Pierwszy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Nowości, obniżki cen, wyprzedaże i ogólne informacje o sklepach.

Re: Pierwszy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Daniel-Martola » niedziela, 13 lipca 2008, 08:38

Panowie, ja uważam że tak właśnie powinna wyglądać dystrybucja czasowo. Sklepy modelarskie najpierw, a dopiero za powiedzmy tydzień reszta punktów.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Pierwszy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Payo » niedziela, 13 lipca 2008, 08:51

Sytuacja wygląda niestety trochę gorzej.
Magazyn jest drukowany w nowej drukarni i nie wyszło im z oprawą klejoną.
Nie znam się na tym, ale dali chyba za mało kleju ponieważ oprawa potrafi się rozkleić.
Aby nie było niezadowolonych cofnąłem prawie cały nakład do poprawki.
W przyszłym tygodniu powinno już być ok.
Chcę jednak zachować tą oprawę ponieważ wygląda lepiej od zeszytowej.
Przepraszam wszystkich zainteresowanych za te niedogodności, na przyszłość na pewno wszystko będzie lepiej.

Paweł

Przy okazji chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych współpracą z magazynem do rejestracji na stronie www.payo.pl
Po rejestracji uzyskacie dostęp do spisu modeli, które można dostać do zrobienia artykułu.
Payo
 

Re: Pierwszy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez RAV » niedziela, 13 lipca 2008, 10:11

Ja akurat w przypadku pozycji, które mogą służyć jako dokumentacja, pomocna przy modelowaniu, wolę zeszyty. Po prostu taki zeszyt można otworzyć na wybranej stronie, położyć i zająć się modelowaniem, od czasu do czasu zaglądając do obrazków. Jeśli wydawnictwo jest klejone, to się zamyka i trzeba kombinować, czym by docisnąć kartki.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwszy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Marek Barański » poniedziałek, 14 lipca 2008, 14:03

Dokładnie, zwykły metalowy "zszywek" i jest ok a te klejone po jakims czasie i tak się rozkleją. Paweł, lepiej to może i wygląda ale na półce a to ma być użyteczne :)
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Maciek_66 » poniedziałek, 14 lipca 2008, 22:48

Paweł, daj informację, kiedy będzie dostępny ten poprawiony wydruk!
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Tomasz Mańkowski » poniedziałek, 14 lipca 2008, 22:49

Już jest dostępny...
Payo dzisiaj po stolicy rozwoził...
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Pierwszy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez OldMan » poniedziałek, 14 lipca 2008, 22:54

A ja już mam. Od Padrebooks dzisiaj przyszło.
Przyszedłem z pracy i zagłębiam się w lekturze. :mrgreen:
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Obrazek
Avatar użytkownika
OldMan
 
Posty: 119
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pierwszy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Erlend Janson » poniedziałek, 14 lipca 2008, 23:06

No Pawle magazyn jest naprawde bardzo zaczny ,świadczy o tym fakt że u mnie juz sie kończy nakład musisz chyba dosłać:)
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Bytom

Re: Pierwszy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Tomek Hejmo » sobota, 19 lipca 2008, 22:22

Ja kupiłem dzisiaj ze względu na artykuł o sprężarkach. Kilka słów ode mnie. Rzadko kupuję prasę modelarską, wolną kasę wolę przeznaczyć na chemię, narzędzia etc. Na samym początku można zauważyć dobrej jakości papier, nie "gazetowy" jak to się czasami zdarza. Kiepskie jest to klejenie, mnie nie udało się nawet całości przeczytać, a gazeta po prostu się rozpadła. Również na boku magazynu mógłbyś dodać napis zawierający tytuł i numer. Łatwiej będzie znaleźć na półce. Pierwszy temat już skłania do zakupu - figurek, zwłaszcza fantasy, w gazetach mało. Ale 8 stron to chyba za dużo. No i inna sprawa, że przedstawione figury można znaleźć w Internecie. Później pancerka - 14 stron modeli, które również można zobaczyć od dawna na forach (ładowarka Erniego to jeszcze na PWMie była, sam komentowałem...) 9 stron o motocyklach - co kto lubi. Akurat rozdzielenie całości pancerki od ładowarki przez nie uważam za błąd. Artykuł o malowaniu Alcladami dołożyłbym do testu sprężarek. Porsche fajne :-> Dioramy - scenkę Seba znamy... Zdjęcia kiepskie, te małe na dole zwłaszcza, a to pierwsze prześwietlone. Tej drugiej dioramki nie znam. Później unikalny temat Chinooka w dużej skali i jeden szmatopłat. 14 stron nowości o których można przeczytać na większości dużych zagranicznych stron jest chyba skierowana do tych, którzy Internetu nie mają. Ale co by to był za magazyn bez nowości.

Krótko - lepiej kleić ;o) nie rozdzielać działów tematycznie, pokazywać nowe, nieprezentowane modele. Reszta ok. Jak będę miał wolne fundusze, to myślę, że się skuszę kolejny raz. Aha, i na plus zasługuje także objętość - 80 stron to nie jest mało
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Pierwszy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Sebastian » poniedziałek, 21 lipca 2008, 10:57

Uważam że to dobre uzupełnienie rynku modelarskiego. Obfite wydanie za miłe pieniądze. "Prawie" jak Steel Master i pewnie ulegnie małym modyfikacjom podobnie jak SM ale fajnie że jest.Taka moja prywatna sugestia może warto po za samym opisem jak powstawał model pokazać dwie trzy fotki z warsztatu...... ale to moje sugestie mnie osobiście tego troszkę brakuje.
Sebastian
 
Posty: 737
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 20:56

Re: Pierwszy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez portalus » wtorek, 22 lipca 2008, 10:14

Kupiłem, większość przeczytałem i ogólnie mi się podoba.
Wolę jednak zszywki niż klejenie.
Zdjęcia mogłyby być lepsze i wyraźniejsze.
Szkoda, że modele cywilne są zdecydowanie bardziej PZPR – waloryzacji i własnej inicjatywy jest w nich zdecydowanie za mało. Moje oczekiwania jako czytelnika są większe.
Powyższa uwaga nie dotyczy to budowanych od zera motocykli.
Liczę na to, że kolejne numery mile mnie zaskoczą.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Pierwszy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez kasprzyk » wtorek, 22 lipca 2008, 18:32

Ogólnie nieźle. Gruby, ładnie wydany numer. Pomysł z zamieszczeniem figurek fantasy - dobry ale, sam artykuł uznaję za niewypał. Z moich wiadomości z kolekcjonowania figurek fantasy wynika, że nigdy nie daje się podkładu z farb olejnych, a już napewno nie w szarym kolorze. Poza tym, figurka ta powinna być metalowa a nie żywiczna. Najwyraźniej autor trafił na domowej roboty odlew, mam nadzieję, że cena była zadowalająca, u producenta (firma Rackham - system bitewny Confrontation, frakcja Devourers, figurka Master of Carnage) ceny wahają się w granicach od 4E do 150+E. Poza tym to są ostrza, nie miecze :P Zdjęcia z bliska, wyglądają śrdenio... można znaleźć lepsze wykonanie ale cieszy mnie fakt, że w jakimś czasopiśmie pokazały się również figurki z Konfrontacji, zwłaszcza, że w polsce nie jest dostępne chyba żadne pismo traktujące o figurkach fantasy różnych producentów.

To czego również zabrakło w pierwszym artykule, to jakieś zdanie zakończenia, podsumowania. Tekst wydaje się obcięty...

Sugerowałbym również dodatkowe umieszczenie imienia i nazwiska autora na końcu tekstu, taka forma mi np. bardziej odpowiada.

To co mi się nie podoba, to ramki z tekstem w środku artykułów np. str. 8 , strzałki z "przekierowaniem" ;o) to trochę przypomina gazetkę o grach komputerowych. Być może są to jednak moje przywyczajenia (głównie z MR).

Pomysł z zamieszczaniem zdjęć czytelników jest dobry, zazwyczaj przeglądając empikowe zasoby FSM, pierwsze przeglądam właśnie taką galerię. Przydałyby się zdjęcia z warsztatu, trochę więcej tematów lotniczych - współczesnych. Zachęcam do wzięcia kilku pomysłów z zachodznich czasopism (Model Airplane, SAM, Scale Aviation Modelling i inne).

Klejenie całkowicie nie zdaje egzaminu. Zszywki byłyby 100% lepsze.

Mimo wszystko jestem zadowolony z zakupu i czekam na kolejny numer. Dobra robota.
Avatar użytkownika
kasprzyk
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota, 29 marca 2008, 14:48
Lokalizacja: Wrocław/Racibórz

Re: Pierwszy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez cruenzo » czwartek, 24 lipca 2008, 15:48

Magazyn PAYO bardzo mi się podoba z wyjątkiem latajacych kartek. Niestety musialem się ratoować zszywaczem....
Mimo wszystko życzę sukcesu
cruenzo
 

Re: Pierwszy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez kicus » niedziela, 10 sierpnia 2008, 21:26

Wreszcie dostałem w Empiku w Bydgoszczy.
Na pewno będę kupował, tylko na miłość boską niech kleją te kartki klejem a nie śliną (a najlepiej niech zszywają).
Mój egzemplarz rozpadł się po pięciu minutach.
Avatar użytkownika
kicus
 
Posty: 494
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pierwszy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Piotrek.S. » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 09:43

A widział ktoś w Poznaniu???
Byłem w trzech Empikach i nic.
Umysł ludzki jest jak spadochron.
Działa lepiej kiedy jest otwarty.
Avatar użytkownika
Piotrek.S.
 
Posty: 215
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 08:48
Lokalizacja: Oborniki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferty sklepów i firm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości