Magazyn Modelarstwo

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez Daniel-Martola » czwartek, 1 października 2009, 10:21

Podobno nowy numer ma być w październiku. To informacja od wydawcy.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez Mierzu » piątek, 2 października 2009, 12:36

Pytanie brzmi, czy kolejne pisemko modelarskie "wciągnie" konsument. Nie sądzę, ale życzę powodzenia.
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez ergie » sobota, 23 stycznia 2010, 23:25

No i 2 numer w końcu się ukazał. W środku, dla mnie, dwa ciekawe materiały.: plany ciężarówki Mercedes L4500 i pierwsza część artykułu dotyczącego samolotu Halberstadt CL.II (z planami).
Modelarstwo redukcyjne jest mocno przereklamowane. Pasjonujące jest budowanie dioram.
ergie
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 29 stycznia 2009, 20:12

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez djack » niedziela, 31 stycznia 2010, 15:31

Mankamentem są ciemne zdjęcia w niektórych artukułach (ewidentnie niedoświetlone). Szkoda, bo modele Megasa Tsonosa aż się proszą o lepsze fotki.
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 22:52

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez kobza_75 » wtorek, 2 lutego 2010, 22:04

Witajcie ! Oglądałem nr.2 i jakoś mnie osobiście nie zachęcił do zakupu . Ciekawe niektóre tematy ale nic specjalnego.
„Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Odpowiemy na każde pytanie. http://www.ipmspolska.org.plhttp://kobzamodellfabrik.blogspot.com/ pozdrawiam Krzysiek
kobza_75
 
Posty: 370
Dołączył(a): niedziela, 24 sierpnia 2008, 10:04
Lokalizacja: Koszęcin K.M. Broń i barwa / IPMS SILESIA

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez Ostach » środa, 3 lutego 2010, 00:59

Również oglądałem numer 2. Zdjęcia kiepskie - tyle tylko zapamiętałem.
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez Greszi » środa, 24 lutego 2010, 21:47

Kupiłem ten numer w zasadzie tylko dla planów.
Artykuł dotyczący Limów też mnie zachęcił, choć fajnie byłoby gdyby plany też dodali w następnym numerze.

Jeśli chodzi o relacje z budowy, to rzeczywiście lepsze można znaleźć na prawie każdym forum.
Ogólnie relacje z budowy w większości pism to "słabość". Często nawet brak w nich podstawowych informacji, takich jak numery zestawów waloryzacyjnych, że o farbach nie wspomnę. Takie trochę olewcze podejście do czytelnika. :roll:
Choć oczywiście zdarzają się chlubne wyjątki.

Osobiście marzy mi się pismo, w którym większy nacisk kładziony byłby na plany, zdjęcia i sylwetki, niż na kiepskie relacje z budowy modeli.
Tomek
Avatar użytkownika
Greszi
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez Robert P. » sobota, 27 lutego 2010, 00:59

A mi się nie podoba to co jest w większości czasopism modelarskich:
"najpierw zrobiłem X, potem Y, następnie zrobiłem washa 102, potem dodałem XYZ, następnie dorobiłem P" :roll:
...cars that were like wild ferocious animals.
Avatar użytkownika
Robert P.
 
Posty: 1761
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 21:08
Lokalizacja: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez artur111bartek » czwartek, 4 marca 2010, 10:42

Greszi napisał(a):Osobiście marzy mi się pismo, w którym większy nacisk kładziony byłby na plany, zdjęcia i sylwetki, niż na kiepskie relacje z budowy modeli.



Też o tym marzę.
Brakuje mi magazynu "Model Hobby", plany Karasia rewelacja, sporo tam zresztą było fajnych rzeczy-choćby o wojnie z 1920 r i samolocie Ansaldo - zdjęcia maszyn , i dokładne opisy , i sylwetki barwne i prawie co numer to rewelacyjny materiał (ktoś wie co się dzieje z tym magazynem? "zszedł był"'?)
Zresztą ile tematów jest ciekawych a nieruszonych:
-a plany PZL P-7 (porządne na tyle na ile się da, oj są różnice i to duże w dotychczasowych publikacjach)
-a Bf-109 C/B/D (patrzcie , tyyyyyyle czasu a porządnych planów nie ma, z tego co wiem Kagero chyba będzie pierwsze)
-a z 4 strony MĄDRYCH zdjęć z renowacji samochodu pancernego Ursus i innych (no to już moim zdaniem cyrk ,robi się renowację taaakich maszyn a porządnych -KOMPLEKSOWYCH- zdjęć , z podanymi wymiarami-chociaż podstawowymi nie ma :evil: )
Warto byłoby się pokusić o wydanie w częściach lub w całości pozycji o np wz.34-już raczej nic się nie znajdzie dodatkowego- i :zdjęcia dokładne i KOMPLEKSOWE z renowacji, i plany dokładne , i schematy instalacji w np 3D, no kompleksowo na ile się da.
-a samoloty CCCP z 1939 r (wiem ,że dużo tego nie ma , ale zebrać fotografie z tego okresu tyle ile się da - wydawnictwo ma większe możliwości- i przedstawić schematy malowań z tego okresu zaznaczając gdzie domniemane)
-a porobić zdjęcia np. polskiego Leoparda latem (foty z czterech stron) , zimą , (foty z 4 stron) , na poligonie-w sensie ubrudzony (foty z 4 stron) , do tego napisać DATĘ robienia zdjęć i MIEJSCE - no to już chyba nie jest większy problem :mrgreen:
-a tak samo z polskim F-16 , itd , itd
-a foty pojazdów pancernych LWP w Czechosłowacji
-a pokazać na przykładzie prostego kwadratu z nitami dwoma jak w Corell'u przygotować plik do fototrawienia
-a pokazać jak przygotować plik z wręgą do cięcia laserowego (i karton i plastik)
-a ... dopiszcie resztę :mrgreen: , może usłyszą

Macie rację ,że marnych relacji to już człowiek ma powyżej uszu.Zwłaszcza typu "użyłem tego , użyłem tego".Wydaje mi się ,że bardziej chcemy wiedzieć JAK się "tego używa", o czym ani słowa oczywiście.
Tak na chybcika
artur111bartek
 

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez djack » piątek, 5 marca 2010, 19:22

Greszi napisał(a):Osobiście marzy mi się pismo, w którym większy nacisk kładziony byłby na plany, zdjęcia i sylwetki, niż na kiepskie relacje z budowy modeli.

Tak kiedyś było w MiniReplice (z naciskiem na "było"). Były numery, w których prawie połowa stron to dokumentacja modelarska lub artykuły historyczne.
Swoją drogą mi też brakuje Model Hobby. Z tego, co pamiętam następny numer miał być w całości poświęcony Wildze. No i nie skończyli artykułu o polskich Albatrosach D.III Oef.
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 22:52

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez artur111bartek » piątek, 5 marca 2010, 23:25

djack napisał(a):
Greszi napisał(a):Osobiście marzy mi się pismo, w którym większy nacisk kładziony byłby na plany, zdjęcia i sylwetki, niż na kiepskie relacje z budowy modeli.

Tak kiedyś było w MiniReplice (z naciskiem na "było"). Były numery, w których prawie połowa stron to dokumentacja modelarska lub artykuły historyczne.
Swoją drogą mi też brakuje Model Hobby. Z tego, co pamiętam następny numer miał być w całości poświęcony Wildze. No i nie skończyli artykułu o polskich Albatrosach D.III Oef.


Masz rację z MiniRepliką!
Jak mogłem ją ominąć! :oops:
Naprawdę "stara' MiniReplika była świetna, a numer jubileuszowy...chmmm.. mniam mniam.

Może autor artykułu on naszych D.III Oef skończy go w innym magazynie?
Apel do magazynów ( w tym wymienionego w tytule wątku): skontaktujcie się z autorem i wydrukujcie ten artykuł! Na stronie tytułowej dajcie o tym info! Zbyt zapewniony!
artur111bartek
 

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości