Vallejo Air w pancerce

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Vallejo Air w pancerce

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 25 października 2007, 16:15

Czy ktoś używał lub widział 'na własne oczy' - ogólnie miał w łapkach farby Vallejo Air?
Mam problem z wyborem odpowiednich odcieni, bo dostępne w sieci tabele barw tej serii są zupełnie niewiarygodne. Vallejo podaje co prawda na swojej stronie odpowiedniki Vallejo Air dla poszczególnych oryginalnych barw, ale jakoś nie jestem przekonany, że są właściwe.

Interesują mnie kolory niemieckiej pancerki - Panzer Grau, Dunkelgelb, Olivegrün, Rotbraun, a także amerykańskie Olive Drab/Field Drab i brytyjskie no.7 Khaki Green/no.15 Khaki Drab.

Które kolorki Vallejo Air polecacie jako odpowiedniki podanych barw?

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6033
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: Vallejo Air w pancerce

Postprzez Kuba » czwartek, 25 października 2007, 21:32

Jarek Gurgul napisał(a):

Interesują mnie kolory niemieckiej pancerki - Panzer Grau, Dunkelgelb, Olivegrün, Rotbraun, a także amerykańskie Olive Drab/Field Drab i brytyjskie no.7 Khaki Green/no.15 Khaki Drab.

Mam to samo pytanie tylko że dotyczące farb Model Color.
Kuba
 

Re: Vallejo Air w pancerce

Postprzez Tomek Hejmo » piątek, 26 października 2007, 14:28

Jeżeli chodzi o Model Color to tak: świetnie się maluje pędzlem, jednak przy rozcieńczaniu trzeba co jakiś czas mieszać, bo pigment siada. Kiepska przyczepność do gołego plastiku, wystarczy paznokciem przejechać i piękna rysa. Zamienniki są ponoć kosmiczne. Ja jako Panzergrau używam 70995 German Grey, a Dunkelgelb to 70824 German Camouflage Orange Ochre.

Co do Model Air to słyszałem tylko, że niektóre są zbyt rozcieńczone. Tyle mojego, mam nadzieję, że komuś się przyda.
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Vallejo Air w pancerce

Postprzez Jarek Gurgul » piątek, 26 października 2007, 14:49

Myślałem Kuba, że z Model Color sprawa będzie prostsza. Chciałem się oprzeć w doborze kolorów na artykułach z Model Hobby i Supermodelu hiszpańskich modelarzy, którzy często pokazują na fotkach, jakich farb używali. Jest to dużo bardziej wiarygodne, niż wzorniki w formie jpg'ów, czy gif'ów dostępne w sieci, na których oliwkowy nigdy nie stał obok oliwki, a Rotbraun podawany w przeliczniku Vallejo wygląda, jak nie wiadomo co.

Niestety, okazało się, że w artykułach Model Color pojawia się sporadycznie, natomiast Model Air prawie wcale. Tak więc nie udało mi się znaleźć żadnych wskazówek, co do użycia obu palet.

Żeby już nie kombinować i nie czekać zamówiłem właśnie kilkanaście kolorów Model Air opierając się (niestety) na tym, co podaje Vallejo. Farby powinienem odebrać w przyszłym tygodniu. Zobaczymy, co się da z nich 'zmalować'.

Tobie Kuba mogę jedynie podpowiedzieć to, co jest na stronie Vallejo.
Najpierw zamienniki - w pierwszej tabeli jest kolumna RAL:
http://www.ttfxmedia.com/vallejo/cgi-bi ... lcolorinfo

potem wzornik Model Color:
http://www.ttfxmedia.com/vallejo/cgi-bi ... &p3=1&p4=0

Powodzenia

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6033
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Vallejo Air w pancerce

Postprzez mr » poniedziałek, 29 października 2007, 15:02

mr
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 13:35
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości