zróżnicowanie koloru desek

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

zróżnicowanie koloru desek

Postprzez Stachik » sobota, 22 lipca 2017, 23:13

Dzień dobry, mam zamiar oddać zróżnicowanie koloru desek widocznych na elewacji budynku. Do tej realizacji mam zamiar użyć pociętej w paski sklejki lotniczej o grubośći 0.4 mm (realizacja w skali 1:87). Aby zróznicowac kolor desek pomyślałem o nałożeniu bejcy/barwnika do drewna o kolorze oddającym te najciemniejsze deski na zdjęciu, a następnie drobne przetarcie papierem ściernym części z nich. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Czy możecie mi zaproponować inną technike ktora pozwoli na oddanie tego efektu? Byłbym bardzo wdzięczny, dzieki!

http://imgur.com/a/GP2zF
Stachik
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 22 lipca 2017, 22:44

Reklama

Re: zróżnicowanie koloru desek

Postprzez cooper69 » niedziela, 23 lipca 2017, 07:57

Zestaw Lifecolor Weathered Wood
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: zróżnicowanie koloru desek

Postprzez Stachik » niedziela, 23 lipca 2017, 14:49

Dzieki, ale czy przypadkiem ten zestaw nie sluży do pokrywania farbą elementow niedrewnianych tak aby imitowały drewno ? Ja odrazu używam drewna i jedyne co chce zmienic to jego odcień. Co sądzisz o zaproponowanym przeze mnie rozwiązaniu?
Stachik
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 22 lipca 2017, 22:44

Re: zróżnicowanie koloru desek

Postprzez Adam » niedziela, 23 lipca 2017, 21:12

Ja drewniane elementy robiłem z plastiku, słyszałem, że prawdziwe drewno nie specjalnie się spisuje i nie ćwiczyłem tego. Do plastiku też używam Lifecolor Weathered Wood i farb olejnych.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: zróżnicowanie koloru desek

Postprzez Kapitan Bomba » niedziela, 23 lipca 2017, 21:41

Stachik napisał(a):Ja odrazu używam drewna i jedyne co chce zmienic to jego odcień.

To pytaj tam gdzie drewna używają: http://www.koga.net.pl/forum.html
Zdradziecka Morda i Kanalia !
Avatar użytkownika
Kapitan Bomba
 
Posty: 134
Dołączył(a): sobota, 10 stycznia 2015, 22:54
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości