć. Już kiedyś sugerowałem założenie takiego katalogu z opisaniem wad, zalet i możliwych przeróbek modeli, żeby każdy mógł w odpowiednim momencie sobie to otworzyć i skorzystać. Może warto wrócić do tematu, zwłaszcza, że na bazie tego Gustawa można pierwszy model opisać, a byłaby to skarbnica wiedzy na lata (i pokolenia ;o) )

A jak by to miało wyglądać?

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6071
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Katalog opisów modeli (z: Eduard - nowy Bf 109 G-6)

Postprzez mlusiak » piątek, 15 kwietnia 2016, 15:47

Może podobnie jak galerie - byłby temat zestawu i lista tych tematów w jakimś zestawieniu.

A w temacie ludzie mogliby dyskutować o różnych problemach / zaletach zestawu i trzeba by to w pierwszym poście na bieżąco zbierać.
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 01:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE

Re: Katalog opisów modeli (z: Eduard - nowy Bf 109 G-6)

Postprzez Aphar » piątek, 15 kwietnia 2016, 19:54

Dyskusje mamy już w wątkach dot. nowości i opinii o inboxach. W takim wypadku mielibyśmy je zdublowane bez gwarancji, że informacje te będą się powtarzać.

Zamiast tego może - tak jak pisze Alexander - w poszczególnych tematach powinny się znaleźć same podsumowania tychże dyskusji i opinie osób, które dane modele wykonały np. na temat spasowania, detalu, jakości kalek itp.
Pozdrawiam
Aphar
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Aphar
 
Posty: 322
Dołączył(a): poniedziałek, 10 listopada 2008, 21:20
Lokalizacja: Wesoła

Re: Katalog opisów modeli (z: Eduard - nowy Bf 109 G-6)

Postprzez Aleksander » piątek, 15 kwietnia 2016, 22:15

Ja bym to widział w ten sposób:
W katalogu poszczególne wątki z nazwami modeli i ich danymi (skala, firma, numer itp). W każdym wątku o danym modelu "w pierwszych słowach" krótkie resume zestawu/modelu (najlepiej w punktach) - takie "samo gęste" - co jest OK, co fatalne, co zdecydowanie wymaga zmiany, a co można poprawić (i np. jak poprawić).
A poniżej w kolejnych postach każdy do danego wątku mógłby wpisać swoje spostrzeżenia, ewentualne informacje o możliwych zestawach do zmian lub konwersji, czy też pytania bardziej szczegółowe.
Na pewno na taki oddzielny wątek zasługuje też FW-190 Eduarda w 1/48 - była o nim cała dyskusja z udziałem Wojtka Fajgi - a teraz, kiedy chciałbym się za niego wziąć, to nie wiem gdzie tych informacji szukać. A znowu jak znajdę wątek warsztatowy, to czasem trzeba przebrnąć przez naście stron, żeby pośród mniej lub bardziej rzeczowych postów dotrzeć do sedna sprawy.
A tak - jak widać - dyskusja się zrobiła fajna i pouczająca - jakby to zebrać w jeden post, to dla wielu będzie to kopalnia wiedzy dostępnej na wyciągnięcie ręki.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8012
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Katalog opisów modeli (z: Eduard - nowy Bf 109 G-6)

Postprzez Murek » czwartek, 21 kwietnia 2016, 12:46

Pomysł Aleksandra jest dobry. Są modele, które mają ewidentnie pewnie rzeczy zwalone (np grubość kół w przytoczonym modelu Fw 190 Eduarda czy tez ogon w tym modelu) i fajnie by było gdyby w jednym miejscu np. w punktach były zebrane te mankamenty i ewentualnie linki do artykułów.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3017
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Powrót do Sprawy pwm.org.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 258 gości