Wamod na kalki

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Wamod na kalki

Postprzez tomek_chacewicz » sobota, 8 stycznia 2011, 23:53

Stosował już ktoś może? jak wrażenia? czy to aby nie jest rozcieńczony kultowy zmywacz?
Obrazek
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Wamod na kalki

Postprzez Marcin Kuźniar » niedziela, 9 stycznia 2011, 02:10

Miałem to do testów. Podobnie jak zmiękczacze innych firm - na jedne kalki działa lepiej na inne gorzej. Jeżeli jednak już działa- to dosyć agresywnie, nie wszystkie kalki które próbowałem naciągnęły się po wyschnięciu - to znaczy znikneły pomarszczenia. Ale taki efekt miałem też z innymi zmiękczaczami. Czy to rozcieńczony zmywacz - być może, pachnie podobnie.
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 19:57

Re: Wamod na kalki

Postprzez erkamo » niedziela, 9 stycznia 2011, 13:15

Marcin Kuźniar napisał(a):Czy to rozcieńczony zmywacz - być może, pachnie podobnie.

Wcale bym się nie zdziwił :lol:. W końcu nie święci garnki lepią.
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: Wamod na kalki

Postprzez Daniel-Martola » niedziela, 9 stycznia 2011, 19:57

Wamod twierdzi, że to to samo co Microscale, choć trochę mocniejszy. W razie potrzeby można rozcieńczyć wodą.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wamod na kalki

Postprzez AdamS » sobota, 25 stycznia 2014, 19:31

To na pewno nie to samo co zmywacz. Mam i to i to. Płyn na kalki zajeżdża octem. A zmywacz czymś innym ale o mniej ostrym zapachu. W dodatku powiem że ten płyn "na kalki " po moich testach na kalkach revella oraz academy nie przyniósł jakichkolwiek efektów. Co innego zmywacz który po odpowiednim rozcieńczeniu daje niezłe efekty.
AdamS
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota, 7 stycznia 2012, 13:44


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości