Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez cooper69 » środa, 28 grudnia 2016, 20:50

Atlis napisał(a):No jak kupiłeś podstawowy model marki, to trudno byś poczuł magii świąt. Ultrę nikt nie kupuje, bo to konkurencja Micronów. Jeśli tak uważałeś, to się pomyliłeś. :)


Kłamczysz...
Twój najlepszy modelarski friend wychwalał ten sprzęt pod niebiosa zohydzając (choć nigdy jak sam twierdzi nie używał) wszystko inne.

Nie mam już H&S i raczej nie będę miał.
Prędzej kupię Olymposa lub wypasioną Iwatę, a obecny fstrentny zestaw czyli Tamiya i Procon Boy mi wystarczy.

I tym optymistycznym akcentem zakończyłem moje wpisy w tym wątku.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 863
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Atlis » środa, 28 grudnia 2016, 20:56

Obawiam się, że Solo, bo to pewnie on ma być tym moim najlepszym modelarskim friendem, z tego co pamiętam nigdy nie napisał, że Ultra to najlepszy sprzęt na świecie i że cała reszta to szajs. Jeżeli już, to pisał o niej jako o najlepszym dostępnym aerografie w Polsce dla początkującego modelarza w kwocie do 300zł - z czym trudno się nie zgodzić, choć tak jak napisałem wcześniej, ja bym osobiście sięgnął po konkurencję zza granicy.

PS: mój MP-200C właśnie opuścił Japonie, jeśli będziesz miał pytania, to pisz.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez potez » środa, 28 grudnia 2016, 21:17

To co żeście mistrzowie w końcu golfowi czarnemu doradzili? Bo chyba miał prawo się troszkę pogubił po tych dwóch stronach walenia mokra szmatą?

To może już zakończymy ta sztukę doradzania admina i banitów z modelłorka bo szkoda czasu na głupoty.... :roll:

@golf czarny - jeśli cię stać, kup zestaw 2w1. Jeśli musisz sie mocno napinać finansowo to nie warto, zestaw solo wystarczy ci na długo.Zawsze lepiej mieć większa dysze zwłaszcza jak byś chciał coś błyskiem pociągnąć, tymi 0,2 po prostu sie nie da. Jak dojdziesz do wniosku, że masz dosyć H&S to łatwo go sprzedasz niewiele tracąc to popularny sprzęt łatwo znajdziesz kupca.

I nie przejmuj się, te dywagacje mędrców są bez sensu jeżeli nie masz pojęcia o co chodzi w malowaniu aerografem. Jak się nauczysz, będziesz wiedział co ci jest potrzebne - wtedy dobierzesz sprzęt pod siebie. Pierwszą dyszę i tak rozerwiesz przy skręcaniu - każdy to przeżył 8-) wtedy lepiej mieć coś taniego do wymiany :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Atlis » środa, 28 grudnia 2016, 21:33

Może ktoś ekspertowi od aerografów SF powiedzieć, że Ultra nie ma przykręcaną dyszę? Bo chyba tego nie wie... :) I podajcie mu też linka do modeli Dostala, który farby i lakiery kładzie 0,15 w Infinity...
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez potez » środa, 28 grudnia 2016, 22:00

Atlis napisał(a):Może ktoś ekspertowi od aerografów SF powiedzieć, że Ultra nie ma przykręcaną dyszę? Bo chyba tego nie wie... :) I podajcie mu też linka do modeli Dostala, który farby i lakiery kładzie 0,15 w Infinity...


O widzę, że aerografy to znasz tylko z teorii ekspercie...

Ale wytłumaczę ci bo widzę, że za mało sie naczytałeś po róznych forach, będziesz mógł na przyszłośc błyszczeć 8-) :
- dyszy sie nie rozrywa od wkręcania. Przy wkręcaniu można co najwyżej gwint ukręcić jak ktoś sie mocno uprze i dysza ma gwint. Dyszę sie rozrywa wpychając do niej iglicę - skręcając aerograf po czyszczeniu. Pewnie każdy kto miał w życiu aerograf, kiedyś coś takiego sobie zrobił - H&S akurat sie nie rozrywa tylko rozciąga - bo ma dysze z miękkiego materiału. Co pomimo rozkalibrowania dyszy, jest miłe dla początkujących - nie trzeba od razu bulic za nowa dyszę.

- Można błysk kłaść dyszą 0,15, można błysk pędzlem malowac albo sprayem. Tylko właśnie po to wymyślono większe kalibry dysz, żeby łatwiej wykonywac pewne prace. Fetysz małej dyszy to jakiś obłęd. 99% modeli jakie pokazywane sa na forach można bez problemu pomalować dobrej jakości dyszą 0,3 mm. Kilka najlepiej malowanych na tym forum robionych było chińczykiem 0,3mm. Akurat do położenia dobrej jakości błysku dysza 0,5 - 0,6 mm jest podstawowym narzędziem I twoje złośliwości i mędrkowanie tego nie zmienią.
Aha i dla jasności- bo widzę że się nudzisz i cie palce swędzą do klawiatury, zaraz będziesz mędrkował i szukał dziury w całym - błysk rozumiem jako położenie dużej powierzchni na wysoki połysk - samochód, pasażer w 1:72, statek czy coś w tym stylu. Nie położenie lakieru bezbarwnego w ogóle. 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Atlis » środa, 28 grudnia 2016, 22:10

potez, proszę Cię, ja do lakieru błyszczącego używam Procon PS-290 z dyszą 0,5mm... Kiedy będzie rozmowa o sprzęcie tej klasy, to pogadamy.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez potez » środa, 28 grudnia 2016, 22:17

Ale jestes marudny...sam sie prosisz...
Ja od dwóch lat mam tego procona a wcześniej używałem do tego Iwaty Eclipse 0,5mm a zamieniłem tylko dlatego, że chciałem mieć owalna plamkę do malowania samochodów dla młodego. Dorotka pokazywał ten sprzęt na jakimś cywilniaku wtedy.
H&S Infinity kupiłem i sprzedałem dawno temu, ergonomia mi nie leżała.
Na codzień maluję dwoma Iwatami HP-CH. 0,3 i 0,2 mm. Iwatę custom micron mam od ładnych kilku lat ostatnio najcześciej z niej korzystam.
Chcesz porozmawiać o sprzęcie tej klasy? 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Atlis » środa, 28 grudnia 2016, 22:21

Możesz mieć nawet trzy Customy potez, i co z tego? :)
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez potez » środa, 28 grudnia 2016, 22:29

To, że wiem o czym piszę - z praktyki. Nie z posiłkowania sie czyimiś postami, fejsami, forami itp. Więc jak coś pisze to dlatego, że sam to ogarnąłem a nie dlatego, że mam ciśnienie na klepanie...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez iras67 » środa, 28 grudnia 2016, 22:32

cooper69 napisał(a):
Można dostać od ręki albo na zamówienie u polskiego dystrybutora - tak samo jak z H&S.
"Panikę" z Twojej strony może powodować niezrozumiały (dla mnie też) brak części zamiennych jako pozycji w ofercie sklepów internetowych.
Ani Mr. Hobby, Tamiya, Iwata nie mają pękającej od "strzelania spustem" dyszy (najczęstsza awaria u używających H&S) i może części nie są tak "na gwałt" potrzebne.

W mojej Tamiya HG II np. jedyna uszczelka to gumowy oring odkręcanego zbiorniczka. Dysza nie potrzebuje żadnej.

Używam obecnie Tamiye Hg i Procon Boya i jeszcze nie zmieniałem w nich niczego, poza iglicą która zniszczyła się po wypadnięciu z ręki aero z ściągniętą osłoną.
Z ciekawości zadzwoniłem dzisiaj do dystrybutora Gunze Wojciecha Pawlaka z M-Zone. Dysze ,iglice ma od ręki do wszystkich modeli Procon Boy - ceny te same igły 40zł dysze 80zł dla detalistów. Z pozostałymi częściami do Procon Boyów może być różnie . Czasem trzeba czekać 3 miechy na dostawę. Obiecał zamieścić na stronie te najbardziej potrzebne części do aero z cenami i możliwością kupna online:-)
Ostatnio edytowano środa, 28 grudnia 2016, 22:34 przez iras67, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Atlis » środa, 28 grudnia 2016, 22:33

potez - a co ty myślisz, że ja kupuję sprzęt do witryny czy co? :D

iras - dobra wiadomość
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Rhayader » środa, 28 grudnia 2016, 22:35

iras67 napisał(a):Gunze robi świetne aerografy ale jest jeden problem z nimi- części zamienne.Gdzie można kupić do nich dedykowane dysze, iglice itp?

Kiedyś 'namówiłem' HLJ na wprowadzenie do oferty dysz i iglic
Janusz
Galerie

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Rhayader

Zimna Wojna 2
 
Posty: 763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez waran » środa, 28 grudnia 2016, 23:17

Atlas teoretyku ksiąźkowy-myśl to naprawdę nie boli. :roll:
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Atlis » środa, 28 grudnia 2016, 23:24

O czymś konkretnym? :)
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez waran » czwartek, 29 grudnia 2016, 00:05

Absolutnie nie o aerografach, mam-pomyśl o życiu seksualnym truskawek, nie obciąży ci to zbytnio bańki.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości