Super Model numer 20

Nowości, obniżki cen, wyprzedaże i ogólne informacje o sklepach.

Super Model numer 20

Postprzez robmario » wtorek, 30 grudnia 2008, 09:21

Od dzisiejszego dnia w sprzedaży najnowszy podwójny numer Super Modelu. W sumie 92 strony i sporo tematów oraz dodatkowo płyta z prawie 4500 zdjęciami z tegorocznych wystaw oraz II Wielkim Konkursem Multimedialnym. W magazynie rozstrzygnięcie samego konkursu a także jak zwykle sporo samolotów, pancerki, figurki i nowa relacja z budowy okrętu oraz sporo artykułów warsztatowych. Dokładny spis treści i zajawkę kilku stron znajdziecie na stronie OW Kagero:
http://www.kagero.pl/index.php?language=pl&currency=PLN
sama okładka podwójnego numeru
Obrazek
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Avatar użytkownika
robmario
 
Posty: 270
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Reklama

Re: Super Model numer 20

Postprzez McSimus » wtorek, 30 grudnia 2008, 15:53

Hmm... Z całym szacunkiem dla zasłużonego wydawnictwa i redakcji ALE - coś jest chyba nie tak ...
Mam wrażenie, że KAGERO dostało chyba ostrej zadyszki już na długo przed Wielkim Kryzysem, czego przykładem najlepszym jest zjazd z AERO, które zapowiadało się na jedno z lepszych czasopism o tematyce lotniczo - modelarskiej w ostatnim okresie.
Teraz czas na Super Model.
Co to za połączony numer? 92 strony za 19,99 ??? Albo redakcji zabrakło artykułów na dwa numery albo czasu na przygotowanie dwóch pełnych numerów. Przepraszam ale w prenumeracie płaciliśmy za SZEŚĆ numerów a nie pięć czy pięć i pół. Od razu zaznaczam, że płyta z ponad czterema tysiącami zdjęć nie może was tłumaczyć - może być owszem miłym dodatkiem do czasopisma ale nie jego zasadniczą treścią.
Nie wiem jak pozostała część braci modelarskiej ale ja czuję się w pewnym stopniu co najmniej zakłopotany istniejącą sytuacją i poważnie zastanawiam się nad kontynuacją prenumeraty - której terminowość nota bene to już temat na odrębny post. :-/
Pomóż dzieciom :) http://www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
McSimus
 
Posty: 17
Dołączył(a): niedziela, 21 grudnia 2008, 19:09
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski / Wejherowo

Re: Super Model numer 20

Postprzez michal.s » wtorek, 30 grudnia 2008, 17:50

McSimus napisał(a):... której terminowość nota bene to już temat na odrębny post.


Proszę jednak by kierować takie zażalenia prosto do redakcji pisma.
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Super Model numer 20

Postprzez McSimus » wtorek, 30 grudnia 2008, 19:52

Dlatego skończyłem na czym skończyłem. Dalszy ciąg można by podpiąć pod dział o sklepach ale tam już inni wyrazili podobne opinie.
Pomóż dzieciom :) http://www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
McSimus
 
Posty: 17
Dołączył(a): niedziela, 21 grudnia 2008, 19:09
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski / Wejherowo

Re: Super Model numer 20

Postprzez japaw » wtorek, 30 grudnia 2008, 21:47

Klasyka, kolego michal.s !!!
Jak się mówi o kimś pochlebnie to jest to krytyka, a jak źle to krytykanctwo.
NIGDY WIĘCEJ ZŁEGO SŁOWA O KAGERO!!!
Super firma, regularna, wydaje to co zapowiada, w objętości jaką zapowiadała w przed pierwszym numerem, nie wciska zdjęć lub rysunków 3D na całą stronę by zapchać numer.
KOCHAM KAGREO!!!
japaw
 
Posty: 126
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Super Model numer 20

Postprzez bartek piękoś » wtorek, 30 grudnia 2008, 23:52

robmario napisał(a):najnowszy podwójny numer Super Modelu. W sumie 92 strony

Jeśli dobrze liczę to podwójny powinien mieć ok.140 stron. ZALEDWIE 92 to ZALEDWIE 22 więcej niż w każdym z czterech ostatnich numerów.
McSimus napisał(a):Co to za połączony numer? 92 strony za 19,99 ??? Albo redakcji zabrakło artykułów na dwa numery albo czasu na przygotowanie dwóch pełnych numerów [...] Od razu zaznaczam, że płyta z ponad czterema tysiącami zdjęć nie może was tłumaczyć - może być owszem miłym dodatkiem do czasopisma ale nie jego zasadniczą treścią.

Podczas czytania posta robmario miałem identyczne spostrzeżenia co Ty, McSimus. Na szczęście nie prenumeruję i jak widzę, jestem o tyle zdrowszy.
"Numer" z podwójnym numerem jest przejawem braku szacunku wobec Czytelników i przekonania o naiwnością tychże, o czym świadczą pierwsze komentarze powyżej :twisted: . Ciekawe jak szybko rynek zweryfikuje taką politykę redakcji.
Ostatnio edytowano środa, 31 grudnia 2008, 00:29 przez bartek piękoś, łącznie edytowano 1 raz
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: Super Model numer 20

Postprzez Timi » środa, 31 grudnia 2008, 00:21

Ja sie już wycofałem z kupowania SM i Aero, a kupowałem każdy numer
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Super Model numer 20

Postprzez GrzegorzS » środa, 31 grudnia 2008, 08:23

Mi tam specjalnie nie przeszkadza wszystko o czym piszecie. Podwójny numer to pewnie bardziej z racji poślizgu czasowego niż chęci zrobienia w balona prenumeratorów. Ja już od dłuższego czasu jestem modelarzem i z podwójną numeracją różnych czasopism jeszcze w zamieszchłych czasach Skrzydlatej Polskim czy też nowszych Mini Repliki, lub też najnowszych magazynu Payo jestem w miarę obeznany i mi nie przeszkadzają. Nigdy nie spotkałem się z taką praktyką, żeby podwójny numer miał podwójną objętość. Tym bardziej że przecież cena też nie jest podwójna a zawiera jeszcze dodatkowo płytę. Zresztą nie jestem pewien czy da się zrobić czasopismo z jego sposobem zszywania o objetości 150 stron. Poza tym raczej podwójna numeracja bierze się z umów z dystrybutorami niż z innych zabiegów. Z tego co wiem to prenumeratorzy i tak płacą za 5 numerów, dostają bonusy i biorą udział w dodatkowych promocjach. Specjalnie zachwycony nie jestem że do czytania w roku dostanę tylko 5 numerów a nie 6, ale i tak uważam SM za najlepsze polskie (i nie tylko) pismo na rynku. Za Payo przy tej cenie dostaję tylko 64 strony i to ostatnio monotematyczne, o reszcie nie wspominając. Kupuję jeszcze SAMI i czasami Tamiya Model Magazine, ale to pierwsze też od dwóch lat wyraźnie spuściło z tonu i coraz mniej w nim modeli a coraz więcej reklam. Trochę odbiegliśmy od tematu SM 20 i zaczęliśmy o polityce wydawniczej a to raczej oddzielny wątek. Szczerze mówiąc nigdy nie miałem większych problemów z kontaktami z Kagero i dziwią mnie w tym temacie opinie niektórych Forumowiczów. Zarówno maile jak i telefony działają wydaje mi się bez zarzutu (wiem z autopsji, a głos pani Agnieszki przemiły)
GrzegorzS
 
Posty: 306
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2008, 17:36

Re: Super Model numer 20

Postprzez McSimus » środa, 31 grudnia 2008, 12:46

GrzegorzS napisał(a):Ja już od dłuższego czasu jestem modelarzem i z podwójną numeracją różnych czasopism jeszcze w zamieszchłych czasach Skrzydlatej Polskim czy też nowszych (...) jestem w miarę obeznany i mi nie przeszkadzają. Nigdy nie spotkałem się z taką praktyką, żeby podwójny numer miał podwójną objętość.

Skrzydlatą Polskę prenumerowałem od początku lat osiemdziesiątych czyli gdy była jeszcze tygodnikiem i praktycznie podwójne (numerowo ale również i objętościowo) były numery świąteczne.

GrzegorzS napisał(a):Tym bardziej że przecież cena też nie jest podwójna a zawiera jeszcze dodatkowo płytę.

O płycie trzy grosze też wtrąciłem.

GrzegorzS napisał(a):Zresztą nie jestem pewien czy da się zrobić czasopismo z jego sposobem zszywania o objetości 150 stron.

A to już jest problem techniczny wydawnictwa a nie mój.

GrzegorzS napisał(a):Z tego co wiem to prenumeratorzy i tak płacą za 5 numerów, dostają bonusy i biorą udział w dodatkowych promocjach. Specjalnie zachwycony nie jestem że do czytania w roku dostanę tylko 5 numerów a nie 6.

Wiesz to z autopsji czy opowiadań? Proponuję uważnie przeczytać i obejrzeć reklamy prenumeraty zarówno obecne jak i te z ubiegłego roku. Za informację o promocji która przychodzi poczta tydzień po jej zakończeniu serdecznie dziękuję bijąc uniżone pokłony.

GrzegorzS napisał(a):uważam SM za najlepsze polskie (...) pismo na rynku.

W chwili obecnej niestety ja też. Aczkolwiek wszystko i tak na głowę bił "Model Hobby" i szkoda wielka, że pismo zniknęło z rynku.
Pomóż dzieciom :) http://www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
McSimus
 
Posty: 17
Dołączył(a): niedziela, 21 grudnia 2008, 19:09
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski / Wejherowo

Re: Super Model numer 20

Postprzez GrzegorzS » niedziela, 4 stycznia 2009, 20:39

Dzięki za przeniesienie dalszej części dyskusji. Trochę odbiegła od meritum, może i za moją przyczyną. Sorry Robmario
GrzegorzS
 
Posty: 306
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2008, 17:36

Re: Super Model numer 20

Postprzez robmario » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 09:23

Nie ma problemu, tamta dyskusja jest bardzo ciekawa dla mnie ale rzeczywiście niespecjalnie zgodna z tym postem.
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Avatar użytkownika
robmario
 
Posty: 270
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Super Model numer 20

Postprzez Maciek_66 » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 20:45

Właśnie sobie kupiłem i oglądam. Nie udało mi się odkleić etui na płytę bez uszkodzenia 1 strony. Z drugiej strony, gdybym nie odkleił, ciężar płytki i tak by ją uszkodził.
Bardzo mi się podoba sama płytka ze zdjęciami, zwłaszcza z konkursów. Nie wszędzie byłem i mam okazję pooglądać dzięki tej płytce. Ale mam uwagę: ja rozumiem, że podczas robienia zdjęć próbuje się różne ustawienia, sam tak robię. Ale potem trzeba zrobić jakąś selekcję i wywalić te złe! Doszedłem do relacji z E-day i tam jest to aż przeszkadzające - po dwa lub trzy zdjęcia modelu, w tym jedno nieostre. Jeśli jest takie zdjęcie:
Obrazek
i zaraz potem takie:
Obrazek
To znaczy, że to pierwsze zdjęcie nie jest unikatowe i można je usunąć zanim się powieli płytkę na całą Polskę.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Super Model numer 20

Postprzez McSimus » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 20:51

A może to jest zdjęcie do oglądania w okularach 3D ? Nie wiem, ja o swój numer na razie co dziennie wypytuję listonosza.
Pomóż dzieciom :) http://www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
McSimus
 
Posty: 17
Dołączył(a): niedziela, 21 grudnia 2008, 19:09
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski / Wejherowo

Re: Super Model numer 20

Postprzez Slash » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 21:06

Maciek_66 napisał(a):Właśnie sobie kupiłem i oglądam.

Czyżby w końcu pojawiło się w Warszawskich empikach?
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Super Model numer 20

Postprzez Maciek_66 » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 21:16

Zakupiłem w moim kiosku Ruchu na Ursynowie.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Oferty sklepów i firm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości