Aerograf TG 180- 0,2/0,3

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Aerograf TG 180- 0,2/0,3

Postprzez Rafal » niedziela, 1 lutego 2009, 16:21

Zacząłbym od gruntownego przeczyszczenia aerografu. Być może zostały jakieś paprochy, twardy smar itd itp. Przeczyść i sprawdź. Jak nie pomoże to pisz dalej. Po drugie - czy sprężarka pluje może olejem ?

Rafał
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Aerograf TG 180- 0,2/0,3

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 1 lutego 2009, 18:47

Kali napisał(a):czesc

Zle chodzi sam spust który po wciśnieciu nie powraca na swoja pozycje,czasem sama iglica nie wraca na swoja pozycje
czyli wszystko naraz


Wyjmij, naoliw ten "tłoczek" pod spustem. Co do iglicy to pewnie wszystko jest zasyfione. Prowizorycznie mozesz przeczyscic wamodem + zostawic troche w zbiorniczku na noc. Jesli o czyszczenie chodzi to ja moja pIwate wrzucam do nitro, mniej wiecej raz na miesiąc... ale to pIwata, nie wiem jak sie Twoj sprzęt zachowa.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Aerograf TG 180- 0,2/0,3

Postprzez kasprzyk » niedziela, 1 lutego 2009, 21:08

Wygląda na zasyfiony. Zwróć uwagę na kanał z igłą idący od końca aerografu do zbiorniczka. Jeśli igła nie wraca, to na 90% jest tam resztka farby. Dlaczego? Jak ostatnio się przekonałem, najlepiej igłę po malowaniu wypychać, tak by cała przeszła przez linię zbiorniczka, jednocześnie nie pozwalając na cofanie się farby. Tak właśnie się dzieje gdy wyciągamy igłę od zbiorniczka do końca aerografu. Wszystko tam się brudzi i dość ciężko wyczyścić zachnięte resztki. Możesz to sprawdzić. Jak wyciągniesz igłę i znajdziesz na niej jakieś resztki farby w części, która jest schowana właśnie za zbiorniczkiem, to sprawa staje się jasna.
Avatar użytkownika
kasprzyk
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota, 29 marca 2008, 14:48
Lokalizacja: Wrocław/Racibórz


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: patrykvel i 32 gości