emalie Humbol / Revel i aerograf

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

emalie Humbol / Revel i aerograf

Postprzez Neri » wtorek, 26 lipca 2016, 20:14

Przymierzając się do malowania aerografem trafiłam na moją dawną kolekcję emalii Humbol (oraz kilka Revel), których używałam wcześniej przy malowaniu pędzlem. Czy da się je jakoś przysposobić do aero (odpowiedni rozcieńczalnik)? Docelowo zamierzam używać Gunze H, ale jednak szkoda kilkunastu dobrych farb... Nie chcę jednak przez moje niedoświadczenie np. zapchać aero.
Neri
 
Posty: 30
Dołączył(a): sobota, 31 października 2015, 23:30

Reklama

modele polskich samolotów

Re: emalie Humbol / Revel i aerograf

Postprzez milczacy » środa, 27 lipca 2016, 12:52

milczacy
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek, 22 stycznia 2015, 13:13

Re: emalie Humbol / Revel i aerograf

Postprzez Neri » środa, 27 lipca 2016, 17:15

Dziękuję za odpowiedź. W jakim stosunku najlepiej rozcieńczyć farbę? Z tego co wiem mieszanka powinna być "o konsystencji mleka", chociaż nie jestem pewna czy na początku będzie mi tak łatwo to wyczuć...
ps. Do humboli + rozcieńczalnika Wamodu nadal jest potrzebny opóźniacz?
Neri
 
Posty: 30
Dołączył(a): sobota, 31 października 2015, 23:30

Re: emalie Humbol / Revel i aerograf

Postprzez radoslaw6363 » środa, 27 lipca 2016, 17:50

Hopie miarkuj się ino :P

Obrazek

Pierwszy raz słyszę że ktoś myśli o dodaniu opóźniacza do farb olejnych :mrgreen:
Raz z takim zjawiskiem się zetknąłem , pomalowałem olejną ,,Agamą'' model i przez kilka tygodni nie wysychał :lol:
To dopiero OPÓŹNIACZ był :P Co ma wszystkie retardery pod sobą :-/
O takie sprawy jak gęstość farby do malowania nie pytaj :!: Tylko do roboty i sam próbuj AMEN
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: emalie Humbol / Revel i aerograf

Postprzez potez » środa, 27 lipca 2016, 19:18

radoslaw6363 napisał(a):Hopie miarkuj się ino :P

Obrazek


wiesz to dziewczyna jest... 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: emalie Humbol / Revel i aerograf

Postprzez HK1885 » środa, 27 lipca 2016, 19:43

Kup sobie leveling thinner od Gunze.
Dobrze się bełta z Humbrolami, Revelle też na tym pójdą.

No i będzie jak znalazł do Gunze H. 8-)



Obrazek
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: emalie Humbol / Revel i aerograf

Postprzez Neri » środa, 27 lipca 2016, 21:19

O takie sprawy jak gęstość farby do malowania nie pytaj :!: Tylko do roboty i sam próbuj AMEN

Tak to jest jak się wraca do czegokolwiek po jakiś 7-8 latach i w dodatku dostaje się do ręki narzędzie z którym nigdy w życiu nie miało się styczności (aero) :P Stach do ręki wziąć żeby czegoś nie ukręcić (no, może to "mała" hiperbolizacja...).
W dodatku patrząc po długości listy zakupów które mam wkonać żeby wrócić do malowania (w ogóle) i na dodatek do zaczęcia pracy z aerografem to mam czas na dokładne zastanowienie się czego mi dokładnie potrzeba... zwłaszcza że prawie wszytsko trzeba zamawiać przez internet :-/ Wyjątkiem jest jedynie wszechobecny Wamod :D

Czyli jednak najlepiej poczekać aż przyjedzie w końcu leveling thinner ;]
Neri
 
Posty: 30
Dołączył(a): sobota, 31 października 2015, 23:30

Re: emalie Humbol / Revel i aerograf

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 28 lipca 2016, 20:04

Do Humbroli /Revell wystarczy Wamod i na nic ninnego czekać nie trzeba :idea: Tylko jak już napisałem do boju :mrgreen:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości