Farby akrylowe - Silver

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Farby akrylowe - Silver

Postprzez Marcino » poniedziałek, 2 stycznia 2017, 10:40

Witam

Chciałbym prosić o poradę dotyczącą farb akrylowych w kolorze srebrnym. Używałem ich do malowania drobnych detali oraz czasem do podkładu pod główny kolor. Problem polega na rozwarstwianiu się farby w słoiczku przez co krycie było bardzo kiepskie. Przy aero krycie było lepsze ale z kolei strasznie się zapychał. Używałem pactry i model mastera rozcienczonych LT. Chciałbym spytać czy to przypadłość akryli i lepiej użyć innego typu farby czy może akryle innych producentów nie sprawiają takich problemów?
Marcino
 
Posty: 16
Dołączył(a): niedziela, 1 stycznia 2017, 19:50

Reklama

Re: Farby akrylowe - Silver

Postprzez posejdon » poniedziałek, 2 stycznia 2017, 23:36

Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc, że farba się rozwarstwia ale może pomoże rozmieszanie przed malowaniem. Próbowałeś?
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 15:05
Lokalizacja: Bródno

Re: Farby akrylowe - Silver

Postprzez Marcino » poniedziałek, 2 stycznia 2017, 23:58

Zasadniczo wygląda to tak jakby cały srebrny pigment opadał szybko na dno a na wierzchu zostawało praktycznie samo spoiwo. Nie wiem czy farby których używałem są po prostu kiepskiej jakości i stąd takie zachowanie czy wszystkie srebrne akryle w mniejszym lub większym stopniu się tak zachowują. Albo może po prosty mam jakąś trefną sztukę.
Marcino
 
Posty: 16
Dołączył(a): niedziela, 1 stycznia 2017, 19:50

Re: Farby akrylowe - Silver

Postprzez pawel700 » wtorek, 3 stycznia 2017, 09:27

To normalne zjawisko dla farb metalicznych, że ciężkie cząstki metalu szybko idą na dno. Podczas malowania aerografem też trzeba mieszać co chwila. Rzadko zamykam wieczkiem pojemnik aerografu, ale w przypadku metalików jest to niezbędne. Oczywiście w czasie mieszania trzeba zatkać palcem wlot powietrza w wieczku.
pawel700
 
Posty: 363
Dołączył(a): wtorek, 29 listopada 2011, 19:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Farby akrylowe - Silver

Postprzez Marcino » wtorek, 3 stycznia 2017, 23:32

Ok, dzięki za odpowiedź
Marcino
 
Posty: 16
Dołączył(a): niedziela, 1 stycznia 2017, 19:50


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości