auto po wyścigu

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

auto po wyścigu

Postprzez ronf10 » poniedziałek, 6 marca 2017, 15:37

Witam
Czy możecie podpowiedzieć jakich materiałów/technik najlepiej użyć żeby zrobić auto po wyścigu na torze asfaltowym? Tutoriale pojazdów militarnych trochę odbiegają od moich potrzeb.
Chodzi mi o efekt przybrudzonej szyby, ubrudzenia za kołami i w przedniej części pojazdu itp.

Wash MIG-em chyba nie za bardzo się tu sprawdzi.
Może farbą Tamiya smoke?

Macie jakieś pomysły?

PS. Generalnie mam na razie 3 modele 1/12 sklejone kiedyś kiedyś i teraz kombinuję jak je zużyć i wzbogacić o detale. Potem pójdą na warsztat nowe modele :-)
ronf10
 
Posty: 78
Dołączył(a): wtorek, 7 lutego 2017, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: auto po wyścigu

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 6 marca 2017, 20:55

W 1:12 to spokojnie takie zabrudzenia można namalować aerografem. Smoke zmieszany z lakierem matowym może być dobry.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: auto po wyścigu

Postprzez ronf10 » wtorek, 7 marca 2017, 20:04

Hm, dzięki za podpowiedź. takie jednolite przybrudzenia to pewnie mi się uda zrobić aero (będę próbował jak piszesz), a takie "smarki" ?

Chodzi mi o coś ja na zdjęciu może bardziej smużyste, jakby przeciągnięte przez pęd powietrza.
Obrazek
ronf10
 
Posty: 78
Dołączył(a): wtorek, 7 lutego 2017, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: auto po wyścigu

Postprzez piotr dmitruk » środa, 8 marca 2017, 01:13

Pędzelek 00.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: auto po wyścigu

Postprzez greatgonzo » środa, 8 marca 2017, 11:55

Jeśli chodzi o te czarne plamki, to ostrożnie ze smużeniem. To są kawałki gumy z opon. Jak pisze Piotr - pędzelek. Można też przygotować sobie 'stempelki' z rozciągniętych nad ogniem plastikowych ramek . Taką zaciętą ramkę można też użyć jako piórko.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: auto po wyścigu

Postprzez RAV » środa, 8 marca 2017, 15:39

A może pryskanie z pędzla lub z aerografu (gęsta farba, na granicy zatkania)?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: auto po wyścigu

Postprzez ronf10 » czwartek, 9 marca 2017, 09:12

Dzięki, przetestuję "na sucho" te kombinacje".

Trochę to potrwa bo po długim okresie nie klejenia niczego organizuję się na nowo :-) Stanowisko w powijakach, graty w drodze.
Zacząłem więc nie ma odwrotu, rozbabrałem Yamahę YZR500 Akai, Ducati Desmo i Porsche 935. Pewnych błędów już się nie da poprawić ale wiele jeszcze można zdziałać.

I chyba założę oddzielne posty w warsztacie na te moje kombinacje bo wszędzie inne pytania :-)
ronf10
 
Posty: 78
Dołączył(a): wtorek, 7 lutego 2017, 22:43
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości