Dobre narzędzie do trasowania linii podziału: Scribe-R

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Dobre narzędzie do trasowania linii podziału: Scribe-R

Postprzez HK » poniedziałek, 28 lipca 2014, 10:26

piotr dmitruk napisał(a):- Solo (przynajmniej nie ostatnio i nie na tym forum) nie operuje inwektywami, a dostał opinie: lenia, durnia, miszcza, chama, "przy twoim poziomie percepcji, nie ogarniesz tego do końca swoich dni", "Jak się nazywa taka jednostka chorobowa - duzo i niezbornie piszę a czytam bez zrozumienia"- cytaty tylko z ostatnich dni. Nie za dużo jak na jednego? Nie da się napisać innymi słowami?

To prawda, że agresja w stosunku do Solo jest niewspółmierna do jego "przewin" i patrzę na to z niesmakiem.
piotr dmitruk napisał(a):- Przejrzałem wątek o scriberach, i gdybym wypróbował to narzędzie, MÓJ tekst byłby praktycznie taki sam. Wnioski wynikają z pozytywnych efektów praktycznego wykorzystania narzędzia, nie z teorii- czy też byłbym durniem? Natomiast negatywne odpowiedzi są praktycznie wyłącznie od teoretyków.

Tyle że ty masz doświadczenie i dorobek modelarski, o czym każdy może się przekonać. Z twoimi opiniami nie trzeba się zgadzać, ale można spokojnie założyć, że nie będą wprowadzały w błąd. I tu uwaga do Solo:
Solo, jesteś początkującym (w sensie doświadczenia) modelarzem. Jeszcze parę miesięcy temu forum było pełne twoich zapytań o najbardziej podstawowe rzeczy. Dziś szafujesz dobrymi radami na prawo i lewo. To trochę niepoważne. Zgromadziłeś imponujący warsztat narzedzi, chemii itp. Ale żeby autorytatywnie wypowiadać się na temat ich wad i zalet, nie wystarczy użyć ich parę razy. Tym bardziej na kawałku plastiku, czy na dopiero zaczętym modelu. Narzędzie czy specyfik który po pierwszym użyciu wydaje się rewelacją, wcale takim nie musi być i odwrotnie. Dopiero doświadzczenie wielu skończonych (i udanych) modeli oraz całej gamy wypróbowanych technik modelarskich uprawnia cię do wypowiadania zdecydowanych twierdzeń na ten temat. W przeciwnym wypadku robisz sobie wrogów z doświadczonych modelarzy i wprowadzasz w błąd początkujących którzy pomyślą, że jesteś ekspertem i "przejadą się" na twoich poradach.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Dobre narzędzie do trasowania linii podziału: Scribe-R

Postprzez Solo » poniedziałek, 28 lipca 2014, 16:08

Dzięki za miłe słowa. :)
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Dobre narzędzie do trasowania linii podziału: Scribe-R

Postprzez karambolis8 » wtorek, 29 lipca 2014, 08:44

Prawda jest taka, że często używamy kilku narzędzi, a nie tylko jedno wybrane. Czasem korzystam z olfy, jak mocno się nie dociśnie, to wychodzi ładna linia. Mam też trawione rylce z Chin - wychodzą bardzo delikatne linie, ale szybko się niestety zużywają. Całości dopełnia taki detystyczny/chirurgiczny rylec jak na zdjęciu poniżej, drugi od lewej.

Obrazek

Nie wiem jak to się nazywa, kupiłem w Cezalu za kilkanaście złotych. Bardzo dobrej jakości, końcówka bardzo ostra, wygodne do linii podziału ale też i pojedynczych nitów.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: Dobre narzędzie do trasowania linii podziału: Scribe-R

Postprzez Adamerio » poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 14:30

Witam, który z rylców będzie najlepszy do tarasowania linii podziału w samochodach w skali 1:24 :?:
Avatar użytkownika
Adamerio
 
Posty: 311
Dołączył(a): czwartek, 17 kwietnia 2014, 09:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dobre narzędzie do trasowania linii podziału: Scribe-R

Postprzez kashato » środa, 13 sierpnia 2014, 20:06

Tak naprawdę to zależy od użytkownika czym mu się najlepiej 'ryje'. Mam Trumpetera i w zupełności wystarczy.
Avatar użytkownika
kashato
 
Posty: 631
Dołączył(a): wtorek, 5 czerwca 2012, 11:41
Lokalizacja: Błonie, Warszawa

Re: Dobre narzędzie do trasowania linii podziału: Scribe-R

Postprzez Dorotka » środa, 13 sierpnia 2014, 22:45

kashato napisał(a):Tak naprawdę to zależy od użytkownika czym mu się najlepiej 'ryje'. Mam Trumpetera i w zupełności wystarczy.


Amen

:)

P.S. Mam Tamkę :mrgreen:
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Dobre narzędzie do trasowania linii podziału: Scribe-R

Postprzez Solo » środa, 3 września 2014, 23:48

Z nowych narzędzi: dziś dostałem nowy, fajny nożyk Olfy - AK-5, czyli taka niegłupia modyfikacja popularnego AK-3.
Nożyk ma m.in. w zestawie bardzo poręczną igłę, którą fajnie ryje się linie podziału. Bardzo wygodne narzędzie.
Dodatkowo ma fajny stojaczek z pudełka na zapasowe nożyki i zwężoną końcówkę, bardzo przydatną do upychania, ubijania, dociskania.
A jako narzędzie do rycia linii - bardzo wygodne.

Obrazek
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Dobre narzędzie do trasowania linii podziału: Scribe-R

Postprzez potez » czwartek, 4 września 2014, 00:02

To pokaż te super linie nacięte tym super narzędziem...
Tego SCRIBE-Ra na Sufie używałeś?
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości