Farby Gunze vs różne rozcieńczalniki

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Farby Gunze vs różne rozcieńczalniki

Postprzez Kuba P. » wtorek, 28 września 2010, 06:58

Dlatego Chaos Black psika się z puszki, śmierdzi jak cholera ale jest nie do ruszenia i jest podkładem idealnym. Chaos w buteleczce to z tego co wiem zwykła akrylowa farba do malowania pędzlem (Andrea?).
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Farby Gunze vs różne rozcieńczalniki

Postprzez Jaro_Su » środa, 17 listopada 2010, 10:56

Poczytałem ten wątek i podzielę się doświadczeniami:

Pomny porady kolegi wypowiadającego się parę postów do góry zainwestowałem w Toluen. Octan etylu jest w drodze, bo bezacetonowy lakier do paznokci nie jest czystym octanem.
Mieszczanka 75-70 na 30-25 spirytusu już sama daje bardzo fajne efekty.
Nie dość, że rozpuszcza mr Hobby, to jeszcze Tamija czy Pactra rozkładają się podobnie jak Gunze.

Zwykłe humbrolki Toluen też ładnie rozcieńcza....
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 08:51

Re: Farby Gunze vs różne rozcieńczalniki

Postprzez Robert P. » sobota, 11 grudnia 2010, 12:29

2 uwagi odnośnie akryli Revell'a:

1. Mają nieco dłuższy czas schnięcia niż np Gunze C, więc uwaga przy dotykaniu modelu.

2. Znalazłem do nich rozcieńczalnik i wrażeniami z działania podzielę się jak tylko go dostanę. Bo rozcieńczanie wodą nie do końca jest jednak skuteczne z racji gęstości.
...cars that were like wild ferocious animals.
Avatar użytkownika
Robert P.
 
Posty: 1761
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 21:08
Lokalizacja: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Re: Farby Gunze vs różne rozcieńczalniki

Postprzez KK » niedziela, 31 lipca 2011, 16:33

Witam

Zakupiłem w Lidlu za całe 10zł taki oto specyfik ,o poj.1 litra

Obrazek


Przetestowałem dzisiaj na akrylach: Tamija X i XF ,Gunze serii H i C, Surfacer,

Wszystkie te farby mieszają się z tym specyfikiem bez najmniejszego problemu,malowanie próbne wykonywałem pędzlem wyszło OK, aerkiem nie próbowałem ale myślę że nie będzie problemów.

Może to nic odkrywczego ale chciałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami.
KK
 

Re: Farby Gunze vs różne rozcieńczalniki

Postprzez Marcin Kuźniar » środa, 3 sierpnia 2011, 23:03

Kupiłem dzisiaj tego Baufixa - zmywa się nim super, ale nie wiem jak będzie wyglądać sprawa malowania (tego jeszcze nie testowałem) bo rozcieńczalnik jest dosyć agresywny w stosunku do polistyrenu. Może spróbuję go jako dodatek (zamiast acetonu) do firmowego rozcieńczalnika do Gunze C - mam nadzieję że polepszy przyczepność farby do plastiku.
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 19:57

Re: Farby Gunze vs różne rozcieńczalniki

Postprzez KK » czwartek, 11 sierpnia 2011, 00:02

Dzisiaj malowałem aerkiem : metalikiem Mr.Hobby i olejną Testorsa oba rozcieńczane specyfikiem z lidla zero problemów przy malowaniu przyczepność bardzo dobra,faktura farby również metalik daje się normalnie polerować.
KK
 

Re: Farby Gunze vs różne rozcieńczalniki

Postprzez Przemos19 » niedziela, 28 czerwca 2015, 10:43

Absolutnie nie zgadzam się z poglądałem, że lifecolor thinner i Pactra są na dwóch plusach. Ciemno-szare barwy po zastosowaniu tego rozcieńczalnika pozostawiają bardzo brzydki efekt jasnego matowienia, coś jak szron. Testowane na kilku modelach. W jednym wypadku efekt był taki, jak użycie Pactry z wodą -> farba się rozwarstwiła pozostawiająć ciemniejsze i jaśniejsze pola farby.
http://przemos85.blogspot.com/ - modelarski i wargamingowy blog m.in. o systemie bitrewnym Battlegroup Kursk i OWW2.
http://www.oww2.eu - modelarstwo, wargaming i recenzje modeli w skali 1/72 i 1/76.
Nieoficjalna polska strona systemu bitewnego Operation : World War 2.
Wstąp, zobacz, dołącz, działaj!
Przemos19
 
Posty: 53
Dołączył(a): niedziela, 13 marca 2011, 18:29

Re: Farby Gunze vs różne rozcieńczalniki

Postprzez Murek » niedziela, 28 czerwca 2015, 12:47

Przemos19 napisał(a):użycie Pactry z wodą -> farba się rozwarstwiła pozostawiająć ciemniejsze i jaśniejsze pola farby.

:shock:
Ładnych parę lat malowałem Pactrą rozcieńczaną wodą destylowaną i nie miałem żadnych takich efektów o jakich napisałeś.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3021
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Farby Gunze vs różne rozcieńczalniki

Postprzez Przemos19 » poniedziałek, 29 czerwca 2015, 08:58

Destylowaną może nie, natomiast kranówka owszem działa tak w przypadku RLM 66 i RAL 7021. Rozcieńczalnil lifecolor też to powoduje. Powierzchnia oczywiście odtłuszczona.
http://przemos85.blogspot.com/ - modelarski i wargamingowy blog m.in. o systemie bitrewnym Battlegroup Kursk i OWW2.
http://www.oww2.eu - modelarstwo, wargaming i recenzje modeli w skali 1/72 i 1/76.
Nieoficjalna polska strona systemu bitewnego Operation : World War 2.
Wstąp, zobacz, dołącz, działaj!
Przemos19
 
Posty: 53
Dołączył(a): niedziela, 13 marca 2011, 18:29

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości