Hobby Color vs. Mr. Color

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Hobby Color vs. Mr. Color

Postprzez bartek piękoś » wtorek, 6 kwietnia 2010, 22:20

luck1985 napisał(a):
Dominik napisał(a):No dobra, odgrzewam temat bo mam pewien problem. Ostatnio, z pewnych względów, przechodzę na Gunze H. Na razie pomalowałem nimi Jaka-3 w, chyba, polskich, barwach (chyba chodzi o kolor) a ostatnio Spitfire'a Mk.I. Problem, czego nie było z Gunze C, polega na odciskach palców. Żeby nie było, malując na łapskach mam rękawiczki. Modeli nie tykam przez 2-3 dni po pomalowaniu. Ale jak biorę modele w łapska, zawsze myję i wycieram je do sucha, by położyć na biurku zostaje mi odcisk. Czy te farby tak długo schną? Jakieś rady?



Używałeś rozczieńczalnika jakiegoś + opózniacza ? Jak użyłem retendera , to farba mi platami schodzila i również miałem odciski. Jak używałem org Thinera z opózniaczem , problemów nie było.

Identyczne jak Dominik problemy miałem właśnie z Leveling Thinnerem. Taki chyba urok tych farb.
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Reklama

modele polskich samolotów
Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości