[P] Le Pourquoi Pas Heller/Zvesda

Tutaj piszemy w sprawie zagubionej instrukcji do modeli

[P] Le Pourquoi Pas Heller/Zvesda

Postprzez Gapcio » czwartek, 25 lutego 2010, 00:06

Witam
Kupilem dosc okazyjnie model tego okrętu, niestety jak to z okazjami bylo - bez instrukcji. Zapewne takowa ulatwilaby odrobinke sklejanie tak fatalnie wytloczonego modelu (cale ramki sa w nadlewkach a kadluby do siebie w ogole nie pasuja... zatem i dalej nie bedzie latwiej i metoda 'pasowac po kolei az gdzies wejdzie' nie jest mozliwa ;) )
zatem jesli ktos posiada skan, bylbym przeogromnie wdzięczny
Obrazek
tak to wygladac powinno

http://www.jbwholesalers.com.au/heller/hellerships.htm
HLL79861.. 1/400 POURQUOI-PAS? SHIP
zapewne numer Hellera, dalej skala i sama nazwa okretu... okret bardzo ciekawy i napewno wart sklejenia, wiec nie chcialbym polec ze wzgledu na brak instrukcji :)
(ps. a jesli ktos zupelnie przypadkiem posiada jakies dodatkowe materialy odnosnie samego okretu, to tez sie wcale nie obraze jesli mi je podesle)
pozdrawiam

edit: skleroza nie boli, zapomnialem dopisac kontaktu do siebie jakiegos, zatem:
mail- wiktor.janas@gmail.com
gg - 6346784

naprawde nikt nic nie ma? Moze chociaz ktos ma pomysl jak to zdobyc.
Ostatnio edytowano sobota, 27 lutego 2010, 01:17 przez Gapcio, łącznie edytowano 1 raz
Gapcio
 

Reklama

Re: Le Pourquoi Pas - Heller

Postprzez Gapcio » sobota, 27 lutego 2010, 01:16

Witam, musialem cos namieszac przy szukaniu
na resztce opakowania od modelu widnieje logo firmy Heller, oraz czesc nazwy (dokladnie 'ourquoi pas'), jednak po zmierzeniu kadluba wychodzi ze ma ok 42cm. Model w skali 1/400 nie moglby miec takiej dlugosci, moglby jednak miec takie wymiary w skali 1/100. I taki model wydala Zvezda
http://www.hobbysta.pl/the-pourquoi-pas-p-2781.html
podana w sklepie dlugosc 46cm mniej wiecej odpowiadalaby dlugosci modelu.

Co ciekawsze, mimo iz opakowanie nosi logo 'Heller', na niektorych czesciach od wewnatrz widac napis 'made in ussr', co wskazywaloby jednak na ta druga opcje.

O ile pewnie model Hellera w skali 1/400 bym skleil nawet bez instrukcji, o tyle w ramkach mam tak na oko 400-500 czesci, sporo z nich w fatalnym stanie, pozalewanych plastikiem itp/itd.

Bardzo chciałbym ruszyc z buową okrętu bo wydaje mi sie że to bardzo ciekawa i warta uwagi konstrukcja, ale poki co mam tak malo materialow że o jakiejkolwiek waloryzacji nie mam co myslec, nie wspominajac o braku mozliwosci sklejenia wiekszosci czesci ;)

pozdrawiam
Gapcio
 


Powrót do Zagubione instrukcje do modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości