Noże modelarskie

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Noże modelarskie

Postprzez Qli » czwartek, 20 stycznia 2011, 09:39

Witam wszystkich.
Dzisiaj zakupiłem zestaw noży modelarskich z Biedronki w mega okazyjnej cenie;D aż 19,99 ;] myślę, że się bardzo opłaca

Obrazek

Pozdr. :mrgreen:
Qli
 

Reklama

Re: Noże modelarskie

Postprzez klajus » czwartek, 20 stycznia 2011, 09:43

Jeżeli te zaciski w rękojeściach są plastikowe to się nie opłaca...
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 13:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Noże modelarskie

Postprzez Qli » czwartek, 20 stycznia 2011, 09:47

Jak nie jak tak... kiedyś też miałem coś podobnego i trzymało mi parę ładnych lat
Qli
 

Re: Noże modelarskie

Postprzez Mr. Headshok » czwartek, 20 stycznia 2011, 09:54

Stosunek cena/ilość na bardzo przyzwoitym poziomie. Pytanie, jak z jakością zestawu.

ps. Ja swej Olfy AK-3 nie zamienię na nic innego :)
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 19:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Noże modelarskie

Postprzez Qli » czwartek, 20 stycznia 2011, 09:59

Tak, ale powiedz mi czego można oczekiwać za 20zł? :P jakość wcale nie jest aż taka zła, ale myślę że na początek wystarczy. Później się kupi coś innego ;o)
Qli
 

Re: Noże modelarskie

Postprzez karambolis8 » czwartek, 20 stycznia 2011, 10:16

Te plastikowe uchwyty łamią się jak zapałki i gwinty się w nich wyrabiają. Lepiej kupić jedną rączkę z metalowym chwytem za połowę tej ceny, niż 6 i za jakiś czas mieć 6 nieprzydatnych aluminiowych walców, bo się zaciski połamały.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 07:24

Re: Noże modelarskie

Postprzez RadekFurlaga » czwartek, 20 stycznia 2011, 10:24

Też kiedyś kupiłem takie coś tylko że ze stanleya. Tam były jakieś oprócz ostrzy były dwie piłki, pilniki różnego rodzaju, ogólnie kolo 40 elementów. Zestaw fajnie wyglądał no ale cóż... przy wycinaniu wręg w kartonie 1mm ostrze tępiło się po 3 minutach, zaciski w ogóle nie trzymały, kupiłem olfe dawno dawno temu i nie zawiodła mnie do dziś, także moje zdanie jest takie że lepiej warto dołożyć parę złotych i mieć coś z najwyższej półki.
Avatar użytkownika
RadekFurlaga
 
Posty: 72
Dołączył(a): czwartek, 19 sierpnia 2010, 22:37

Re: Noże modelarskie

Postprzez Macio4ever » czwartek, 20 stycznia 2011, 10:48

Zestaw przyciąga oko ale nie opłaca się, moim zdaniem, taki zakup. Jakość jest pod psem. Użyjesz raz czegoś lepszego i sam się przekonasz.
Tym bardziej, że większości tych ostrz nie użyjesz lub użyjesz raz :) Uważam, że na początek lepiej kupić obsadkę skalpela i ostrza - tanio i efektywnie.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Noże modelarskie

Postprzez japaw » czwartek, 20 stycznia 2011, 11:34

Macio4ever napisał(a): Uważam, że na początek lepiej kupić obsadkę skalpela i ostrza - tanio i efektywnie.

Dokładnie. Uchwyt ok 10 PLN, paczka 100 szt ostrzy można za maks 20 PLN na znanym portalu aukcyjnym kupić.
Starcza na długo, a przewaga nad takim, sklepowym zestawem ostrzy jest zasadnicza, zawsze pod reką masz ostre ostrze.
japaw
 
Posty: 125
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Noże modelarskie

Postprzez Patterson » czwartek, 20 stycznia 2011, 12:07

Miałem identyczny. No cóż, od razu uprzedzam, że te uchwyty stosuj do delikatnych zadań, plastikowe obsadki wyzioną ducha błyskawicznie. Mi zostały gdzieś same metalowe korpusy... Co do ostrzy, nie są takie tragiczne, ale kruche - jeden fałszywy ruch na boki i pękną, więc uważaj na rykoszety.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Noże modelarskie

Postprzez mr.jaro » czwartek, 20 stycznia 2011, 13:29

Juz nie psujcie chlopakowi radosci. Predzej czy pozniej sam sie przekona, czy sie oplacilo. ;o)
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Noże modelarskie

Postprzez waran » czwartek, 20 stycznia 2011, 13:42

Skalpele chirurgiczne z wymiennymi ostrzami i dwa rodzaje nożyków Olfa - to od lat mi wystarcza w temacie nożyki modelarskie :)
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Noże modelarskie

Postprzez Qli » czwartek, 20 stycznia 2011, 13:55

Ludzieeee przecież to kosztowało tylko 20 zł OMG xD to jest jak porównywać Mercedesa do Fiata;] jak się połamią to trudno, będę wiedziała na przyszłość i kupie coś lepszego.
Qli
 

Re: Noże modelarskie

Postprzez karambolis8 » czwartek, 20 stycznia 2011, 15:20

Ale jakiego mercedesa :) Olfa/uchwyt chirurgiczny kosztuje 15 a nie 150 zł :D
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 07:24

Re: Noże modelarskie

Postprzez Ricco » czwartek, 20 stycznia 2011, 17:27

Zestaw dobry dla początkującego modelarza,ale na dłuższą metę warto przestawić się potem na coś lepszego.
Jak tu już wspominali koledzy te plastikowe zaciski będą się z czasem wyrabiać,aluminiowe uchwyty są gładkie,a chwyt nie jest tak pewny jak przy perforowanym uchwycie.
Co do samych ostrzy to ich jakość i twardość jest wątpliwa, są cienkie i ławo się gną przy mocniejszym nacisku ostrze może się złamać wtedy możemy dostać po oczach albo wbije się nam w rękę.
Osobiście polecam narzędzia Olfy. Ich jakość w stosunku do ceny jest bezkonkurencyjna. Za cenę ok. 25 zł dostajemy kompletny nożyk i dodatkowo 25 - 30 szt. zapasowych ostrzy w zależności od modelu.
Ricco
 

Następna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości