Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Nowości, obniżki cen, wyprzedaże i ogólne informacje o sklepach.

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez waran » poniedziałek, 23 lipca 2012, 12:40

Jednak szanuję swoje pieniądze,dam zarobić skośnookim a nie domorosłym byzesmenom ;o)
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Reklama

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez okaz1981 » poniedziałek, 23 lipca 2012, 13:23

Ci "domorośli byznesmeni " muszą płacić podatki i cło państwu, czego Ty zdaję się kupując u skośnych nie czynisz...tak więc komentowanie cen w sklepach z których nie korzystasz jest delikatnie mówiąc "fe".
Avatar użytkownika
okaz1981
 
Posty: 87
Dołączył(a): środa, 8 czerwca 2011, 21:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez kashato » poniedziałek, 23 lipca 2012, 13:38

Zastanawia mnie tylko co Was tak dotknęło. Ktoś napisał negatywną opinie dotyczącą sklepu, a tu nagle rzuca się na niego tłum forumowiczów przekrzykujących się argumentami na korzyść sklepu. Jesteście pracownikami? Właścicielami? Żyjemy w wolnym państwie i każdy ma prawo powiedzieć co myśli, niekoniecznie będąc gotowym na kontrataki, zwłaszcza w takiej 'błahej' dla mnie sprawie.
Avatar użytkownika
kashato
 
Posty: 631
Dołączył(a): wtorek, 5 czerwca 2012, 10:41
Lokalizacja: Błonie, Warszawa

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 23 lipca 2012, 13:48

kashato napisał(a):Żyjemy w wolnym państwie i każdy ma prawo powiedzieć co myśli, niekoniecznie będąc gotowym na kontrataki, zwłaszcza w takiej 'błahej' dla mnie sprawie.

No więc właśnie: pojawiła się uwaga negatywna więc koledzy mieli takie samo prawo przedstawić swoje uwagi pozytywne.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez waran » poniedziałek, 23 lipca 2012, 13:49

"Biega"mi o to, że chęć zarobku na jednym modelu 80% jego realnej ceny to jest fe.Już kiedyś pisałem że w Polsce jak się nie zarobi stówy na czysto to żle,nijak,nie opłaca się itd.itp. :roll: a potem płacz że plajta,posucha,bida.Odchodząc trochę od tematu,dziś odebrałem przesyłkę ze stojakiem-warsztatem na szmatopłaty(pokazuję w innym wątku)zapłacilem z przesyłką 20 ojro z Czech.Popatrzcie ile nasi sąsiedzi z południa wykonują i sprzedają różnych pomocniczych modelarstwu ustrojstw.Czemu u nas nie ma takiej inwencji-napisałem wyżej-bo stówy się nie zarobi na pierdułce.Mnie nie interesują cła,opłaty itd.nie podołasz nie zakładaj interesu,ja patrzę na własną kieszeń i ile muszę z niej wydać.Gdyby było mnie stać kupował bym i przepłacał u nas w kraju.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez kashato » poniedziałek, 23 lipca 2012, 14:16

Mecenas napisał(a):
kashato napisał(a):Żyjemy w wolnym państwie i każdy ma prawo powiedzieć co myśli, niekoniecznie będąc gotowym na kontrataki, zwłaszcza w takiej 'błahej' dla mnie sprawie.

No więc właśnie: pojawiła się uwaga negatywna więc koledzy mieli takie samo prawo przedstawić swoje uwagi pozytywne.


Te pozytywne uwagi przypominają mi raczej atak w stylu: to ja mu odpowiem czymś miłym na temat sklepu, co by właściciele zobaczyli jak kochamy ich sklep, zaatakujemy go bo jak on mógł tak o tym sklepie powiedzieć.

Tak jak powiedział kolega, miałbym pieniądze to bym przepłacał w krajowych sklepach, bo jak widzę modele droższe o drugie tyle niż w Azji to mnie szlag trafia. A nie raz, nie dwa w tygodniu mam ochotę wydać trochę pieniędzy, ale zawsze jest ten sam wniosek - bez sensu.
Avatar użytkownika
kashato
 
Posty: 631
Dołączył(a): wtorek, 5 czerwca 2012, 10:41
Lokalizacja: Błonie, Warszawa

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez Seweryn » poniedziałek, 23 lipca 2012, 14:50

kashato napisał(a):
Mecenas napisał(a):
kashato napisał(a):Żyjemy w wolnym państwie i każdy ma prawo powiedzieć co myśli, niekoniecznie będąc gotowym na kontrataki, zwłaszcza w takiej 'błahej' dla mnie sprawie.

No więc właśnie: pojawiła się uwaga negatywna więc koledzy mieli takie samo prawo przedstawić swoje uwagi pozytywne.


Te pozytywne uwagi przypominają mi raczej atak w stylu: to ja mu odpowiem czymś miłym na temat sklepu, co by właściciele zobaczyli jak kochamy ich sklep, zaatakujemy go bo jak on mógł tak o tym sklepie powiedzieć.

Tak jak powiedział kolega, miałbym pieniądze to bym przepłacał w krajowych sklepach, bo jak widzę modele droższe o drugie tyle niż w Azji to mnie szlag trafia. A nie raz, nie dwa w tygodniu mam ochotę wydać trochę pieniędzy, ale zawsze jest ten sam wniosek - bez sensu.

O co się gardłujesz? ja w tym sklepie nic nie kupiłem, podaję tylko suche CENY:
PLASTMODEL Academy 12425:
http://www.plastmodel.pl/p/62/2366/academy-1-72-f-16c-air-national-guard-12425--skala-1-72-modele-samolotow.html
Mojehobby Accdemy 12425:
http://www.mojehobby.pl/products/General-Dynamics-F-16C-Air-National-Guard-State-defence.html
Hobbyeasy:
http://www.hobbyeasy.com/en/page/advance_search_result.html

Celowo nie wpisałem cen, żebyś sam mógł "pomacać".

Sprawdzałeś ceny chleba w Azji? może też wyjdzie Cię "taniej". Kupisz sobie kontener chleba na rok z góry to może i po zylu wyjdzie za sztukę.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2067
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez kashato » poniedziałek, 23 lipca 2012, 15:20

A gdzie sie podziały oklaski? A gdzie posty o treści: hahaha, ale śmieszny tekst? Brak. Twój ostatni post mnie rozśmieszył, człowieku, zamiast trzymać poziom rozmowy to Ty rzucasz dziecinnymi i zupełnie abstrakcyjnymi porównaniami. Jeśli masz taki kaprys - kupuj w Polsce, nikt Ci nie broni.

Wolę pomacać takie ceny :twisted:

http://www.hobbyeasy.com/en/data/72ugcjo57zejm52nnkwg.html

Tym postem kończę rozmowę w tym wątku, kto chce kupi tu, kto nie chce - kupi w Azji. Proste.
Avatar użytkownika
kashato
 
Posty: 631
Dołączył(a): wtorek, 5 czerwca 2012, 10:41
Lokalizacja: Błonie, Warszawa

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez tankmania » poniedziałek, 23 lipca 2012, 15:22

kashato napisał(a):Ktoś napisał negatywną opinie... ...każdy ma prawo powiedzieć co myśli, niekoniecznie będąc gotowym na kontrataki...


To takie znamienne nieprawdaż? Że łatwiej pluć niż być opluwanym... :lol:
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 03:53

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez kashato » poniedziałek, 23 lipca 2012, 15:32

Co racja to racja... ;)
Avatar użytkownika
kashato
 
Posty: 631
Dołączył(a): wtorek, 5 czerwca 2012, 10:41
Lokalizacja: Błonie, Warszawa

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez kugelblitz » poniedziałek, 23 lipca 2012, 15:51

kashato napisał(a):Wolę pomacać takie ceny :twisted:
http://www.hobbyeasy.com/en/data/72ugcjo57zejm52nnkwg.html


Kliknąłem i jeżeli dobrze liczę to szału nie ma 155 HKD to ok 68 zł ( 1 HKD = 0.446 PLN)do tego najtańsza przesyłka 71 HKD. Coś źle liczę , jeżeli tak to poprawcie mnie. Gdzie tu 80% zarobek na modelu ?

A tak ogólnie to ja tu nie widziałem żadnych ataków tylko normalną polemikę, przynajmniej na początku. Nie rozumiem też dlaczego przykłady Seweryna były abstrakcyjne - były jak najbardziej konkretne. Jakie zaniżanie poziomu i przez kogo. No chyba że takowym jest używanie pogardliwego słowa "byznesmen" czy "geszeft" (wiadomo kto robi geszefty :))
Popatrzcie na jamniczka, wyturlał się z koszyczka
Avatar użytkownika
kugelblitz
 
Posty: 216
Dołączył(a): środa, 4 listopada 2009, 10:24

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez Slash » poniedziałek, 23 lipca 2012, 16:38

tankmania napisał(a):To takie znamienne nieprawdaż? Że łatwiej pluć niż być opluwanym... :lol:


Samo życie ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez kashato » poniedziałek, 23 lipca 2012, 18:56

kugelblitz napisał(a):
kashato napisał(a):Wolę pomacać takie ceny :twisted:
http://www.hobbyeasy.com/en/data/72ugcjo57zejm52nnkwg.html


Kliknąłem i jeżeli dobrze liczę to szału nie ma 155 HKD to ok 68 zł ( 1 HKD = 0.446 PLN)do tego najtańsza przesyłka 71 HKD. Coś źle liczę , jeżeli tak to poprawcie mnie. Gdzie tu 80% zarobek na modelu ?

A tak ogólnie to ja tu nie widziałem żadnych ataków tylko normalną polemikę, przynajmniej na początku. Nie rozumiem też dlaczego przykłady Seweryna były abstrakcyjne - były jak najbardziej konkretne. Jakie zaniżanie poziomu i przez kogo. No chyba że takowym jest używanie pogardliwego słowa "byznesmen" czy "geszeft" (wiadomo kto robi geszefty :))


Mówiłem o kupnie kilku na raz, wtedy taki zakup jest opłacalny.

A druga sprawa-porównywanie zakupów modeli, które możesz bez problemu kupić w ilości 10, 20 sztuk z kontenerem chleba... Jeśli nie widzisz tu nic abstrakcyjnego to jest to dla mnie dziwne. To mój ostatni post, bo to nie jest wątek do tego przeznaczony. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
kashato
 
Posty: 631
Dołączył(a): wtorek, 5 czerwca 2012, 10:41
Lokalizacja: Błonie, Warszawa

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez Plastmodel » środa, 25 lipca 2012, 08:17

Szanowni Klienci...
Większość Państwa opinii co do cen w Chinach się zgadza...
Lecz !!!!!!
Podatki w Chinach to śmiech , jeżeli któraś z firm to w ogóle płaci , VAT w Chinach to.... 0% tak dokładnie a nie 23%...
Średnia płaca w Chinach to ok 60-80 dolarów....można wymieniać tak w nieskończoność.... i dlatego ceny tak są zdecydowanie tańsze niż w Polskich sklepach.... W większości naszych sklepów nalicza się marżę "spożywczą" czyli nie więcej niż 20-25% czy to dużo...???? Ja to rozumiem, że każdy chce kupić w możliwie w najtańszej cenie....Tylko koszta prowadzenia działalności w naszym kraju są niewspółmiernie wyższe niż na dalekim wschodzie....ba dużo większe niż np. w Czeskiej Republice a i tak większość modeli u nas jest śmiesznie tania niż u naszych Czeskich sąsiadów.......Polskie sklepy modelarskie sprzedają po kilka do kilkunastu modeli dziennie...a np. w Czechach kraju czterokrotnie mniejszym od naszego ten wskaźnik jest kilikanście razy wyższy....Ceny w większości naszych sklepów są jedne z najtańszych w europie!!! Szanowni Modelarze, jeżeli przestaniecie kupować w Polskich sklepach to te znikną z rynku....w tedy pozostaną Wam już tylko Chiny... a tak na marginesie... proszę spróbować kupić jakąkolwiek chemię modelarską w Chinach....
Z Wyrazami Szacunku ....
Zespół Plastmodel
www.plastmodel.pl
Sklep wybitnie przyjazny modelarzom. Szeroka oferta, doskonałe ceny, błyskawiczna realizacja zamówienia.
Avatar użytkownika
Plastmodel
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 18 lutego 2012, 02:01

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez kashato » środa, 25 lipca 2012, 08:25

Plastmodel napisał(a):Szanowni Klienci...
proszę spróbować kupić jakąkolwiek chemię modelarską w Chinach....



Owszem, całkowicie się zgadzam z powyższym postem, ale o co chodzi z tą chemią?
Avatar użytkownika
kashato
 
Posty: 631
Dołączył(a): wtorek, 5 czerwca 2012, 10:41
Lokalizacja: Błonie, Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferty sklepów i firm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości