Tamiya Liquid Surface Primer przez aero - problem

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Tamiya Liquid Surface Primer przez aero - problem

Postprzez Macio4ever » niedziela, 6 września 2009, 14:03

No właśnie. Możę koledzy pomożecie... Rozcieńczyłem sobie Tamiyowski Liquid Surface Primer i puściłem przez aerograf. Ku memu zaskoczeniu, powierzchnia zamiast gładkiej satyny (jak przy malowaniu z puszki) wyszłą ultra matowa, wręcz jak posypana piaskiem. Podobna do tej, jaka jest po malowaniu zwykłym podkładem Tamiya (nie FINE).

Rozcieńczałem Tamiyowskim Laquer Thinnerem. Myslałem, że za gęsto - rozcieńczyłem aż do poziomu, że praktycznie nie krył i dalej kiepsko. Aero 0.3 mm, ok 2 atm ciśnienie przy malowaniu.

W związku z tym mam pytania - czy malowaliście w tem sposób i czy udało się Wam uzyskać ładną satynową powierzchnię? Jeśli tak to w jaki sposób? (ciśnienie?, dysza większa?, inny rozpuszczalnik?)

Oczywiście mogę ominąć problem spuszczając podkład z puszki ale nie o to mi chodzi :)
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Tamiya Liquid Surface Primer przez aero - problem

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 6 września 2009, 14:07

Wygląda z opisu jakby farba za szybko zasychała. Spróbuj na niższym ciśnieniu i użyj Gunze Leveling Thinner. Ewentualnie dodaj retardera do tego rozcieńczalnika Tamiya. Powinno pomóc.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Tamiya Liquid Surface Primer przez aero - problem

Postprzez Gienek » niedziela, 6 września 2009, 14:17

Dokładnie tak. Ja przy malowaniu schodzę do dolnej granicy ciśnienia powietrza przy której aerograf jeszcze maluje (w moim wypadku to nawet 0,3 atm).
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tamiya Liquid Surface Primer przez aero - problem

Postprzez Macio4ever » niedziela, 6 września 2009, 14:26

Dzięki za sugestie. Moje podejrzenia też szły w tym kierunku. Nigdy nie miałem takiego problemu z lakierami...
Pomalujemy, zobaczymy :)

Edycja:

Panowie, DZIĘKI! Pan Opóźniacz załatwił sprawę jak należy, jest git.
Dzięki Wam wogóle przypomniałem sobie, że mam retarder w szufladzie.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości