podkład do figurek

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

podkład do figurek

Postprzez Mannet » niedziela, 8 stycznia 2017, 10:10

Hej, ostatnio w moje łapy wpadły figurki Hat. Wszystko fajnie, pięknie, jak na plastik w skali 1/72 całkiem ładnie odlane ale... tworzywo, z którego są odlane jest paskudne- gumowate... co radzilibyście zastosować jako podkład? bo chyba chaos black się na tym będzie łuszczyć... a jeśli chodzi o wybór, to Hat ma największy jeśli chodzi o modele z interesującego mnie okresu (2ga połowa XIX wieku), ewentualnie Strelets ale tu już trochę gorzej pod względem rzezby/odlewu.
btw. aby nie zaczynać nowego tematu - co polecacie jako podkład do metalowych figurek? bo wyżej wspomniany haosblack nie spełnia moich oczekiwań w tym zakresie... dzięki za pomoc! :)
Mannet
 
Posty: 143
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2013, 15:47

Reklama

Re: podkład do figurek

Postprzez Sherman » niedziela, 8 stycznia 2017, 21:59

Wszystko się będzie mniej lub bardziej łuszczyć, taki urok gumy. Ja swoje psikam podkładem Tamiya.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: podkład do figurek

Postprzez Mannet » środa, 3 maja 2017, 19:50

Aby nie zaczynać nowego tematu - co polecacie do "podkładowania" żywicznych figurek? nie jestem pewny czy chaos black aż tak dobrze będzie się trzymał, jak na plastiku...
Mannet
 
Posty: 143
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2013, 15:47

Re: podkład do figurek

Postprzez iras67 » środa, 3 maja 2017, 21:05

Gunze produkowało Mr.Resin Prime Surfacer -właśnie dedykowany do żywic. Ale już go nie ma w ofercie-chociaż jest do kupienia jeszcze. Spokojnie można malować zwykłymi Surfacerami Gunze z najdrobniejszym pigmentem (żeby zachować ładne detale) Mr.Finishing Surfacer 1500 Black, Gray. Trochę słabiej trzymają Vallejo Primery akrylowe poliuretanowe wodorozcieńczalne ale dają radę jak nie maskujesz detali taśmą tylko płynami maskującymi .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości