Malowanie akrylami - TRAGEDIA!

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Malowanie akrylami - TRAGEDIA!

Postprzez piotr dmitruk » środa, 23 stycznia 2013, 15:34

Thor napisał(a):Dziś, jak będę w domu, sam chętnie dobiorę się do tej zakrętki i zobaczę, czy nie można zmienić tejże podkładki na jakąś np. gumową - być może to rozwiąże większość problemów z tymi farbami.

Płaski styropian od tacki z sera żółtego
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9939
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: Malowanie akrylami - TRAGEDIA!

Postprzez robert.bednarczyk » środa, 23 stycznia 2013, 15:50

Fakt - z tymi tekturkami w Pactrach to mnie poniosło ale parę razy mnie wk...iły.

Co do Super Metaliców od Gunze to nie maja one nic wspólnego z Vallejo. Nie maja też nic wspólnego z dotychczas produkowanymi metalizerami, od których, po malowaniu, wszystko wokół połyskiwało jak choinka, a modelu nie dało sie dotknąć przez dwa dni. Seria Super Metalic to całkowicie nowe farby o bardzo delikatnej "gładkiej" strukturze, które wysychają niemal całkowicie w ok. 15-20 min. po malowaniu. Po ok. godzinie pomalowany nimi model nadaje się do dalszej pracy, a więc śmiało można go brać w łapy. Do wiekszości z nich producent zaleca stosowanie rozcieńczalnika Gunze stosowanego do farb Mr Color serii C, ale jest chyba jedna czy dwie, wymagające specyficznego preparatu. Malowałem już nimi aerografem - wg mnie to absolutla rewelacja i rewolucja w dziedzinie metalizerów. Nie wiem natomiast na ile nadają się do większych powierzchni pod pędzel. Tu strona polskiego dystrybutora:

http://www.gunze.pl/go/_category/?idc=i ... ng&lang=pl

Klikając na nazwę poszczególnych z farb dowiesz się więcej o każdej z nich - szczegółowe informacje dotyczą proporcji mieszania z rozcieńczalnikiem, możliwości mieszania z innymi metalizerami (sprawdzałem - to działa), zaleceń bądź przeciwwskazań do pokrywania całości lakierem bezbarwnym itp, itd.
Pozdrawiam. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: Malowanie akrylami - TRAGEDIA!

Postprzez Jiloo » środa, 23 stycznia 2013, 16:09

spartan-painting napisał(a):Obrazek
To jst metalizr jak vallejo? tzn na bazie alko czy co?

Tym metalizerom bliżej chyba do Alcladów niż do Vallejo. Bardzo dobra powłoka i ładne efekty.
Nie stosowałem pod pędzel, tylko do aerografu.
Tylko na zakupy polecam np. HobbyEasy, bo tam je kupowałem za 24, a nie 50 pln.
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Malowanie akrylami - TRAGEDIA!

Postprzez spartan-painting » środa, 23 stycznia 2013, 16:38

no wlasnie a jak z pedzlem i małymi powierzchniami?
http://spartan-painting.blogspot.com/ <- blog o modelarstwie
I saw General Lee raise a saber in his hand
Heard the cannons roar as you made your last stand
You marched into battle with the Grey and the Red
Avatar użytkownika
spartan-painting
 
Posty: 107
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2012, 04:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Malowanie akrylami - TRAGEDIA!

Postprzez robert.bednarczyk » środa, 23 stycznia 2013, 18:51

Bardzo drobne elementy, na zasadzie korygowania malowałem pędzlem ale zasadniczo farby Gunze z serii C kompletnie do takiego zastosowania się nie nadają. Jak siądę do roboty to zrobię test na powierzchni jakieś 2 na 2 cm i napiszę. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: Malowanie akrylami - TRAGEDIA!

Postprzez Rafal » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 23:07

piotr dmitruk napisał(a):
Rafal napisał(a):
Pactra + Universal Acrylic Airbrush Thinner = będziecie zdziwieni...

po dodaniu firmowego (Testorsowego znaczy się) rozcieńczalnika zmienia się nie do poznania.

Rafale, mógłbyś ocenić jakość farby w plusach po tym rozcieńczeniu? To uzupełniłbym ocenę w wyżej wspomnianym wątku.


Pactra + woda demineralizowana = 2 w skali 1 do 5
Pactra + Testors = 4, 4+ w skali 1 do 5. Rożnica kolosalna!

I przy okazji - ja ktoś chce przestać się wkurzać na otwieranie Pactry - tekturę i rant słoiczka trzeba przed zakręceniem wytrzeć do sucha - tak, żeby nie było ani odrobiny farby. Patem sprawdzony w 100% - działa idealnie.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Malowanie akrylami - TRAGEDIA!

Postprzez Thor » wtorek, 29 stycznia 2013, 10:09

To ja mam pytanie odnośnie tego thinnera - czy Universal Thinner Acrylic (118ml.) Testorsa to będzie to samo? Tzn. domyślam się, że ten z wyrazem Airbrush w nazwie, pewnie będzie miał więcej jakiegoś retardera, jako, że jest dedykowany do aerografu, ale czy oba będą miały tak samo dobry wpływ na Pactrę?

Jeśli nie, to w którym polskim sklepie (internetowym) można kupić ten Universal Acrylic Airbrush Thinner? Bo Universal Thinner Acrylic jest np. w Martoli.
Avatar użytkownika
Thor
 
Posty: 116
Dołączył(a): środa, 16 stycznia 2013, 15:36
Lokalizacja: Kielce

Re: Malowanie akrylami - TRAGEDIA!

Postprzez Rafal » czwartek, 31 stycznia 2013, 00:59

Thor napisał(a):To ja mam pytanie odnośnie tego thinnera


Konkretna nazwa chyba nie ma znaczenia.

Jak dawno kupowałem to w ogóle w innych opakowaniach i nazwy się chyba pozmieniały.

Teraz ma być "Thinner".

Gdybyś widział "Cleaner" - to ten jest raczej do czyszczenia, nie do malowania.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości