Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Slash » sobota, 12 września 2015, 07:38

Zespół igła / dysza raczej jest ok bo zmieniany i nic to nie dało. Do tego zarówno zgięcie igły jak i lekkie pęknięcie końcówki dyszy już przerabiałem. Dawało to nawet zupełnie inny efekt malarski.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Reklama

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez potez » sobota, 12 września 2015, 12:20

malujesz z koronką czy bez? jak wygląda to malowanie po zdjęciu koronki?
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4682
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Slash » niedziela, 13 września 2015, 17:33

W Ultrze nie ma zdejmowalnej koronki. Jest to jednolity element z osłoną dyszy.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez potez » niedziela, 13 września 2015, 18:14

To sie temu elementowi przyjrzyj. Bo on tam naprawde ksztaltuje plamkę jaka malujesz, jesli dzieje sie cis dziwnego a masz dora dysze iglice no to na logikę tutaj coś nie funguje...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4682
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Slash » niedziela, 13 września 2015, 18:16

No fakt. Spróbowałbym przełożyć osłonę dyszy z drugiego aerografu, ale obawiam się, bo nie chciałbym na zapas drugiego sknocić.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Neri » niedziela, 1 listopada 2015, 14:53

Właśnie przymierzam się do kupna mojego pierwszego areografu, i po długich poszukiwaniach wybór padł na areografy firmy Harder&Steenbeck. Zarówno ze strony producenta jak i forów polecany jest dla początkujących model ultra. Zastanawiam się jednak czy nie warto dołożyć te 220 zł i kupić wersję Evolution Silverline solo? Cena niestety bardzo boli, ale nie chcę kupować areografu "na teraz" a za niedługi czas musieć od nowa kupować inna wersję. Z figurek w skali 1:72 (czasem zdarzały się 1:32) przerzucam się na 1:4, 1:6 więc areograf wydaje mi się niezbędnym zakupem.
Jak dla mnie model infinity odpada ze względu na cenę. Dla kogoś kto nie miał styczności z areo i przy tak dużej skali modeli najlepiej wybrać któryś z wymienionych powyżej czy jakiś inny?
Neri
 
Posty: 30
Dołączył(a): sobota, 31 października 2015, 23:30

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Neri » niedziela, 1 listopada 2015, 21:53

Ps. Oczywiście chodzi mi o aerograf* nie areograf... Proszę o wybaczenie literówek we wcześniejszym poście ;o)
Neri
 
Posty: 30
Dołączył(a): sobota, 31 października 2015, 23:30

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Leszek Szopieray » niedziela, 1 listopada 2015, 22:32

Bierz Evolution i będziesz Pan zadowolony.
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez raptorf22 » niedziela, 1 listopada 2015, 23:46

Evolution lub Hansa 281.
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez wacus47 » poniedziałek, 2 listopada 2015, 09:30

To zależy jak dużo będziesz z nim pracować, do czego będziesz służył itd. Hansa czy Evolution nie ma lepszej atomizacji farby od Ultry. Tak samo przy pomocy Ultry będziesz w stanie osiagnąć tak samo małą plamkę jak przy pomocy Evolution. Poziom wykonania jest taki sam w obydwu przypadkach - wysoki. Patrząc z perspektywy czasu to moja obecna Tamiya HG 0,2mm nie jest w jakiś ewidentny sposób lepsza od Ultry, którą posiadałem wcześniej. Jedyną ewidentną różnicą jest blokada wychylenia igły, której i tak nigdy nie uzywam :)
wacus47
 
Posty: 315
Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2008, 11:14
Lokalizacja: Zgierz

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Neri » poniedziałek, 2 listopada 2015, 14:35

Co do częstości użytkowania to pewnie dość sporo, nie "na co dzień" ale modele które będę malować są duże (1:4, 1:6) więc nawet przy jednym będzie sporo pracy. Zamierzam używając aerografu głównie skupić się na przejściach tonalnych i cieniowaniu, jako że jedna figurka ma np. dużą część jednego koloru. Z drugiej strony są elementy w stylu http://oi68.tinypic.com/25tds.jpg Więc precyzja z pewnością się przyda :)

Zostało mi parę modeli w skalach 1:72+, ale nie jestem pewna czy nie lepiej by było je potraktować tradycyjnie pędzlem.
Neri
 
Posty: 30
Dołączył(a): sobota, 31 października 2015, 23:30

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 1 lutego 2016, 22:10

Od pewnego czasu jestem właścicielem ,,Ultry'' :P Wcześniej używałem psudo-Iwat i przy czyszczeniu aerografu zatykałem palcem wylot osłony dyszy. Pozwala to skutecznie wypłukać aerograf. Konstrukcja ,,Ultry'' posiada boczne otwory w tym elemencie co uniemożliwia tego typu działanie.
Obrazek
Jest na to sposób :idea: Trzeba tylko znaleźć odpowiedni kawałek plastiku.
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2546
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Kamil K. » poniedziałek, 1 lutego 2016, 22:25

radoslaw6363 napisał(a):Od pewnego czasu jestem właścicielem ,,Ultry'' :P Wcześniej używałem psudo-Iwat i przy czyszczeniu aerografu zatykałem palcem wylot osłony dyszy. Pozwala to skutecznie wypłukać aerograf. Konstrukcja ,,Ultry'' posiada boczne otwory w tym elemencie co uniemożliwia tego typu działanie.
Obrazek
Jest na to sposób :idea: Trzeba tylko znaleźć odpowiedni kawałek plastiku.
Obrazek

Można też po prostu leciutko odkręcić osłonę dyszy - też będzie bulgotać. ;o)
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez posejdon » czwartek, 4 lutego 2016, 11:17

Można też przytkać końcówkę uchogrzebem. Działa jak trzeba i przy okazji czyści końcówkę dyszy i okolice.
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez mlusiak » piątek, 26 lutego 2016, 02:27

Przymierzam się do zakupu aerografu. Na początku nie chcę inwestować w kompresor i chciałbym zapytać co oprócz samego aerografu (np. w takim zestawie: http://www.fine-art.com.pl/aerograf-ult ... 0-4mm.html) potrzebuje aby malować z puszki z powietrzem? Domyślam się, że wężyka i jakichś przejściówek/adapterów. Moglibyście podpowiedzieć jakich konkretnie?
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 01:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości