Tomahawk Mk II kolor spodu

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Tomahawk Mk II kolor spodu

Postprzez shadowmare » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 22:43

Jacek Bzunek napisał(a):Ajabym malował:
- góra Dark Earth DuPont i Middle Stone RAF,
- spód Sky.

Nom, tak właśnie chciałem malować.
Jacek Bzunek napisał(a):Przy okazji 1 polecam
http://www.ratomodeling.com/articles/AVG_cammo/

Podlikowałeś mi już przy P-400 myślałem, że brytyjskie Tomahawki to inna bajka, stąd ten tutaj mój post.
Jacek Bzunek napisał(a):Przy okazji 2
Pomyśl nad Dark Green przebijającym spod Middle Stone.

O tym nie myślałem, malarsko bardzo ciekawa koncepcja ale nie wiem czy nie będzie zbyt kontrowersyjnie.

Greatgonzo ja pisząc Sky mam na myśli Tamkę Xf-21. Wpada w zielony i dlatego mi nie pasiła. Takie ostatecznie są moje typy:

Obrazek
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Reklama

Re: Tomahawk Mk II kolor spodu

Postprzez iras67 » wtorek, 27 czerwca 2017, 00:47

To ja jeszcze dodam że ten konkretny egzemplarz ma "standardowo" przyciętą kokardę na kadłubie w miejscu oprofilowania skrzydło kadłub które ją częściowo zasłania. Seria AN miała też charakterystyczny obmalowany numer ewidencyny RAF w prostokącie z pozostawionym oryginalnym tłem w DG.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Tomahawk Mk II kolor spodu

Postprzez greatgonzo » wtorek, 27 czerwca 2017, 01:06

Sky type S wpadał w zielony. P-40 zamówiono i produkowano dla Anglii w warunkach pokojowych z punktu widzenia dostawcy. Zgodnie ze specyfikacją zamówienia. Brytyjczycy zaakceptowali kolory, które miały jak najściślej odpowiadać MAPowskim wzorcom. Produkcja była nadzorowana przez brytyjską komisję. Te 'skaje' były do siebie dużo bardziej zbliżone, niż głosi powszechnie wytworzone na przestrzeni lat wrażenie w modelarskim świecie. Amerykański, jak się przyjmuje, nieco bardziej wpadał w niebieski. Ale to jest niuans, nie zmiana palety. Ale, moim zdaniem, warto to odróżnić, jeśli w kolekcji są modele samolotów w oryginale malowanych farbami brytyjskimi i made in USA.
Ten Sky Tamiyi faktycznie wygląda zbyt trawiasto dla klasycznego Sky type S..
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Tomahawk Mk II kolor spodu

Postprzez iras67 » wtorek, 27 czerwca 2017, 09:05

greatgonzo napisał(a):Sky type S wpadał w zielony. P-40 zamówiono i produkowano dla Anglii w warunkach pokojowych z punktu widzenia dostawcy. Zgodnie ze specyfikacją zamówienia. Brytyjczycy zaakceptowali kolory, które miały jak najściślej odpowiadać MAPowskim wzorcom. Produkcja była nadzorowana przez brytyjską komisję.

To miało taką śmieszną nazwę używaną w dokumentach- "Camuflageline" czy jakoś podobnie... ale umowa była bardzo poważna :) .
Ostatnio mi to kolega zlinkował. Oczywiście trzeba brać poprawkę na monitor i odwzorowanie barw ale coś poglądowo pokazuje
Obrazek
Żeby nie wprowadzać zamieszania te wszystkie błękity z wzornika Duponta do Tomahawków nie mają nic lub bardzo niewiele. Bo przemalowywano je najczęściej brytyjskimi farbami. A jeśli były to na tych dostarczanych ze Stanów późniejszych wersjach P-40.Niemniej widać ile kolorów było na spodzie używanych w Afryce...a producenci modeli (większość) konsekwentnie od lat dawali zawsze Azure Blue ;o) .
greatgonzo napisał(a):Ten Sky Tamiyi faktycznie wygląda zbyt trawiasto dla klasycznego Sky type S..

Z tymi brytyjskimi Sky'ami to też jest bałagan ile ich w końcu było w 1940?
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Tomahawk Mk II kolor spodu

Postprzez Aleksander » wtorek, 27 czerwca 2017, 11:16

Pamiętaj, że był jeszcze australijski Sky Blue (ten na twojej palecie) i on był bardziej niebieski.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Tomahawk Mk II kolor spodu

Postprzez greatgonzo » wtorek, 27 czerwca 2017, 11:19

Mało Ci zamieszania ze spodami Tomahawków? Chcesz jeszcze tu dyskutować o problemach z wprowadzaniem nowych kolorów w RAF? ;).
A Sky type S w 1940 był jeden. Oficjalnie, znaczy się... .
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Tomahawk Mk II kolor spodu

Postprzez shadowmare » wtorek, 27 czerwca 2017, 12:11

Oj, mieszacie Panowie mieszacie :) .
greatgonzo napisał(a):Sky type S wpadał w zielony.

Wiem wiem, mój mix też leciutko wpada tylko jak go zestawiłem z prawie zielonym XF-21 Sky Tamki to na focie zanikł odcień.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: Tomahawk Mk II kolor spodu

Postprzez iras67 » wtorek, 27 czerwca 2017, 13:31

shadowmare napisał(a):Oj, mieszacie Panowie mieszacie :) .
greatgonzo napisał(a):Sky type S wpadał w zielony.

Wiem wiem, mój mix też leciutko wpada tylko jak go zestawiłem z prawie zielonym XF-21 Sky Tamki to na focie zanikł odcień.

Shadow popatrzyłem na tą Tamke Sky XF-21 i na zdjęcia P-40 z Sky Duponta u Tullisa z Chin i na kilka zdjęć zachowanych obecnie i ja bym złamał ten kolor jasnym szarym XF-19 lub nawet jeszcze jaśniejszym. ps. zrób zdjęcie próbek w świetle słonecznym bo u ciebie ciemne to zdjęcie i widze ten Sky jako szary... ;o)
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Tomahawk Mk II kolor spodu

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 27 czerwca 2017, 14:04

Iras - Tomahawki dla AVG mialy spody malowane "czymś" bardziek niebieskim niż Sky RAF lub Duponta.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tomahawk Mk II kolor spodu

Postprzez shadowmare » wtorek, 27 czerwca 2017, 14:37

Dobra, pokazuję:

Obrazek

Na żywo jest jaśniejszy trochę. Moim zdaniem jest ok.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: Tomahawk Mk II kolor spodu

Postprzez iras67 » wtorek, 27 czerwca 2017, 15:38

Jacek Bzunek napisał(a):Iras - Tomahawki dla AVG mialy spody malowane "czymś" bardziek niebieskim niż Sky RAF lub Duponta.

Kto tak twierdzi, gdzie i na podstawie czego? Zagłębiałeś bardziej temat? Mi się ta teoria bo to teoria nie za bardzo podoba...
I nie chodzi mi że takiego koloru nie było. Tylko są zdjęcia z Sky i zdjęcia z tym czymś "niewiadomoczymś" .Zapewne Sky sie na chińskim niebie nie sprawdził ale nie znaczy że wszystko tam latało od razu przemalowane.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Tomahawk Mk II kolor spodu

Postprzez greatgonzo » wtorek, 27 czerwca 2017, 16:21

To jest teoria zgłebiana wiele razy i przez wielu, ale niestety (czy stety) nie ma potwierdzenia w żadnych źródłach i jak dotąd spotkałem się tylko z wnioskowaniem ze zdjęć, opowieści i mieszania różnych kolorów. Mieszania w sensie mylenia, nie pracy z paletą malarską :). Linkowany tu artykuł Ratajczaka zawiera dokładnie takie błędy - myli kolory, błędnie je określa itd. Należy jednak do niego podchodzić ostrożnie.

Shadowmare, Twoje zdjęcie z zestawem kolorów wygląda trochę podejrzanie. Wszystkie kolory są nadmiernie wysycone z Middle Stone wchodzącym wręcz w pomarańczowy. Amerykanski Sky wygląda nieźle, ale jeśli pozostałe barwy są podbite, to może on w rzeczywistości być zbyt zdechły. Zakładam, że próbki robione są na czystym białym. To dobry zwyczaj, bo patrząc na zdjęcia na ekranie widać jak białe jest tło i można mniej więcej określić kierunek i stopień odchylenia barwy od rzeczywistości, niwelując w jakimś stopniu różnice w prezentacji monitorów.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Tomahawk Mk II kolor spodu

Postprzez shadowmare » wtorek, 27 czerwca 2017, 16:55

Dobra, to zdjęcie najlepiej odwzorowuje rzeczywisty kolor jaki mi wyszedł:

Obrazek
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: Tomahawk Mk II kolor spodu

Postprzez iras67 » wtorek, 27 czerwca 2017, 17:16

Shadow wszystko fajnie, pomaluj pokaż na modelu pewnie powinno byc dobrze tylko ten s..y photobucket sabotuje wątek ;o) .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Tomahawk Mk II kolor spodu

Postprzez shadowmare » wtorek, 27 czerwca 2017, 18:08

Jesli ok to ok. Jak nic nie wypadnie to niedlugo podklad i maluję. No niestety, nigdy z nimi nie mialem problemow, moze poprostu przekroczylem miesieczny limit uploadu.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości