Który white spiryt

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Który white spiryt

Postprzez vorenus » niedziela, 4 kwietnia 2010, 09:58

Witam może ktoś polecić white spiryta , znalazłem kilka w necie ? :

http://www.art-konserwacja.pl/benzyna-lakowa-5729/ - ten wychodzi dobrze cenowo ale czy jest dobry ?

http://sklep.proart.pl/talens/media/odourless,white,spirit,089,-,butelka,75,ml/kod~24280089 - ten jest drogi ale może lepszy ?
vorenus
 

Reklama

Re: Który white spiryt

Postprzez Mac Eyka » niedziela, 4 kwietnia 2010, 10:10

Wszystko zależy do czego chcesz go użyć. Jeśli do rozcieńczania farb to lepiej Talensa, ale tu sprawdza się produkt Wamodu.
Jeśli do mycia aerografu po malowaniu to lepiej tańszego bo szkoda kasy. Polecam zwykłą benzynę lakową za mniej więcej 8 pln butelka 1l.
Dobrym miejscem na poszukiwanie rozpuszczalników są sklepy z farbami takimi do malowania ścian a nie specjalistyczne dla tych co malują obrazy.
Jest tam po prostu dużo taniej.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3032
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Który white spiryt

Postprzez vorenus » niedziela, 4 kwietnia 2010, 10:15

Głównie do washa i wykończeń , zacieków itp.
vorenus
 

Re: Który white spiryt

Postprzez Andrzej Hołowacz » niedziela, 4 kwietnia 2010, 10:21

Talens i inne markowe produkty - masz wtedy przynajmniej gwarancję tego co znajdziesz w opakowaniu.
Pozdrawiam
Andrzej Hołowacz

siara1939 napisał(a):Sklejaj sobie i moze za pare lat tez bedziesz mial paru pochlebcow, coby w Twoich warsztatach wypisywali achy i echy....A pozatym, jak Ci się tak tutaj nie podoba, to wiesz co mozesz zrobic, aby taka sytuacja Cie wiecej nie irytowala.
Avatar użytkownika
Andrzej Hołowacz
 
Posty: 385
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 01:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Który white spiryt

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 4 kwietnia 2010, 10:23

Kup zatem Talensa lub Windsora
Mi jedna butelka wystarcza na wkończenie ca 20 modeli, więc naście złotych w tym pzypadku to nie jest jakiś wielki wydatek..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Który white spiryt

Postprzez vorenus » niedziela, 4 kwietnia 2010, 10:56

Dzięki więc niech będzie Talens :) .
vorenus
 

Re: Który white spiryt

Postprzez Patterson » niedziela, 4 kwietnia 2010, 10:58

Ja używam do "grubszej" zabawy Winsor&Newton, do detalu i jakiś kosmetycznych poprawek Talensa. A dlaczego? Bo ten pierwszy jest lekko zapachowy, ale na modelu nie ma to znaczenia bo po wyschnięciu zapach znika, co do samej jakości to produkt tej firmy jest w dużych opakowaniach i jest tani, a nie widzę różnicy jakościowej względem Talensa, wyjątkiem jest dłuższy czas schnięcia co wykorzystuj właśnie przy wykańczaniu większych powierzchni, mam więcej czasu, Talensa wykorzystuje do ostatecznych poprawek, skorygowania i wykończenia, bo schnie dużo szybciej.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Który white spiryt

Postprzez Slash » niedziela, 4 kwietnia 2010, 12:14

Tak btw, ja ostatnio eksperymentalnie próbowałem rozcieńczyć white spirytem talensa farbę model mastera (oczywiście olejną), no i mi się farbka ścięła. Nie wiem z czym był problem bo ze wszystkim innym farba z tego słoiczka mieszała się prawidłowo.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Który white spiryt

Postprzez Peter Z » niedziela, 4 kwietnia 2010, 12:42

Do wszystkiego stosuję Alifatnaftę Beckersa, 1 litr 14 zł dostaniesz w każdej Castoramie.

Używam do rozcieńczania, farb typu emalia, Humbrol, Model Master, Revell. Do farb artystycznych Olej Art, Abtailungi, Rembrandty. Do mycia aerografu i pędzli. Żadnego ścinania farbek, ładnie rozpuszcza oleje, bardzo dobrze rozłazi się wash.
Pozdrawiam !!
Obrazek
Avatar użytkownika
Peter Z
 
Posty: 182
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 11:48
Lokalizacja: ziemia lubuska

Re: Który white spiryt

Postprzez Mac Eyka » niedziela, 4 kwietnia 2010, 15:02

Slash napisał(a):Tak btw, ja ostatnio eksperymentalnie próbowałem rozcieńczyć white spirytem talensa farbę model mastera (oczywiście olejną), no i mi się farbka ścięła.


Skoro z innymi emaliami nie miałeś takich problemów to widać zawiniła farba.
Może była już wiekowa.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3032
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości