Malowanie na biało

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Malowanie na biało

Postprzez Maciek » niedziela, 13 czerwca 2010, 21:45

Witam.

Od jakiegoś czasu próbuję wykonać białe pojazdy ONZu. Do tej pory zrobiłem 3 podejścia i ciągle nie jestem zadowolony. Stąd zapraszam do dyskusji na temat: Jak pomalować pojazd na biało?
Chodzi mi głównie o cieniowanie. Wiadomo, że biały jest pod tym względem dość niewdzięczny. Rozjaśnić się nie da, a przyciemnić? No właśnie, czym? Beżami? Szarościami? Preshadeing/postshadeing? Jaki kolor wash'a dobrać? Jak różnicować kolor w kontekście różnicy materiału między metalowym kadłubem, a brezentowym dachem?

Moje dotychczasowe próby przedstawiają się następująco:

brązowy wash
Obrazek

szaro-piaskowe cieniowanie
Obrazek

piaskowe cieniowanie (słabo widoczny przez zdjęcia. Na boku jest najbliższy rzeczywistości)
Obrazek
Maciek
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Malowanie na biało

Postprzez subgrafik » poniedziałek, 14 czerwca 2010, 21:51

To pokaz jeszcze pare fotogramow z natury z ONZ pojazdami...
bo tak ciezko powiedziec co chcesz osiagnac....

P.
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Malowanie na biało

Postprzez Modelarz » poniedziałek, 14 czerwca 2010, 22:44

Piaskowe cieniowanie trochę nielogiczne - tak uważam.
Kolor biały jest taki zabawny: każdy inny kolor można rozjaśniać aż do białości ale odwrotnie się nie da - przyciemnienie białego zawsze da odcień szarości, ostatecznie czarny.
Wash (chodzi mi o "pin-wash") w wersji na czysto - szary, a w wersji na brudno - odcienie brązu najlepiej.

P.S. Fajne te Twoje Hummery :!:
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości