Magazyn Modelarstwo

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Magazyn Modelarstwo

Postprzez Pan_Cerny » poniedziałek, 13 lipca 2009, 12:45

Nabyłem w sobotę.
Obrazek

Wydawnictwo: ZP Grupa Sp. z o.o.
format A4, 89 stron, okładka miękka lakierowana, cena: 16zł

Konserwatywny dwumiesięcznik dla modelarzy redukcyjnych i kolekcjonerów.

Zastępcą naczelnego i jednocześnie ekskluzywnym autorem większości materiałów jest Przemysław Skulski, znany ze swych prac publikowanych drzewiej w Model Fanie. Ja wciąż mam przed oczami jego BT-5 z płaczącymi rdzawymi łzami zawiasami. Ten prawie 10-cio letni numer MF przechowuję jak relikwię.
Miło wiedzieć, że styl Przemysława nie uległ zmianie od tamtego czasu - nie rzucił się w wir modnych nowinek typu color modulation, spanish school i nie rozmienił swojego talentu na drobne. Po prostu stara solidna szkoła. Ja bym go nawet pozwolił sobie nazwać Old-Skulski.

Poza moimi ulubionymi pojazdami godne uwagi są też: motor w skali 1:12, którego autorowi udało się zachować zabawkowe malowanie oraz humanoid verlindena w skali 120 mm.


Z magazynu dowiemy się również że MiniArt ma wkrótce wydać Dingo Ib a ICM Matildę II. Bardzo mnie to cieszy, już doczekać się nie mogę.

Cieszę się również na półstronicowe zdjęcia wyprasek pojazdów w 1:72, tego mi zawsze brakowało w innych periodykach.




Not recommended.
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Reklama

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez JurekBin » poniedziałek, 13 lipca 2009, 15:52

Not recommended.


Czy mam rozumieć na koniec że nie polecasz?
JurekBin
 

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez Pan_Cerny » poniedziałek, 13 lipca 2009, 16:01

Jak najbardziej nie polecam. Jest tyle innych fajnych sposobów na wydanie szesnastu złotych.
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez macius » poniedziałek, 13 lipca 2009, 20:39

Dlatego ja czasem czytam gazetki w kiosku na sępa :P
macius
 
Posty: 148
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:50
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez GRZEGORZ N. » poniedziałek, 13 lipca 2009, 21:02

Też oglądałem to nowe czasopismo, i jakoś mi nie przypadło do gustu. Wolę zdecydowanie Super Model z wydawnictwa Kagero.
Widziałem że ktoś tu lubi czołg Matilda. Oglądałem dzisiaj jeden z nowych numerów rosyjskiego czasopisma M-Hobby i niestety na ostatniej stronie widnieje duże zdjęcie pudełka z firmy ICM reklamujące Matilde z dużym przekreślonym czerwonym napisem "Nie budiet modelu." :cry:
GRZEGORZ N.
 

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 13 lipca 2009, 21:31

Jakiś czas temu przemknął przez Hyde Park wątek o tym czasopiśmie i opinie też nie były specjalnie optymistyczne. No ale tak barwnej recenzji nie było :lol:
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez Timi » poniedziałek, 13 lipca 2009, 21:55

Ja zdjąłem z półki,przejrzałem ,odłożyłem i cicho się zaśmiałem.
Magazyn dużo gorszy od SM i Payo i MR.
Pół gazety recenzji, gdzie lepsze można i za darmoszke znaleźć w sieci
porażka
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez erkamo » wtorek, 14 lipca 2009, 23:32

Timi napisał(a):Pół gazety recenzji, gdzie lepsze można i za darmoszke znaleźć w sieci
porażka


Otóż to! Ale to staje sie, po mału, problemem wszystkich periodyków modelarskich.
Odwiedzałem niedawno "stare śmiecie" i wpadłem do KMPiK-u . Przejrzałem MR, SM, MF i tego "nowego", i też odłożyłem na półkę. Jeszcze parę lat temu kupiłbym wszystkie bez mrugnięcia okiem i bez przeglądania. :-|
Przeglądy nowości straciły, w obecnych internetowo-forowych czasach nieco na uroku. Artykuły o pięknie wykonanych modelach można równie dobrze znaleźć na forach czy portalach modelarskich, a więc. :?
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez Rafal » wtorek, 14 lipca 2009, 23:49

Timi napisał(a):Ja zdjąłem z półki,przejrzałem ,odłożyłem i cicho się zaśmiałem.
Magazyn dużo gorszy od SM i Payo i MR.
porażka


Każdy jakoś zaczynał. Jeśli to 1-szy numer to może dać szansę i poczekać aż coś się wykluje albo splajtuje...
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez Pan_Cerny » środa, 15 lipca 2009, 09:39

Pewnie niewielu z Was będzie miało możliwość wnikliwego zapoznania się z opisywanym periodykiem. Dlatego też postanowiłem wybrać co smakowitsze kąski i pokazać je tu, bo szkoda by zostały zapomniane.

Główny autor skromnie rozpoczyna artykuł o swojej kolekcji aut w skali 1:43
Obrazek

Recenzja Churchilla z AVF
Obrazek

Opis Drakkena z Hasagawy
Obrazek

I coś co mnie urzekło. Chyba że główny autor miał tylko do czynienia z figurkami S-Modelu, to zwracam honor.
Obrazek
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez siara1939 » środa, 15 lipca 2009, 09:44

Obrazek

:lol: BIG LOL.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez wuen » środa, 15 lipca 2009, 10:52

Rafal napisał(a):Każdy jakoś zaczynał. Jeśli to 1-szy numer to może dać szansę i poczekać aż coś się wykluje albo splajtuje...

Stacje telewizyjne "puszczające" seriale robią pilota i puszczają - jak "chwyci" - kontynuacja - jeśli nie - do kosza.
Z tego co tutaj przeczytałem - druga opcja jest bardziej realna...
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez michal.s » środa, 15 lipca 2009, 11:07

Specjalista, ba WYBITNY SPECJALISTA od samochodów w 1:43, bez wątpienia by się nam przydał :lol:
Tylko czy warto ? Kolega Vasco zapewne ma większą wiedzę i kulturę osobistą.

Pozdrawiam autora, WYBITNY SPECJALISTA od zarządzania forum - Ojciec założyciel !
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez krzysd » środa, 15 lipca 2009, 21:00

No właśnie cały problem z tymi periodykami jest taki, że po pierwsze nie wyczerpują tematu do końca, w szczególności w sprawie technik modelarskich ( pomijając megalomanie autorów :) ), a po drugie uniemożliwiają dyskusje w rozpoczętym temacie. To moim zdaniem najważniejszy fragment życia modelarskiego, i żaden artykuł nie zastąpi dobrze rozbudowanego wątku formowego, na którym modelarze prezentują swoje opinie, zdjęcia i opisy różnych sztuczek i technik. Ja przestałem rozglądać się za tego typu magazynami. W necie jest o wiele więcej informacji, trzeba tylko poszukać. Co innego z monografiami i opracowaniami historycznymi. Gdybym miał tylko czas, trochę więcej pieniędzy to pewno posiadałbym wielką kolekcję ;o) .
krzysd
 

Re: Magazyn Modelarstwo

Postprzez Slash » środa, 15 lipca 2009, 21:28

Powszechnie już na tym forum wiadomo, że żaden jeszcze periodyk wszystkim nie podpasował. Bo przecież pismo modelarskie, a o cywilach nic nie ma itd... W każdym razie chciałem powiedzieć, że fragment z Drakkenem i ten z samochodami 1:43 jak dla mnie wyglądają na zwykła literówkę. W pierwszym fragmencie po prostu zjedli "nie". Tak by wynikało na logikę. Z logicznego punktu widzenia, trudno mieć zastrzeżenia do fragmentu o Churchillu. Zwłaszcza, że są to kawałki wyrwane z kontekstu, a moze mieć to znaczenie szczególnie w przypadku Churchill'a bo nie wiemy z zamieszczonego opisu na ile słabsze są pozostałe fragmenty modelu. Literówki bywają, czasem równie śmieszne, nawet w równie tu znienawidzonym SM.

Więcej mi trudno powiedzieć, bo nie widziałem pisma. No i zaznaczam, że w żaden szczególny sposób nie czuje się jego współ, ani w pełni twórcą :P
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Następna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 33 gości