Sposób przecierania washa

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Sposób przecierania washa

Postprzez gryzoń » czwartek, 5 października 2017, 07:53

Nie wiem czy tytuł tematu jest trafiony ale mam pytanie. Robie washa i zagęszczone linie podziału blach w samolocie chce potraktować ręcznikiem papierowym. Ale oczywiscie tak aby wybrać nadmiar a zostawić brąz van dyke w liniach podziału. I teraz moje pytanie. Przecierać wzdłuż liniii podziału czy w poprzek? Chodzi mi o to aby nie "wybrać" farby olejnej z lini podziału tylko jej nadmiar poza nią.
gryzoń
 
Posty: 138
Dołączył(a): poniedziałek, 25 stycznia 2016, 21:21

Reklama

Re: Sposób przecierania washa

Postprzez Michał Janik » czwartek, 5 października 2017, 08:25

Zwykle robi się to w poprzek. Ja od dawna nie wycieram washa żadną ścierką, papierem etc. tylko nakładam go po pierwsze bardzo na matową powierzchnię, po drugie niedużo i mocno rozcieńczonego, po trzecie zaś mam przygotowanych kilka wiekszych pędzelków którymi po zanurzeniu w white spirit, lub innym rozcieńczalniku (kiedyś stosowałem benzynę ekstrakcyjną, ale zostawiała nalot i bardzo szybko odparowywała z naczynia) formuję róznego rodzaju cieniowania, zacieki etc. Uważam, że taka metoda jest lepsza i zachęcam do spróbowania.

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości