Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez iras67 » piątek, 28 grudnia 2018, 12:47

Atlis napisał(a): muscle memory zastąpi najlepszy quick fix bardzo szybko.

Niestety ale to jest tylko Twoja teoria i przecenianie swojego skila który w tym nigdy nie doścignie Quickfixa
Andrzej Hołowacz, dzięki jakoś mi nie przyszło do łba że od Infinity podejdzie ;o) .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Reklama

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Atlis » piątek, 28 grudnia 2018, 13:35

Palec, w odróżnieniu od quickfixa potrafi dostosować się podczas malowania do zmiennych, które przy nim występują. Quickfix i każda blokada to tępe urządzenie, które wymaga podczas malowania korekt i te korekty to strata czasu.

Więcej maluj, mniej kombinuj.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Telamon » niedziela, 6 stycznia 2019, 13:57

Ja tam wolę poświęcić 2s na korektę niż zawierzać palcowi. Jedna nieszczęśliwa chwila grozi zepsuciem całej pracy na małym modelu co oznacza wieeele minut korygowania błędu. Qucikfixa i zaworek do regulowania strumienia powietrza to dla mnie niezbędne składowe do komfortowego malowania. ;)
Telamon
 
Posty: 38
Dołączył(a): piątek, 8 lutego 2013, 15:25

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 6 stycznia 2019, 15:29

Ja się zgodzę z Altisem, quick fix może i byłby pomocny przy malowaniu całego camo w wężyki etc. A tak na codzień moim zdaniem niepotrzebny.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Telamon » niedziela, 6 stycznia 2019, 19:17

Oczywiście. Do "odświętnego" psiknięcia nie ma sensu. Przede wszystkim jest to przydatna rzecz w malowaniu kamuflaży, rozjaśnień podczas modulacji koloru, małych obiektów itp. Mi też nie chce się kręcić pokrętłem za każdym razem.
Obecnie nawet chińskie "pseudoiwaty" zaczynają mieć tą opcję w standardzie więc nie widzę powodu do sporu. Można używać bądź też nie.
Telamon
 
Posty: 38
Dołączył(a): piątek, 8 lutego 2013, 15:25

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Atlis » niedziela, 6 stycznia 2019, 19:25

Nie odczuwam takiej potrzeby przy malowaniu jakiegokolwiek kamuflażu, rozjaśnień czy modulacji.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Soris000 » niedziela, 6 stycznia 2019, 19:39

A to jest watek o Twoich potrzebach :?:
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 13:18
Lokalizacja: Sopot

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Atlis » niedziela, 6 stycznia 2019, 20:05

Tak samo jak o Twoich.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Soris000 » niedziela, 6 stycznia 2019, 20:24

Zgadza się, ale mam wrażenie, że Ty wiesz jak się całej okolicznej populacji palec powinien zginać.
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 13:18
Lokalizacja: Sopot

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Atlis » niedziela, 6 stycznia 2019, 20:55

Powiedzmy, że 60% moich palców nie zgina się prawie w ogóle, więc skoro ja potrafię w ten sposób malować bez blokady kamuflaże, to myślę, że większość populacji bez ograniczeń powinna dać, przy odpowiedniej praktyce, rady. Ale jak się maluje tylko z blokadą, to się nie ma nawyków.

Oczywiście niech sobie maluje każdy jak chce.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Telamon » niedziela, 6 stycznia 2019, 22:03

Ja tam maluję modele 1/56 i mniej. Całkiem sporo. Zdecydowanie wolę mieć opcję (nie przymus) skorzystania z pokręteł.
Ale jak kto woli - jeden może latami zdobywać "praktykę" i ćwiczyć palce gdy drugi w dwa dni może robić to samo i pomalować podobne rzeczy. Przede wszystkim liczy się uzyskany efekt. ;o)
Telamon
 
Posty: 38
Dołączył(a): piątek, 8 lutego 2013, 15:25

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez iras67 » wtorek, 15 stycznia 2019, 08:54

Atlis napisał(a): Ale jak się maluje tylko z blokadą, to się nie ma nawyków.

Ale skąd taki wniosek? Cos sobie sam wmówiłeś że jak ktoś ma pokrętło to używa je zawsze i jest nieporadnym cymbałem...
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez arhtus » piątek, 22 lutego 2019, 22:20

Postanowiłem sprawdzić na własnej skórze co to za niemiecka wunderwaffe ten cały Harder&Steenbeck :D
Poszedłem po najniższej linii oporu i zanabyłem Ultrę 2in1 no i nie powiem całkiem sympatycznie to wygląda, jutro zobaczymy jak w boju się sprawuje.
Co mnie zaciekawiło to chyba nowe oznaczenia wielkości dysz i iglic niż było to opisane chyba wcześniej w tym wątku. Dysza 0,2mm jest gładka, natomiast igła na końcu jest zwężona i ma na tym zwężeniu dwa zgrubienia, analogicznie dysza 0,4mm ma cztery małe rowki, a iglica na zwężeniu ma cztery zgrubienia.
Co jeszcze mnie zaskoczyło to wyprofilowanie igły 0,4 względem dyszy, a mianowicie nie jest zaostrzona równomiernie tylko na samym końcu kąt ścięcia się zmniejsza (czy tam zwiększa zależy jak to rozpatrywać :) ) w skutek czego po zamontowaniu iglica wystaje z dyszy tylko na jakiś milimetr. Czy tak było zawsze, czy to zmiany wprowadzone niedawno? Może po zmianie właściciela firmy i osławione dysze w nowym wydaniu są wykonane z lepszego, trwalszego materiału..?
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Artur Rzepka » piątek, 8 marca 2019, 20:27

Czy ja mam jakieś ponadnaturalne zdolności, czy w przypadku Ultry to nic dziwnego, że dysza mi dziś poszła - rozerwała się u nasady, to już druga. No w przypadku pierwszej wymiany to obchodziłem się trochę aerografem jak z młotkiem wtedy, no ale teraz nauczony doświadczeniem... Nie wiem czy jest sens kupowania nowej, czy czekać aż Badger w końcu wyśle zamówienie ze stycznia. Troszko żem wkurwiony, zwłaszcza przez cenę. :evil:
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Atlis » piątek, 8 marca 2019, 20:55

It's not a bug, it's a feature! :-D
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości