AK471 Black Base xtreme metal - problem

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

AK471 Black Base xtreme metal - problem

Postprzez Marcin_86 » poniedziałek, 12 grudnia 2016, 01:21

Witam
Mam kilka farb z serii xtreme metal od AK i mam z nim dość dziwny problem. Bezpośrednio przed malowaniem tymi farbami używam black base kładzionego na podkład tamiya albo surfacera, wszystko idzie sprawnie poza tym że black base nawet po wyschnięciu nie czarnieje. Mieszałem przez ok 15 min, w słoiczku jest czarny ale jak maluje aero to wygląda to bardziej jak delikatnie zabarwiony na czarno lakier błyszczący niż czarny podkład. Po wyschnięciu jest minimalnie ciemniejsza powierzchnia niż gołego surfacera albo tamiya i w rezultacie po nałożeniu farby docelowej jest niewielka różnica w końcowym efekcie. Mam jeszcze jedno ogólne pytanie bo strasznie mało informacji jest na temat tych farb, macie może obcykane najlepsze ustawienie ciśnienia aero do malowania tymi farbami tak żeby nie było ziarna ?
Marcin_86
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 10 września 2016, 12:45

Reklama

Re: AK471 Black Base xtreme metal - problem

Postprzez SilverKNZ » poniedziałek, 12 grudnia 2016, 09:08

Witaj.
Też używam tych metalizerów - Ważne żeby przed pomalowaniem metalizerem powierzchnia na którą kładziesz była gładka, satynowa - dlatego daję czarną błyszczącą tamiye i wychodzi wszystko elegancko. Co do ciśnienia to ja używam 1 - 1,5 atm.
-------------------------------------------------------------------------------
Moje dotychczasowe wypociny:
Mi8T / Mi 24A / Mi 26 Halo / Bell 212 / Wessex Has 1/ Panzer IV DAK / Ferdinand / ISU 152 / PzKpfw V Panther G / KV -2 / PzKpfw TIGER I
Avatar użytkownika
SilverKNZ
 
Posty: 143
Dołączył(a): środa, 18 grudnia 2013, 09:46
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: AK471 Black Base xtreme metal - problem

Postprzez patrykvel » poniedziałek, 12 grudnia 2016, 20:36

https://youtu.be/l1Q8V7dXVss?t=454

Porównaj sobie jak na tym filmiku nakłada się ten kolor.

Co do ziarnistości tych metalików. Jedynie polished aluminium oraz chrome dają efekt, że nie widać ziarna po nałożeniu. Reszta już ma pigment średniej grubości, ale rozpuszczalniki ładnie układają ziarna więc maluj cienkimi warstwami.
patrykvel
 
Posty: 32
Dołączył(a): wtorek, 1 października 2013, 01:25

Re: AK471 Black Base xtreme metal - problem

Postprzez Marcin_86 » wtorek, 13 grudnia 2016, 03:10

Dzięki za pomoc, wychodzi na to że mialem dwa słoiczki jakiegoś lewego black base bo w moim jest dużo mniej czarnego pigmentu i nie ma możliwości żeby wyszedł taki czarny jak na filmiku. Spróbuję zakupić z innego źródła
Marcin_86
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 10 września 2016, 12:45

Re: AK471 Black Base xtreme metal - problem

Postprzez Panzer » wtorek, 13 grudnia 2016, 08:31

Reklamuj w sklepie w którym kupiłeś i tyle.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: AK471 Black Base xtreme metal - problem

Postprzez Marcin_86 » piątek, 16 grudnia 2016, 15:30

Okazało się jak pisałem, moje dwa słoiczki black base były jakieś wadliwe. Dzisiaj przyszedł black base z innego sklepu i farba jest zupełnie inna i bez problemu uzyskuje się ładną czarną powierzchnię.
Marcin_86
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 10 września 2016, 12:45


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości