Blachy i wash na początku

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Blachy i wash na początku

Postprzez barcel » wtorek, 8 czerwca 2010, 10:40

Czy jest sens zabierać się za washa i blachy przy sklejaniu mojego trzeciego modelu? Słyszałem, żeby na początku nie zabierać się za od razu blachy. Może coś pomoże jeżeli powiem, że wcześniej skleiłem 4 samoloty kartonowe.
Pozdrawiam
Adam
ps. chyba pomyliłem dział
barcel
 

Reklama

Re: Blachy i wash na początku

Postprzez Kuba P. » wtorek, 8 czerwca 2010, 11:52

Wszystko zależy od tego, jak sobie radzisz. Jak ze sprawnością manualną, starannością, czystością montażu, operowaniem narzędziami itp.
Są tacy magicy, którzy swój trzeci model w życiu robią na poziomie daleko nieosiągalnym dla parających się tym hobby od wielu lat.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Blachy i wash na początku

Postprzez Axel1st » wtorek, 8 czerwca 2010, 12:16

Dokładnie,zgadzam sie z moim przedmówcą.Poprostu zawsze musi byc ten pierwszy raz,jesli tylko czujesz sie na siłach :) Ale jesli niepowodzenie ma Cie niepotrzebnie zrazić,to lepiej zacznij od czegoś prostszego.
Pozdrawiam
Warsztat: Szyłka 1:35, T-55AM 1:35
Pozdrawiam Paweł Koseda
http://www.plasticscalemodels.blogspot.com

Grupa Modelarska Valkyria Grudziądz
https://web.facebook.com/grupamodelarskavalkyria/
Avatar użytkownika
Axel1st
 
Posty: 606
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 13:02
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Blachy i wash na początku

Postprzez Corsair » środa, 9 czerwca 2010, 23:17

Myślę, że doświadczenie z kartonem może być przydatne przy blachach. Decyzja czy jest za wcześnie zależy wyłącznie od Ciebie. Sam nie wiesz co potrafisz dopóki nie spróbujesz. Nie licząc małej przygody z blaszką w Nieuporcie, to było moje pierwsze "poważne" użycie blach : viewtopic.php?f=13&t=7028 . Zachęcam więc przy sposobności do poćwiczenia na jakimś modelu. Frajda ze zdobycia nowych umiejętności jest nieoceniona.
Obrazek
Avatar użytkownika
Corsair
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 20 marca 2009, 10:02

Re: Blachy i wash na początku

Postprzez andrzej weimann » czwartek, 10 czerwca 2010, 20:52

Zawsze możesz zacząć od tzw. Zoom'ów jakie robi Eduard lub które są dołączane do niektórych wydawnictw książkowych. Niewiele kosztują (nie mówię tu o koszcie książki), elementów na blaszce jest co najwyżej kilkanaście, z reguły nie wymagają specjalistycznych narzędzi do wyginania. Jak się wdrożysz zawsze możesz przejść na "dorosłe" (czytaj duże) blachy.
Ja w każdym razie tak zacząłem - pierwszą blaszką, którą użyłem w modelu, był ZOOM Eduarda do P-40 Academy w 1:72.
Warsztat:
coś tam się klei ale bez pośpiechu :)
Avatar użytkownika
andrzej weimann
 
Posty: 163
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 23:00
Lokalizacja: Świdwin


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości