Modele Wingnut Wings

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Modele Wingnut Wings

Postprzez Albatros » sobota, 1 kwietnia 2017, 14:38

Witam, to mój debiut na forum (choć przeglądam je już od dłuższego czasu), więc pozdrawiam wszystkich :) Moje doświadczenia z modelarstwem sięgają jakieś 20 lat wstecz, kiedy jako nastolatek z bratem byliśmy w ten temat wkręceni i traktowaliśmy to całkiem ambitnie ;o) Teraz nieśmiało myślę o powrocie i stąd moja obecność tutaj i od razu kilka pytań.
Interesują mnie mianowicie modele Wingnut Wings - w tym momencie konkretnie zapowiadany nowy Fokker DVII (Fok) "Early". Rozmawiałem w Exito w Krakowie, że zamierzają mieć ten model w ofercie, ale nie wiadomo dokładnie kiedy. Problem w tym, że oprócz modelu chciałbym zakupić także kalkomanie "Fighting Fokker part 1" - http://www.wingnutwings.com/ww/product?productid=3081
ale w Exito powiedzieli, że nie mają możliwości ich sprowadzić. Czy ktoś kupował może produkty WnW bezpośrednio u nich, jak to wychodzi cenowo, czy oprócz zwykłej ceny oraz kosztów przesyłki są jeszcze jakieś dodatkowe opłaty (np. cło), jak to wygląda w praktyce? Czy może jest opcja zakupu gdzieś bliżej, w Europie i wyjdzie to taniej? Czy mógłby ktoś podzielić się doświadczeniami w tym temacie?
Pozdrawiam
Albatros
 
Posty: 71
Dołączył(a): piątek, 31 marca 2017, 10:42

Reklama

Re: Modele Wingnut Wings

Postprzez GrzeM » sobota, 1 kwietnia 2017, 16:04

1/32 to nie moja skala, ale podejrzewam że Wingnut to nie jest jedyna firma oferująca dobre kalki do Fokkera.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Modele Wingnut Wings

Postprzez Albatros » sobota, 1 kwietnia 2017, 18:02

Jasne, świetne kalkomanie ma choćby Aviattic (zresztą ich lozengi też mam zamiar kupić), ale chodzi mi o konkretne malowanie Fokkera DVII 328/18 Georga von Hantelmann'a i Kurta Wustoff'a z Jasta 15 z 1918 roku - z trupią czachą na kadłubie :)
Albatros
 
Posty: 71
Dołączył(a): piątek, 31 marca 2017, 10:42

Re: Modele Wingnut Wings

Postprzez potez » sobota, 1 kwietnia 2017, 21:39

Zanów na ich stronie. Z zamówieniem nie powinno być większych problemów bo koszt jest poniżej 22 Euro, więc ani cło ani vat nie powinny cię dopaść. Inna sprawa to serwis, po zmianach ludzie narzekają mocno i jest duży krzyk o to. Ale i tak niczego nie ryzykujesz, najwyżej nie dojdzie i zwrócą ci kasę.
Co do kalek Aviattica to radzę uważał. Są śliczne ale koszmarnie grube i wcale nie takie łatwe w nakładaniu - trzeba dużo wprawy, żeby je dobrze położyć.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Modele Wingnut Wings

Postprzez iras67 » sobota, 1 kwietnia 2017, 22:24

Zamów na ich stronie razem model i kalki. Z cłem jest różnie na dwadzieścia kilka modeli które kupowałem u nich od kiedy istnieją cła chyba nie zapłaciłem ani razu. Może to kwestia kto i jak to segreguje do oclenia... Inni płacili najczęściej przez to że zamawiali po kilka. Musisz też czasem być cierpliwy , najdłużej u mnie paczka szła 5 tygodni i to ostatnio, ale nie przez pocztę było opóźnienie tylko wysłali ja po kilkunastu dniach o wpłaty.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Modele Wingnut Wings

Postprzez Atlis » niedziela, 2 kwietnia 2017, 09:06

Modele WnW ma obecnie w dystrybucji niemiecki MBK.

Fokker DVII Early będzie dostępny w połowie maja.

http://www.modellbau-koenig.de/Flugzeug ... 8201_0.htm
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Modele Wingnut Wings

Postprzez Albatros » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 11:14

Dzięki bardzo za wszystkie informacje, jeśli nie ma wielkiego problemu z cłem to może faktycznie zamówić bezpośrednio u nich...
Albatros
 
Posty: 71
Dołączył(a): piątek, 31 marca 2017, 10:42

Re: Modele Wingnut Wings

Postprzez ESP » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 11:46

Modele kupione na terenie UE nie podlegają ocleniu :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ESP
 
Posty: 113
Dołączył(a): niedziela, 22 listopada 2015, 19:59

Re: Modele Wingnut Wings

Postprzez Adam » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 20:02

Od niedawna można zakupić modele WNW w Martoli. :mrgreen:
Co do kalkomanii Aviattica to faktycznie są bardzo ładne, ale trudne do naklejania, należy uważnie przeczytać instrukcję i postępować tak jak stoi tam napisane.
Mogę nieskromnie polecić relację z budowy mojego Fokkera, gdzie zastosowałem Kalki Aviattica, Link w moim podpisie.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modele Wingnut Wings

Postprzez Albatros » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 21:39

Dzięki Adam, o Martoli wiem, pisałem o tym na początku... O Aviattic'ach pomyślę i wezmę wszystkie ostrzeżenia i wskazówki pod uwagę :-) A jeśli chodzi o relację z budowy Fokkera, to przeczytałem od deski do deski, i przyznam, że właśnie ta relacja i Twój model, Adam, mnie zainspirowały do budowy tego modelu :-) Dzięki bardzo za odzew i wskazówki :-)
Albatros
 
Posty: 71
Dołączył(a): piątek, 31 marca 2017, 10:42

Re: Modele Wingnut Wings

Postprzez waran » wtorek, 4 kwietnia 2017, 06:26

Co do kalek Aviattica, przy nich trzeba na pewno przeczytać instrukcję, natomiast co do tematu ,kolorystyki i merytoryki nie ma chyba lepszych wydanych kalek na szmatopłaty.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Modele Wingnut Wings

Postprzez Atlis » wtorek, 4 kwietnia 2017, 08:48

Albatros napisał(a):Dzięki bardzo za wszystkie informacje, jeśli nie ma wielkiego problemu z cłem to może faktycznie zamówić bezpośrednio u nich...


Polska jest jeszcze nadal członkiem UE, więc żadnego cła nie będzie. Po prostu zamawiasz i paczka przyjdzie. MBK są spoko goście, obecnie z nimi współpracuje Alex Glass (Uschi), więc można u nich też dostać sporo przydatnych rzeczy do szmatopłatów jego produkcji.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Modele Wingnut Wings

Postprzez Albatros » wtorek, 4 kwietnia 2017, 14:41

Tak, tylko, że nie mają kalek WnW, tylko modele... Modele pojawiły się w polskiej dystrybucji (Exito, Martola), ale kalek nie ma w ofercie. Wychodzi na to, ze kalki zamówię bezpośrednio u WnW, cena niewielka, więc z cłem nie będzie problemu, a model albo w Polsce albo w Niemczech w MBK...
Albatros
 
Posty: 71
Dołączył(a): piątek, 31 marca 2017, 10:42


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości