Odrapania a'la Japanese Air Force

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Odrapania a'la Japanese Air Force

Postprzez Hajnel » niedziela, 6 czerwca 2010, 23:02

Wypróbowałem nową technikę do wykonywania zniszczeń malowanych powierzchni występujących np.na samolotach japońskich z okresu II wś.Jakie są wasze oceny ich jakości?


Obrazek
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Reklama

Re: Odrapania a'la Japanese Air Force

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 7 czerwca 2010, 02:46

Wygląda to nieźle, ale widać, że zieleń jest pod spodem, a "otarcia" to warstwa górna. Napisałbyś jeszcze, jaka to skala? 48?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Odrapania a'la Japanese Air Force

Postprzez siara1939 » poniedziałek, 7 czerwca 2010, 08:36

Jaho63 napisał(a):Wygląda to nieźle, ale widać, że zieleń jest pod spodem, a "otarcia" to warstwa górna.

Mozesz sie mylic.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Odrapania a'la Japanese Air Force

Postprzez ewpiga » poniedziałek, 7 czerwca 2010, 09:25

Czy aby nie jest to stara metoda powszechnie już znana ? Może coś więcej o tej technice ? powalcz , o upowszechnienie tej nowej, może sprawniejszej metody w krótkim opisie, lub prezentując nieco więcej fotogramów. Teraz za mało widać by cokolwiek ocenić. Niemniej wygląda to ciekawie.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Odrapania a'la Japanese Air Force

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 7 czerwca 2010, 09:58

ewpiga napisał(a):Czy aby nie jest to stara metoda powszechnie już znana ?

Myślisz o lakierze do włosów? Tak mi to właśnie wygląda, co nie znaczy że wygląda źle.

że zieleń jest pod spodem, a "otarcia" to warstwa górna

Zieleń jest w liniach podziałowych i zagłebieniach, co przy ścieraniu "na lakier" świadczyłoby o odwrotnej sytuacji.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odrapania a'la Japanese Air Force

Postprzez Hajnel » poniedziałek, 7 czerwca 2010, 09:59

Skala 1/72
pierwsza warstwa Alclad
druga warstwa sido
trzecia Gunze zwykła
następnie piaskowanie małą piaskarką

Obrazek
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Re: Odrapania a'la Japanese Air Force

Postprzez ewpiga » środa, 9 czerwca 2010, 08:52

No fajne efekty...choć w moim odczuciu lepsze łuszczenia farby dał by lakier, ewentualnie sól kuchenna. Pokarzesz fotkę całego modelu? Zastanawia mnie jak udało się Tobie wypiaskować zieloną wierzchnią farbę nie naruszając spodniego aluminium, nie że się czepiam szczegółów z czystej ciekawości pytam.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Odrapania a'la Japanese Air Force

Postprzez Axel1st » środa, 9 czerwca 2010, 08:58

Osobiście zastanawia mnie fakt,jak wyglada faktura powierzchni,na której jest zastosowana ta metoda piaskowania? Zapewne sido robi tu za separator,ale boje sie,że z bliska wyglada to jak metalowy odlew(chropowatość)?
Pozdrawiam
Warsztat: Szyłka 1:35, T-55AM 1:35
Pozdrawiam Paweł Koseda
http://www.plasticscalemodels.blogspot.com

Grupa Modelarska Valkyria Grudziądz
https://web.facebook.com/grupamodelarskavalkyria/
Avatar użytkownika
Axel1st
 
Posty: 606
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 13:02
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Odrapania a'la Japanese Air Force

Postprzez Stratocaster » środa, 9 czerwca 2010, 11:47

Trzeba to zobaczyć w tzw. kontekście. Na gotowym modelu, z kalkami, po washu, werniksach itp. Wtedy można wartościować.
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Odrapania a'la Japanese Air Force

Postprzez ewpiga » środa, 9 czerwca 2010, 15:52

Ja nie próbuje zaniżać wartości wizualnej tych efektów. Mnie tu bardzie interesuje schemat ich wykonania. Tytuł wątku zapowiada się na arcy ciekawy temat i wzbudza moje zainteresowanie. Niemniej jednak autor dość skąpo opowiada historyjkę ich powstania ograniczając wypowiedź do: alclad..sido..piaskarka i coś tam jeszcze....wklejając zaledwie dwie fotki tego samego detalu, traci to sens dalszej dyskusji i obserwacji, bo poza tytułem nic się nie dzieje.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Odrapania a'la Japanese Air Force

Postprzez Arkady72 » środa, 9 czerwca 2010, 17:18

ewpiga napisał(a):Tytuł wątku zapowiada się na arcy ciekawy temat i wzbudza moje zainteresowanie. Niemniej jednak autor dość skąpo opowiada historyjkę ich powstania ograniczając wypowiedź do: alclad..sido..piaskarka i coś tam jeszcze....wklejając zaledwie dwie fotki tego samego detalu, traci to sens dalszej dyskusji i obserwacji, bo poza tytułem nic się nie dzieje.

Moze Kolega nie ma czasu, zeby tak szybko odpowiedziec? A moze boi sie ukarania fotki calego modelu ;o) ?
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Odrapania a'la Japanese Air Force

Postprzez Jaho63 » środa, 9 czerwca 2010, 17:52

Wprawdzie nadal wygląda mi to jak naniesiony srebrny na zielony, ale widocznie to złudzenie, może też trzeba poćwiczyć to piaskowanie. Ogólnie rzecz biorąc, nawet po tej pierwszej próbie, jest w tym potencjał. Heniu próbowałeś "drapać" nie akrylówkę (mają bardziej zbitą strukturę), ale jakiegoś Testorsa?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Odrapania a'la Japanese Air Force

Postprzez Hajnel » środa, 9 czerwca 2010, 17:58

Piszę tak, bo to są pierwsze testy, a nie praca nad modelem. Fotki dałem do oceny pod względem "naocznym", czy dalsze moje prace w tym temacie mają jakiś sens. Wychodzę do ludzi z zapytaniem, prośbą o radę, a tu takie teksty o braku dyskusji, sensu itd. Jak wy potraficie dowalić człowiekowi, wielki szacun kolego ewpiga, elokwencja w wypowiedzi jest na poziomie ale brak ludzkiego podejścia ,a szkoda.
Jeśli chodzi o konkret to fotki są modelu w skali 1/72 najmniejszych resztek farby po prostu nie widać gołym okiem(0,05mm), więc nie można czegoś takiego uzyskać np solą lub na lakier, Alclad ma powierzcnie gładką, nie super ale jest OK a jak piaskowałem? deeeliiikatnnnie i powoli :D Ja nie chcę pisać o technice robienia tego czegość, tylko czy efekt według was jest lepszy od znanych dotychczas technik, tyle i tylko tyle. Nie chcę jakieś górnolotnej dysputy tylko konkretnej oceny, czy jeszcze mam doskonalić ten temat. Jeśli dojdę do wprawy wykorzystania tego w lotnictwie i pancerce to opiszę to szerzej np w SM ,a z czasem u mnie rzeczywiście krucho.
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Re: Odrapania a'la Japanese Air Force

Postprzez Hajnel » środa, 9 czerwca 2010, 18:10

Jaho63 napisał(a): Heniu próbowałeś "drapać" nie akrylówkę (mają bardziej zbitą strukturę), ale jakiegoś Testorsa?


Inaczej ,zrób coś podobnego w tej skali innym sposobem zawsze wyjdzie gróbość farby a tu jest jej mniej o usuniętą warstwę
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Re: Odrapania a'la Japanese Air Force

Postprzez Monthy » środa, 9 czerwca 2010, 18:16

Heniu,widziałem jak Sylwek używał tej techniki na Shermanie z Pacyfiku w 48.
To taki obłożony deskami i ''łuszczył'' farbę na tych deskach .
Powiem ,że wyglądało to pięknie.
------------------------------------------------------- Mariusz Paluch
Avatar użytkownika
Monthy
 
Posty: 75
Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 00:05
Lokalizacja: Sosnowiec

Następna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości