Pactra a Leveling Thinne.

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Pactra a Leveling Thinne.

Postprzez kwax » niedziela, 25 kwietnia 2010, 20:25

Ale rozcieńczalnik Tamiyi plus podkład Tamiyi to chyba nie jest nieodpowiedni rozcieńczalnik. No i "ścięcie" robiło się tuż po wymieszaniu tych dwóch specyfików. Teraz w sumie i tak mi to nie robi różnicy bo leję tylko LT do wszystkiego, ale tak z ciekawości zapytałem przy okazji, tych bardziej doświadczonych ;)


Paweł
kwax
 
Posty: 99
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 18:01
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: Pactra a Leveling Thinne.

Postprzez Macio4ever » niedziela, 25 kwietnia 2010, 20:30

kwax napisał(a):Ale rozcieńczalnik Tamiyi plus podkład Tamiyi to chyba nie jest nieodpowiedni rozcieńczalnik. No i "ścięcie" robiło się tuż po wymieszaniu tych dwóch specyfików. Teraz w sumie i tak mi to nie robi różnicy bo leję tylko LT do wszystkiego, ale tak z ciekawości zapytałem przy okazji, tych bardziej doświadczonych ;)


Paweł



Właśnie o to chodzi, że jeśli użyłeś X-20A to jest on nieodpowiedni do podkładu. Do podkładów i TS-ów Tamiya ma inny rozpuszczalnik - "Lacquer Thinner" z żółtą nakrętką.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pactra a Leveling Thinne.

Postprzez kwax » niedziela, 25 kwietnia 2010, 22:51

Aha, to tego nie wiedziałem. Tylko inne pytanie w takim razie. Czemu przez pierwsze dwa miesiące się nie ścinało a później zaczęło ? [ścinało się jak tylko zaczynałem je mieszać]
kwax
 
Posty: 99
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 18:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pactra a Leveling Thinne.

Postprzez Macio4ever » poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 00:42

kwax napisał(a):Aha, to tego nie wiedziałem. Tylko inne pytanie w takim razie. Czemu przez pierwsze dwa miesiące się nie ścinało a później zaczęło ? [ścinało się jak tylko zaczynałem je mieszać]


Nie wiem, trzaba by popytać chemika :) Może odparowal rozpuszczalnik właściwy z farby podkładowej i zmieniła się proporcja na rzecz niewłaściwego?
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości