Super Model numer 19

Nowości, obniżki cen, wyprzedaże i ogólne informacje o sklepach.

Re: Super Model numer 19

Postprzez Paweł Leszczyński » piątek, 14 listopada 2008, 20:27

greatgonzo napisał(a):Możliwe, że czegoś jednak nie zrozumiałem.

Możliwe.
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Reklama

Re: Super Model numer 19

Postprzez kecaj66 » piątek, 14 listopada 2008, 21:51

Witam
Tak się składa, że jestem autorem materiału na temat CSS 13. W pełni podzielam wszystkie opinie na temat materiału fotograficznego zamieszczonego w artykule. Redakcja otrzymała kilkanaście zdjęć, modelu w trakcie prac nad nim jak i gotowego w różnych ujeciach. Moje uwagi do materiału przesłanego do autoryzacji, żeby zwiekszyć ilość zdjęć gotowego modelu nie spotkała się z aprobatą redakcji, no i wyszedł materiał jaki wyszedł. Ja osobiście nie jestem z niego zadowolony.
kecaj66
 

Re: Super Model numer 19

Postprzez bartek piękoś » sobota, 15 listopada 2008, 01:11

kecaj66 napisał(a):Moje uwagi do materiału przesłanego do autoryzacji, żeby zwiększyć ilość zdjęć gotowego modelu nie spotkała się z aprobatą redakcji, no i wyszedł materiał jaki wyszedł. Ja osobiście nie jestem z niego zadowolony.

No to nieciekawie... :-|
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: Super Model numer 19

Postprzez draz » niedziela, 16 listopada 2008, 18:38

No cóż, ja też kiedyś pisywałem do SM no i takie podejscie redakcji też jest mi znane.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Super Model numer 19

Postprzez Maciek_66 » niedziela, 16 listopada 2008, 20:55

Moje uwagi do materiału przesłanego do autoryzacji, żeby zwiekszyć ilość zdjęć gotowego modelu nie spotkała się z aprobatą redakcji, no i wyszedł materiał jaki wyszedł. Ja osobiście nie jestem z niego zadowolony.

Faktycznie tak bywa, to nie jest miłe. Szkoda, że nie było zamieszczonych większej ilości zdjęć tego CSSa. A tak nawiasem mówiąc, autoryzacja jest po to, żeby autor zaakceptował publikację. Jeżeli nie zaakceptował (nie osiągnięto porozumenia), tylko redakcja zrobiła, co chciała, to znaczy to nie była autoryzacja.

Nie ukrywam, że liczyłem na większą ilość postów. Chciałbym jak najwięcej wiedzieć na ten temat, żeby może dostosować swoje artykuły do oczekiwań czytelników i to już na etapie robienia modelu i zdjęć z budowy. Niezbyt wiele się na razie dowiedziałem.

Ciekawe, że jak obracam się w tym małym światku, to spotykam sprzeczne opinie. Np. na forum roi się od narzekań, że nie ma modeli cywilnych, a redakcja mówi, że jak zamieszcza rzeczone modele cywilne, to im sprzedaż spada.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Super Model numer 19

Postprzez shivadog » niedziela, 16 listopada 2008, 21:37

Ja może napiszę jakie relacje lubię oglądać:

pierwsza bardzo dla mnie ważna relacja to właśnie Twoja relacja z "modelu redukcyjnego" - Ju 87 G-2, bardzo mi się przydała gdy budowałem swój model. Trochę w niej panuje bałągan i trochę męczące są te poddruki.

druga to Ju-88 A-14 Ricardo Abad Mediny z "SM" 4/2006. Minusem jest tu zbyt wielka kompresja, wydaje mi się, że ten materiał można było rozłożyć na 2 numery, sekwencje przekrojów są stanowczo za małe.

trzecia to moja ulubiona relacja A6M5c Zero w cztery i pół dnia Wojtka Fajgi z "SM" 5/2007. Ona jest prawie idealna, jedyna wkurzająca rzecz to jest to Hinomaru pod zdjęciami gotowego modelu, przeszkadza w oglądaniu.


dodałbym jeszcze "Wykonywanie detali przy pomocy elementów fototrawionych" Wojtka Fajgi z SM 3/2007

pozdrawiam

Jerzy
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Super Model numer 19

Postprzez Maciek_66 » niedziela, 16 listopada 2008, 23:38

shivadog napisał(a):Trochę w niej panuje bałągan i trochę męczące są te poddruki.


Bałagan może był, nie pamiętam. Ale o co masz na myśli pisząc "poddruki"?
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Super Model numer 19

Postprzez shivadog » niedziela, 16 listopada 2008, 23:54

Były tam pod modelami oprócz całkiem fajnych rysunków technicznych nałożone na tła zdjęcia papieru milimetrowego, chmury, itp szaleństwa (poddruki). Niektórzy to lubią, ja za tym nie przepadam.
Przy okazji, strasznie jestem ciekaw dalszej części relacji o parze FW190 z JG5, bardzo udana pierwsza część (często do niej wracam), ale w tym miejscu "MR" wyzionął ducha..., a szkoda.

Jerzy
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Super Model numer 19

Postprzez Maciek_66 » poniedziałek, 17 listopada 2008, 00:03

shivadog napisał(a):Przy okazji, strasznie jestem ciekaw dalszej części relacji o parze FW190 z JG5, bardzo udana pierwsza część (często do niej wracam), ale w tym miejscu "MR" wyzionął ducha..., a szkoda.


Ja też bym chciał, żeby to się ukazało. Ale raczej nie ma szans. Natomiast jeśli chodzi o pierwszą część dotyczącą tej dioramy z FW, to nie podobało mi się to, że zdjęcia były malutkie.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Super Model numer 19

Postprzez shivadog » poniedziałek, 17 listopada 2008, 00:11

nie podobało mi się to, że zdjęcia były malutkie.


Mnie też te denerwowało, zwłaszcza że temat podzielony na części i pierwsza ma aż 7 stron. Mimo wszystko dzięki temu, że materiał jest dość duży można z tego i skorzystać i nacieszyć oko. Czy na jakimś forum jest więcej fot finalnej pracy?

pozdrawiam

Jerzy
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Super Model numer 19

Postprzez Maciek_66 » poniedziałek, 17 listopada 2008, 13:55

Pełna relacja jest TU.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Super Model numer 19

Postprzez shivadog » środa, 19 listopada 2008, 16:22

Super!

Jerzy
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Super Model numer 19

Postprzez bartek piękoś » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 01:01

robmario napisał(a):SM znowu lekko opóźniony i za to też sorry. Do końca roku chyba jednak zmieścimy się z 6 numerami, więc nie wypada co 3 miesiące jak widzą niektórzy.

O ile dobrze liczę, to nie wyrobicie się nie tyle z sześcioma, co nawet z pięcioma :oops: Więc wypada co trzy miesiące. :evil:
No chyba, że Redakcja szykuje Sylwestrową niespodziankę... :roll:
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: Super Model numer 19

Postprzez GrzegorzS » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 21:04

Nawet już się pokazał na stronie Kagero:
http://www.kagero.pl/

Obrazek
smakowicie się zapowiada i nawet można część stron podejrzeć. Faktycznie Sylwestrowa Niespodzianka
GrzegorzS
 
Posty: 306
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2008, 17:36

Re: Super Model numer 19

Postprzez Slash » wtorek, 30 grudnia 2008, 00:50

Fajnie, chciałbym to nabyć. Ale ostatnio miałem problem. Udało mi się po jakimś czasie znaleźć przypadkiem ostatni egzemplarz w empiku, do którego wszedłem przypadkiem. Czy tym razem tez mam liczyć na zrządzenie losu czy już jutro szukać gdzie się da?
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferty sklepów i firm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości