Malowanie folii BMF

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Malowanie folii BMF

Postprzez Aleksander » piątek, 2 stycznia 2009, 00:04

Wymyśliłem, że być może wyjściem na wycierający i nietrwały (zrywany taśmą Tamyi) metalizer Mr.Colora będzie folia Bare Metal Foil. Czy ktoś wie, czy da się ją pomalować po położeniu, czy trzeba wyciąć idealny kształt folii, bo się nie da ?
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

Re: Malowanie folii BMF

Postprzez wojtek_fajga » piątek, 2 stycznia 2009, 09:58

Aleksandrze! Folię BMF można pomalować. Trzeba jednak dobrze ją odtłuścić i najlepiej do malowania użyć emalii (lepiej trzyma sie tej folii). Potem jednak przy dalszej obróbce bądź ostrożny - ta powłoka nie jest tak mocna jak położona na plastik z podkładem. A po co Ci idealny kształt folii? Tę folię można docinać po przyklejeniu na modelu wydłuż linii podziałowch. Uważaj jednak z tymi foliami - różne rodzaje tej folii mają różne właściwości podczas nakładania.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Malowanie folii BMF

Postprzez Aleksander » piątek, 2 stycznia 2009, 12:11

Ten "idealny" kształt to na dolną część okapotowania silnika. Tam srebrny nie układa się na liniach podziałowych, tylko tworzy taką "łezkę", czy raczej "buławę", którą albo muszę wyciąć od razu (od szablonu), albo zamaskować i pomalować zielonym - stąd moje pytanie o to jak się farba na tym kładzie - i czy nie trzeba od razu wyciąć taki kształt.
Strasznie kombinuję przy tym Ki.100 :lol: , ale prosty model na "dzieńdobry", znowu daje popalić.
Po głowie mi chodzi jeszcze pomalowanie całości nie akrylami, a metalizerem-emulsją (mam Revella i Humbrola) - może one będą się lepiej trzymać :?
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Malowanie folii BMF

Postprzez wojtek_fajga » piątek, 2 stycznia 2009, 12:22

A czemu tak twardo bronisz się przed gunze super metallic?
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Malowanie folii BMF

Postprzez Aleksander » piątek, 2 stycznia 2009, 12:41

Bo jeszcze nie wiem, czy jest w zaprzyjaźnionym sklepie :lol: . A może trochę z lenistwa :oops: , bo musiałbym wszystko zmyć i zacząć od nowa - a powtórne malowania juz nie są takie ładne (przynajmniej w moim wykonaniu) :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości