Martola - kolejna wtopa

Re: Martola - kolejna wtopa

Postprzez mr.jaro » czwartek, 19 sierpnia 2010, 18:01

Dzieki za wyjasnienie, Daniel. Nie mialem pojecia, ze to az tak kosztowna inwestycja.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Reklama

Re: Martola - kolejna wtopa

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » czwartek, 19 sierpnia 2010, 20:22

A ja postuluję zmiany nazwy wątku bo sprawa już dawno wyjaśniona a przy odgrzewaniu wątku nieczytający mogą sobie wykreować negatywną opinię o tak zacnym sklepie.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Martola - kolejna wtopa

Postprzez Rafal » czwartek, 19 sierpnia 2010, 20:34

Daniel-Martola napisał(a):Na dzień dzisiejszy zakup odpowiedniego oprogramowania współdziałającego zarówno ze sklepem internetowym jak i kasą fiskalną oraz ze względu na sposób i tryb pracy sklepu, przynajmniej 2-3 czytników kodu to wydatek koszmarny. Pokrycie tak ogromnej inwestycji w majątek trwały zaowocowałoby wzrostem cen. A to jest nie do zaakceptowania.
pozdrawiam


Danielu - czytnik podłączony do komputera działa jak klawiatura. Czyta kod paskowy i wysyła do komputera znaki. Nawet w HTML i javascripcie można zaprogramować a. tablice poleceń w postaci kodów kreskowych i odczytywanie kodów tak aby trafiało we właściwe miejsca do aplikacji. Koszy czytnika - około od 160 zł w górę. W ramach mojej firmy mieliśmy mieć taki w bibliotece i sprawdzałem jak to oprogramować.

Rafał
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Martola - kolejna wtopa

Postprzez Patterson » czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:07

Wiem jak to bywa z drobnymi poprawkami za parę złoty, ładnie wygląda na papierze, a jak się zaczyna wprowadzać to za chwile się okaże, że nie współgra z tą stroną, ale czytniki za stare, system nie taki, komputer za stary, kabelek za cienki, gniazdko za nisko, operator ma wąsy... :P

A najlepiej udać się na miejsce i poczuć ten klimat sklepiku na uboczu, poczuć się w oczach przechodniów jak podejrzany element w ciemnych okularach i w płaszczu wynoszący coś cichcem z podejrzanego miejsca. :mrgreen: A propos to taką opinię kiedyś usłyszałem o modelarzach. :lol:


A na serio wystarczy umieć czytać i przeczytać regulamin, ciach, pach, szybki tel/mail i wszystko wiadomo.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Martola - kolejna wtopa

Postprzez Slash » czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:26

Ostatnio zaliczyli kolejną wtopę. Rozdali pokaźny pęczek modeli za frajer. Nie wiem co oni sobie myślą :!:

:lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Martola - kolejna wtopa

Postprzez Daniel-Martola » czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:32

Rafal napisał(a):Danielu - czytnik podłączony do komputera działa jak klawiatura. Czyta kod paskowy i wysyła do komputera znaki. Nawet w HTML i javascripcie można zaprogramować a. tablice poleceń w postaci kodów kreskowych i odczytywanie kodów tak aby trafiało we właściwe miejsca do aplikacji. Koszy czytnika - około od 160 zł w górę. W ramach mojej firmy mieliśmy mieć taki w bibliotece i sprawdzałem jak to oprogramować.

Rafał

A Ty myślisz że nie wiem ile kosztuje czytnik? Najtańszy, dobry... Tylko to wierzchołek góry.
Oprogramowanie sklepu pisane na zamówienie, a takie mam to już kwoty 4 cyfrowe i nie chodzi o 1tys zł. Zresztą co ja będę pisał - takie rzeczy każdy może sobie sprawdzić. Prosta kasa fiskalna to ok 1500 zł. Oprogramowania nikt za małe pieniądze nie pisze. Nie ważne w jakim języku. Oprogramowanie i wdrożenie bo bez tego nie ma o czym mówić - to stanowi gro kosztów. I to jak z remontem - jak obliczysz że masz wydać np 5tys na wszystko to licz się z wydatkiem 10tys i wtedy będziesz pewny że Ci starczy. No może... :mrgreen:

A propos to taką opinię kiedyś usłyszałem o modelarzach.
my słyszeliśmy pod sklepem rozmowę mniej więcej taką dwóch pań:
żeby jeszcze jakiś normalny sklep otworzyli, ale nie, modelarski otworzyli :mrgreen:

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Martola - kolejna wtopa

Postprzez reggy » czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:51

W Lucky-model niby wszystko ma kody kreskowe ponaklejane jak przychodzi, a i tak mają burdel i ze stanem i z wysyłkami (np. "ktoś" dostaje dwie Pantery Dragona a zamawiał i zapłacił za jedną :D ), więc nawet taki system nie jest gwarancją jakości.
reggy
 

Re: Martola - kolejna wtopa

Postprzez Kuba P. » czwartek, 19 sierpnia 2010, 22:11

Daniel-Martola napisał(a):A Ty myślisz że nie wiem ile kosztuje czytnik? Najtańszy, dobry... Tylko to wierzchołek góry.
Oprogramowanie sklepu pisane na zamówienie, a takie mam to już kwoty 4 cyfrowe i nie chodzi o 1tys zł. Zresztą co ja będę pisał -

Marny interes taki sklep...może pora na zmiane? :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Martola - kolejna wtopa

Postprzez Jorge Thorvaldsson » czwartek, 19 sierpnia 2010, 22:16

Kuba P. napisał(a):Marny interes taki sklep...może pora na zmiane? :mrgreen:


Mając na uwadze moje doświadczenia z w/w sklepem mogę Ci powiedzieć jedynie: APAGE SATANAS!
:mrgreen:
Jorge Thorvaldsson
 
Posty: 147
Dołączył(a): czwartek, 6 sierpnia 2009, 09:54

Re: Martola - kolejna wtopa

Postprzez Darek Trzeciak » czwartek, 19 sierpnia 2010, 22:26

Daniel-Martola napisał(a):my słyszeliśmy pod sklepem rozmowę mniej więcej taką dwóch pań:
żeby jeszcze jakiś normalny sklep otworzyli, ale nie, modelarski otworzyli :mrgreen:

I żeby się jeszcze jakoś normalnie nazywał np. "Jak pod Łosiem" :lol: :lol: :lol:
Sorki Daniel ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen: Z wyrazami szacunku dla całej załogi sklepu.
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Martola - kolejna wtopa

Postprzez Daniel-Martola » czwartek, 19 sierpnia 2010, 22:29

:lol: :lol: :lol: :lol:
Przez was spać nie będę bo trochę minie zanim przestanę się śmiać :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Martola - kolejna wtopa

Postprzez Tomek Hejmo » czwartek, 19 sierpnia 2010, 23:09

A ja znowu dostałem sygnał, że sklep działa bajkowo - model mieli w 3-4 dni ściągnąć z magazynu na sklep, a po 2 dniach już był w domu :)

Tomek
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Martola - kolejna wtopa

Postprzez Patterson » czwartek, 19 sierpnia 2010, 23:26

Daniel-Martola napisał(a):
Rafal napisał(a):
my słyszeliśmy pod sklepem rozmowę mniej więcej taką dwóch pań:
żeby jeszcze jakiś normalny sklep otworzyli, ale nie, modelarski otworzyli :mrgreen:

pozdrawiam


Hahaha, no mocne, ja na własne uszy słyszałem jak wychodziłem od Was, że to podejrzany obiekt i taki tekścik:

- paczaj jak się tłoczą.
- wiadomo, towar spod lady.

:lol:


Kuba P. napisał(a):
Daniel-Martola napisał(a):A Ty myślisz że nie wiem ile kosztuje czytnik? Najtańszy, dobry... Tylko to wierzchołek góry.
Oprogramowanie sklepu pisane na zamówienie, a takie mam to już kwoty 4 cyfrowe i nie chodzi o 1tys zł. Zresztą co ja będę pisał -

Marny interes taki sklep...może pora na zmiane? :mrgreen:


Przeca wiadomo, że to przykrywka a prawdziwy biznes odbywa się w "kopalni" za ladą :mrgreen:
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Martola - kolejna wtopa

Postprzez CzarekB » czwartek, 19 sierpnia 2010, 23:48

Ja osobiście kupuje towar z Polski tylko i wyłącznie w Martola, jak na razie jestem super zadowolonym klientem, dobre ceny, dobra komunikacja, wspaniały serwis.
Będę tam robił zakupy nadal, w ten sposób pokazuje im swoje uznanie. No ale ja raczej mało kupuje.
Tyle mojego,
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Martola - kolejna wtopa

Postprzez Robert P. » czwartek, 19 sierpnia 2010, 23:50

CzarekB napisał(a): dobre ceny,

Nie zawsze ;o) (nie, nie czepiam się)
...cars that were like wild ferocious animals.
Avatar użytkownika
Robert P.
 
Posty: 1761
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 21:08
Lokalizacja: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do polskie sklepy internetowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość