super clar III glos

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

super clar III glos

Postprzez auraga » sobota, 10 czerwca 2017, 16:08

Witam wszystkich.Zachęcona pozytywnymi opiniami na temat tego lakieru postanowiłam go użyć na modelu samochodu.Kaste pomalowałam lakierem w sprayu ts 51 tamiya.Oczywiście pierwszy podkład,szlifowanie i dwie warstwy ts51.Na koniec super clar który po nałożeniu okazał się matowy.Tu pojawia się moje pytanie,co robię nie tak?Dodam,że z lakierem tamiya lub humbrol nie było tego problemu.Pozdrawiam.
auraga
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 25 lutego 2011, 13:13

Reklama

Re: super clar III glos

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 11 czerwca 2017, 19:38

Czym rozcieńczałaś?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: super clar III glos

Postprzez Atlis » niedziela, 11 czerwca 2017, 20:49

GX100, wymaga dużego rozcieńczenia i malowania na mokro. No i nie ma mowy o malowaniu dużych powierzchni psikawką z dyszą 0,15mm...

Rozcieńcz go MLT, 3:1 minimum, 15PSI, dwie-trzy warstwy lakieru, potem jedna warstwa tylko MLT. Zostaw do wyschnięcia. GX100 się kurczy, więc nawet jeśli będziesz miała na modelu lekką skórkę pomarańczową, powinien się wygładzić. Potem polerka jeśli potrzeba.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości