Nowy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Nowości, obniżki cen, wyprzedaże i ogólne informacje o sklepach.

Re: Nowy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Marcin Starszewski » wtorek, 2 września 2008, 08:22

Ja sobie również przejrzałem i mimo iż ostatnio prawie się pokłóciłem z kolegą, który pisze do tego magazynu (vide F-16 w obecnym numerze) to nadal uważam, że SM jest lepiej dopracowany, poziom modeli podobny, ale jednak jeśli ja mam wydać na polski magazyn modelarski pieniążki to wciąż będzie to SM.

Pozdrawiam.
Warsztat: Spitfire Mk.Vb 1:32 Hobby Boss ... się robi
Marcin Starszewski
 
Posty: 322
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03
Lokalizacja: Elbląg

Reklama

Re: Nowy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 2 września 2008, 09:39

i ja pomarudzę.. prasy modelarskiej nie kupuję, więc nie mam porównania. porównać natomiast mogę poziom poszczególnych artykułów. a te oj nierówne, nierówne. Ja wiem, że tak krawiec szyje, jak mu materii staje, ale na przykład nieporozumieniem jest zapełnienie połowy kolumny 4 ujęciami zamaskowanego i pokrytego podkładem samolotu.. nie budziło by to może aż takich kontrowersji, gdyby nie to, że zdjęcia są mało czytelne i mają zwalony balans bieli. Niezbyt szczęśliwie dobrane jest też zdjęcie na 'rozkładówkę' artykułu o tym modelu- mało wyraźne, wyostrzone na jeden zastrzał, który jak wiemy nie stanowi przesadnie dużej części modelu.
Artykuł Radka o wraku- no rozumiem ograniczenia rozmiarów poszczególnych artykułów, ale w przy tych 4 kolumnach wolał bym zdjęcia większe, kosztem ich ilości. bo na takich miniaturach ciężko wyłapać smaczki- a taki model to w zasadzie same smaczki.
najbardziej podoba mi się materiał o sztudebekerze- ilość, jakość i wybór zdjęć całkiem dobrze ilustruje tekst.
najmniej podoba mi się tuning dajkastowego samochoda.. techniki i pomysły może i ciekawe, ale wykonanie dalekie od ideału.. no rażą zdjęcia obnażające brak precyzji w malowaniu. szczególnie w kontekście skali..
dział z nowościami.. no można było oprócz informacji przepisywanych z oferty handlowej pokusić się o zdanie oceny własnej.. jak w recenzjach filmów w dodatku telewizyjnym do koszernej. miejsce na to w końcu jest.. Bo oczywiście rozumiem, ze te njusy być muszą, bo jest dil z dystrybutorami.
Czepię się też fotoedycji. Mam świadomość, ze autorzy tekstów niejednokrotnie dostarczają materiał daleki od ideału, wiem, bo sam mam świadomość jakie zdjecia wrzucam na ftp. No ale to trzeba było albo nad nimi więcej popracować, albo popracować nad autorami, żeby dostarczali materiał lepiej przygotowany. Dla mnie to kłopot mniejszy, niż dla mojego komputera przepuścić fotogramy przez MS Photo Editiora, wykadrować, podciągnąć kontrast i wyrównać jasność..
Oczywiście nie jestem obiektywny, bo z natury bardziej interesują mnie materiały o 'pancerce', więc chętnie poawanturuję się z każdym, kto jest innego zdania niż ja.

p.s. draz, BMF lepiłeś na giuliette?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Nowy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez draz » wtorek, 2 września 2008, 12:30

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):p.s. draz, BMF lepiłeś na giuliette?


Nie. Giulia Sprint GTA - Tamiya.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Paweł Leszczyński » wtorek, 2 września 2008, 20:36

Dziś czytałem/przeglądałem pismo. Musze stwierdzić że poprawiono szatę graficzną i jest o niebo lepiej niż przy pierwszym numerze - pasuje mi biały papier. Stylistycznie przypomina ostatnie poradniki Payo.
Rzeczywiście niektóre fotki mogły by być ciut mniejsze (za duże te "tytułowe" fotografie - można by taka fotkę w poziomie dawać a nie na dwie strony, reszta fotek ok) SM dopracowany lepiej ale... ile osób pracuje nad SM a ile nad Payo? No już nie wspomnę o doświadczeniu ludzi z Kagero, więc tu tez jest na plus.
Pismo ma dalej problemy z artykułami, są nierówne. Modele są dobre (lepsze niż w SM, szczególnie pancerka*) a opisy bywają słabe - częste powtórzenia, błędy stylistyczne, literówki, pewien "chaos literacki" ;-). Dalej słaby jest dział recenzji, zgadzam się w tym temacie z Kamilem.
Ogólnie jestem na plus i oby tak dalej, pismo idzie w dobra stronę. Paweł "kradnie" bardzo dobrych modelarzy i w jego pismach możemy poczytać o najnowszych technikach stosowanych w modelarstwie i pooglądać świetne modele.
Koniecznie przydałby się dział opisujący chemię modelarską, to rzecz która rozwija się bardzo szybko i nie wszyscy są "na czasie" w tym ważnym temacie.

To tak pokrótce, na szybko :-)

* nie tyczy się to autorów z zagranicy piszących dla SM
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Nowy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 2 września 2008, 21:36

draz napisał(a):Giulia Sprint GTA - Tamiya.

to miałem na myśli :>
Paweł Leszczyński napisał(a):Koniecznie przydał by się dział opisujący chemię modelarską

no tekst o alcladach sprawia, że chyba się szarpnę na pierwszy numer, żeby mieć komplet informacji..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Nowy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Bathin » środa, 3 września 2008, 08:28

Paweł Leszczyński napisał(a):Paweł "kradnie" bardzo dobrych modelarzy i w jego pismach możemy poczytać o najnowszych technikach stosowanych w modelarstwie i pooglądać świetne modele.

Tylko pytanie: komu kradnie ? Bo u głównej konkurencji (SM) niestety cały czas przewijają się modele 2-3 modelarzy i to w dodatku takie sobie, oczywiście chodzi o pancerkę i latadła. Z forum chyba też nie kradnie modelarzy, bo do tej pory większość tego co można było zobaczyć w pismach Payo, miało premierę na którymś z for.
Pzdr
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Nowy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Paweł Leszczyński » środa, 3 września 2008, 09:09

No właśnie u konkurencji cały czas są ci sami autorzy, a robmario dawał znać że można dla nich pisać ale jakoś nikt nie przeskakuje do SM. Payo natomiast sam uderza do ludzi, którzy go interesują i ich "ma".
Co do for ,to rzeczywiście przydałoby się by twórcy nie dawali fotek, które maja pojawić się w piśmie, ale to widocznie trudno wytrzymać ;-)
Ostatnio edytowano środa, 3 września 2008, 11:02 przez Paweł Leszczyński, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Nowy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez RAV » środa, 3 września 2008, 10:56

Paweł Leszczyński napisał(a):Co do for ,to rzeczywiście przydało by się by twórcy nie dawali fotek które maja pojawić się w piśmie

Tu się nie zgodzę. Dla mnie galerie z jednym zdjęciem i dopiskiem "więcej zdjęć w prasie" zalatują reklamą na kilometr. Już wolę, żeby nic nie było.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Paweł Leszczyński » środa, 3 września 2008, 11:04

RAV napisał(a):Tu się nie zgodzę. Dla mnie galerie z jednym zdjęciem i dopiskiem "więcej zdjęć w prasie" zalatują reklamą na kilometr. Już wolę, żeby nic nie było.

Uwierz mi że to nie reklama a chęć pokazania modelu, jak najszybciej i zebrania opinii innych modelarzy na temat najnowszego "dziecka" :-)
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Nowy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 3 września 2008, 11:10

a moim zdaniem to nie fair zarówno w stosunku do wydafcy jak i w stosunku do forowiczów.. to sie trzeba zdecydować, czy piszesz wyczerpujący artykuł do gazety, czy na forum sygnalizujesz, ze o takim modelu można przeczytac w danym piśmie, a w piśmie piszesz tyle, ze bez dyskusji na forum sie nie obejdzie.. albo rypka albo pipka..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Nowy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Paweł Leszczyński » środa, 3 września 2008, 11:23

Zgadzam się Kamilu! i tu sugeruję Pawłowi większy nacisk na modelarzy w tym temacie.
Sam wystawiałem modele które Paweł potem drukował... Teraz jak coś zmontuję to nie ukaże się na żadnym forum jakakolwiek fotka.
Ostatnio edytowano środa, 3 czerwca 2009, 14:42 przez Paweł Leszczyński, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Nowy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez rollingstones » środa, 3 września 2008, 16:10

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na temat drugiego wydania Magazynu.
W moim odczuciu magazyn zbliżył się formułą do Poradników Modelarskich i to mi się nie podoba. Zgadzam się w całej rozciągłości z kolegami którzy wyrazili swoją opinię w zakresie nadrobienia zdjęć z etapów produkcji. Ja nie oczekuje aż tak dokładnego SBS. W gazecie chciałbym zobaczyć fajnie wykonane modele których będzie więcej a nie 40 fotogramów z opisami a teraz wziąłem pędzelek i.... itp. Ta formuła funkcjonuje na rynku w postaci właśnie Poradników. Bliżej mojemu gustowi był numer 1 w którym były prace praktycznie z każdej dziedziny modelarstwa z opisami itp. Jedne były lepsze, drugie gorsze ale i tak utrzymany był pewien poziom – niezły w moim odczuciu. Jeśli chodzi o stylistykę – artykuły piszą modelarze i poziom będzie zróżnicowany – ale po coś wymyślono korekcje. Tej zabrakło i zdarzają się prawdziwe kwiatki. Myślę że to jest łatwe do usunięcia.
Dyskusja w zakresie modeli pokazywanych na forach i w magazynie – bez wątpienia fajniej by było gdyby tylko do magazynu trafiały newsy przedforumowe. Nie wiemy jednak czy te 3000 numerów kupują głównie forumowicze czy adresat jest szerszy. Wbrew pozorom druga opcja może być bardziej prawidłowa. To dylemat na badania marketingowe i dlatego się go nie podejmuje.
Pojawia się konkurencyjność – SM lepszy Payo lepszy – opinie różne. Dla mnie osobiście mogły by być jeszcze ze dwa tytułu o minimum takim poziomie jak ww wydawnictwa i też by było miejsce na nie. Jesteśmy niszowym hobby ale nie popadajmy w depresję jest nas więcej niż 3, 4 tysiące osób którzy stale mają dochody pozwalające na nabywanie różnych gadżetów modelarskich i prasy.
Reasumując czego mi brakuje:
- recenzje modeli
- nowości
- relacje z zawodów
- stałe działy ( pancerka, lotnictwo, szkutnictowo , dioramy, figury, pojazdy itp.) to co było w formule pierwszego poradnika
Co mi się nie podoba
- formuła numeru drugiego zbliżająca się niebezpiecznie do poradnika Payo - nie tędy droga -
pozdrawiam

Podobno obowiązującą formą jest "forowicze". Brawo Kamil!
P.D.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Nowy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 3 września 2008, 16:35

rollingstones napisał(a): recenzje modeli

ale takie jak na armoramie czy pmms, a nie trzy zdania o modelu, przepisane ze strony producenta
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Nowy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Tomasz Mańkowski » środa, 3 września 2008, 17:57

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):
rollingstones napisał(a): recenzje modeli

ale takie jak na armoramie czy pmms, a nie trzy zdania o modelu, przepisane ze strony producenta

Ale to ktoś musiałby, Kamilku, robić... A Payo jest - niestety - na to za leniwy...
W chwili obecnej Paweł wszystko ( fotki, modele i ich opisy ) "wyciąga" od producenta / importera...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1240
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Nowy numer Magazynu Modelarskiego PAYO

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 3 września 2008, 18:53

ja zawszer chętnie zrecenzuje- mam duży przemiał, więc nawet składalnośc niejednokrotnie jestem w stanie sprawdzac:>
Kamil Feliks Sztarbała
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferty sklepów i firm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron