Farba na sidolux

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Farba na sidolux

Postprzez Voxerver » czwartek, 31 sierpnia 2017, 22:31

Witam. Mój model był pomalowany i nałożyłem na niego warstwę lakieru sidolux. Wash jednak nie wyszedł i model nadaje się do ponownego malowania. Moje pytanie brzmi: Czy mogę nałożyć zwyczajną farbę akrylową tamiya z rozpuszczalnikiem aerografem na sidolux? Czy farba dobrze się nałoży i modelowi nic się nie stanie? Czy jednak pokombinować z cleanluxem.
Avatar użytkownika
Voxerver
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 25 sierpnia 2017, 19:25

Reklama

Re: Farba na sidolux

Postprzez Aleksander » sobota, 2 września 2017, 19:40

Ja malowałem bezpośrednio na sido, ale ja używam emalii, chociaż faby Tamiyi też mi się dobrze kładły. Jak masz wątpliwości, spróbuj na najmniej widocznym kawałku, ale nie sądzę, żeby był problem.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Farba na sidolux

Postprzez gryzoń » piątek, 8 września 2017, 12:40

Ja proponuje dać sobie spokój z sido i przejść na zwykły lakier bezbarwny np. tamiyi. Po co nerwów z powodu sido?
gryzoń
 
Posty: 138
Dołączył(a): poniedziałek, 25 stycznia 2016, 20:21

Re: Farba na sidolux

Postprzez Mac Eyka » niedziela, 10 września 2017, 20:47

Prosta zasada. Jak dajesz Sido a więc lakier akrylowy, to wash powinien być olejny. Jak chcesz wash akrylowy pod spód dawaj lakier olejny. Jak dajesz Sido i wash akrylowy to duża szansa że wyjdzie kicha.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3023
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Farba na sidolux

Postprzez Voxerver » piątek, 15 września 2017, 23:39

Racja, sido po nałożeniu bardzo pociemnia model, ale fajnie się po nim rozchodzi wash (nie próbowałem jak z lakierem tamiya, ale raczej podobnie). Poza tym sido jest o wiele tańszy. Jednak myślę, że za niedługo przeniosę się na tam X-22 lub TS-13.
Avatar użytkownika
Voxerver
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 25 sierpnia 2017, 19:25


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości