Hataka -powierzchnie metaliczne?

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Hataka -powierzchnie metaliczne?

Postprzez golf czarny » niedziela, 5 listopada 2017, 01:07

Znowu w temacie metallic. Wiem, że niektórym źle działają na woreczek żółciowy moje lamerskie dociekania, ale co tam? Kto pyta ten się się nasłucha. Albo naczyta. Albo i nie. Zwykła konsumencka ciekawość. No więc na model paint przeczytałem coś o metalizerze Hataki Silver. Co ciekawe test był na goły plastik i to w porównaniu do C8 oraz AK EM Aluminium. Test był imo na tyle uczciwy,że pokazał ,że ów Silver jest bardzo podobny do C8, , która przecież matalizerem się nie nazywa. Ino,że ponoć trwalszym od C8 i mniej lub w ogóle nie wzruszalnym taśmą tamiyowską na goło. No to fajnie. Postęp jest. Chociaż , jak sam tekst słusznie podkreśla ,że Hataka Silver. a AK EM to zupełnie różne standardy. Ale moje pytane jest takie: czy używaliście farb Hataka w w wersji c o proweniencji matalopodobnej np.:
HTK-C003 – Silver
HTK-C078 – Aluminium 
HTK-C190 – White Aluminium
HTK-C189 – Silver Grey 
I czy z tego da się stworzyć jakiś spójny system malowania „bare metal”?
golf czarny
 
Posty: 136
Dołączył(a): poniedziałek, 5 grudnia 2016, 14:01

Reklama

Re: Hataka -powierzchnie metaliczne?

Postprzez iras67 » poniedziałek, 6 listopada 2017, 10:09

HTK-C003 – Silver z zestawu Polski Wrzesień . Dosyć rzadki po rozcieńczeniu -to co w pojemniku można leciutko rocieńczyć nie za mocno bo słabo kryje. Ma dosyć grube ziarno jak na metalic. Gunze C08 ma ten pigment drobniejszy i jest znacznie wydajniejsza w użyciu. Co do twardości trudno mi się odnieść bo malowałem na innych podkładach. HTK-C003 sprawdzi sie do udawania srebrzanki na polskich odrzutowcach. Natomiast do udawania powierzchni metalicznych jest sporo lepszych farb. O pozostałych sie nie wypowiadam bo nie używałem-możliwe że są całkiem inne ;o) .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Hataka -powierzchnie metaliczne?

Postprzez golf czarny » poniedziałek, 6 listopada 2017, 21:44

no cóż ..."pierwszy" polski metalizer pierwszego polskiego producenta farb modelarskich może udawać srebrzankę na polskich odrzutowcach. Sam nie wiem :lol: / :cry: . Na razie poczekam w towarzystwie Bilmodela, bo jeśli metalizer Hataki udaje srebrzankę to reszta udaje chyba "odcienie szarości" i w obu przypadkach da się łatwo zastąpić za rozsądną cenę. Dziękuję, za cenne uwagi. Może jeszcze ktoś się odezwie
golf czarny
 
Posty: 136
Dołączył(a): poniedziałek, 5 grudnia 2016, 14:01

Re: Hataka -powierzchnie metaliczne?

Postprzez Atlis » poniedziałek, 6 listopada 2017, 22:09

Bilmodel też nie robi dobre metalizery. Przynajmniej te, które mam do najlepszych nie należą. Serię super metalików, które są podobno lepsze nie próbowałem. I nie wiem, czy w ogóle ktoś próbował. Chętnie zobaczę wyniki.

Ze zwykłych metalizerów wygrywa Mr Color, C8 jest fantastyczna, nie gorsze są Mr Metal Color.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Hataka -powierzchnie metaliczne?

Postprzez golf czarny » wtorek, 7 listopada 2017, 00:25

Hmm... dla mnie Bilmodel ma tyle samo wad ( i to poważnych) co zalet . Jeśli chodzi o wygląd SP-silver, polished alu nie pierwszorzędne ale w kategorii metalizerów a nie srebrzanek. Bardzo ciekawe jest duraluminium. C8 jak na razie bardzo przydatna farba srebrna a nie metalizer(chociaż nie będę się kłócił co do nazw) . Zamierzam ją szeroko stosować bo świetnie się miesza i daje ciekawy efekt zgaszonego aluminium. Niedługo znowu wracam do prób. Także z Mr.Metal Color.oraz z odpuszkowaną i zapuszkowaną as-12.
Ja Super Metalic nie pokaże ponieważ nie sądzę abym nabył po cenie sklepowej. Słoiczek za 60 zł to ja wolę kawior;) No chyba,że się trafi nadjedzony i z drugiej ręki :roll:
golf czarny
 
Posty: 136
Dołączył(a): poniedziałek, 5 grudnia 2016, 14:01

Re: Hataka -powierzchnie metaliczne?

Postprzez Atlis » wtorek, 7 listopada 2017, 01:07

Ja tu akurat mówię o super metalikach Bilmodel. Super Metallic od Gunze to zupełnie oddzielny temat.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Hataka -powierzchnie metaliczne?

Postprzez golf czarny » wtorek, 7 listopada 2017, 02:37

a to ja niepoinformowany,że oprócz melatizerów są jeszcze inne super metalizery Bilmodela. Jest jakiś link do tego? Ewentualnie poproszę o przybliżenie kwestii.
golf czarny
 
Posty: 136
Dołączył(a): poniedziałek, 5 grudnia 2016, 14:01

Re: Hataka -powierzchnie metaliczne?

Postprzez Atlis » wtorek, 7 listopada 2017, 08:11

Nie mam link. Napisz do Tomasza, jest to zestaw 4 czy 5 kolorów.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Hataka -powierzchnie metaliczne?

Postprzez golf czarny » wtorek, 7 listopada 2017, 12:16

Chyba wiem o co chodzi. A teraz już wiem więcej . 4 kolory. Chociaż po nazwie to można przypuścić ,że 2 a dwa to odcienie. Parametry ponoć te same jak pozostałe metalizery Bilmodelu (bo te same farby) tylko z drobniejszym ziarnem. Zdjęcia , które pokazał Pan Bilewicz wskazują, iż istotnie tak jest.
golf czarny
 
Posty: 136
Dołączył(a): poniedziałek, 5 grudnia 2016, 14:01


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości