Projektowanie części fototrawionych

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Projektowanie części fototrawionych

Postprzez Albatros » czwartek, 20 lipca 2017, 19:10

Witam,
czy moglibyście się podzielić wskazówkami, na co należy zwracać uwagę przy projektowaniu części fototrawionych? Chciałbym kilka elementów zaprojektować i zamówić, ale nigdy tego nie robiłem, jakiej grubości np. należy wykonać linie załamań (zagięć) elementów? Z programami do grafiki wektorowej (CorelDraw, Adobe Illustrator) nie mam problemów, chodzi mi o praktyczne wskazówki przy projekcie. I druga sprawa: czy moglibyście mi polecić jakąś firmę/osobę, która mogłaby mi taką blaszkę wytrawić na podstawie opracowanego, przygotowanego i nadesłanego przeze mnie projektu? Znalazłem tylko firmę [url]as-fgrafstudio.pl[/url], czy ktoś miał z nimi jakieś doświadczenia? Jakieś inne propozycje? Dzięki za pomoc :-)
Albatros
 
Posty: 71
Dołączył(a): piątek, 31 marca 2017, 10:42

Reklama

Re: Projektowanie części fototrawionych

Postprzez Tatand » piątek, 21 lipca 2017, 20:20

Cześć

Ja polecam tam http://ostbahn-mk.pl/.
Jestem bardzo zadowolony. Musiałem trochę poczekać, bo człowiek zbiera projekty, żeby umieścić je na większej blaszce, ale było warto.

Jeśli chodzi o samo projektowanie to staram się, żeby powierzchnia do wytrawienia (usuwania) była jak najmniejsza. Uniknie się podtrawień. Łączniki 0,4 mm przy blaszce 0,2 mm jednostronnie podtrawione.

Obrazek


Pozdrawiam
Paweł
GALERIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Tatand
 
Posty: 110
Dołączył(a): środa, 12 marca 2008, 13:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Projektowanie części fototrawionych

Postprzez djack » piątek, 21 lipca 2017, 20:54

W Aeroplanie 1-4/2010 była seria artykułów Wojtka Fajgi na temat projektowania i fototrawienia.
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 22:52


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości