Aztek 1000S - stary aerograf z problemem

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Aztek 1000S - stary aerograf z problemem

Postprzez mihe » czwartek, 4 stycznia 2018, 13:10

Cześć,

Wygrzebałem stareńki aero Azteka 1000S. Konstrukcja tajemnicza - niby z tej samej stajni co znane A470 i jego pochodne, jednak konstrukcja troszeczkę inna, znalazłem na sieci jeden filmik w którym jest pokazany i to nawet nie jako główny bohater - leży sobie z boku, gość przez 15 sekund opisuje dobrze znane dysze wymienne. Do tego kilka artykułów z rozbierania A470 a o samym 1000S nic.

Problem mam z nim następujący - po podłączeniu do kompresora aerograf podaje powietrze bez przerwy (nie dotykam spustu). mam do niego trzy dodatkowe dysze - nigdy nie używane, przy każdej ten sam problem. Wyczyściłem go chemią of mr hobby, problem wciąż zostaje. Przed ostateczną próbą - rozwiązaniem siłowym chciałbym się zapytać czy ktoś z was kiedykolwiek miał z nim odczynienia? Czy próbowaliście go rozkładać? jedyne co udało mi się rozmontować to pokrętło od regulacji wysunięcia igły.

Pozdrawiam,
Michał
Pozdrawiam Michał
Obrazek
Avatar użytkownika
mihe
 
Posty: 67
Dołączył(a): czwartek, 20 listopada 2008, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Aztek 1000S - stary aerograf z problemem

Postprzez giberes » czwartek, 4 stycznia 2018, 21:03

Miałem kiedyś toto cudo i szybko się zepsuło, jednoakcyjny, łatwo zapychała się okolica popychacza igły. W sumie to nie wiem jak się rozwalił, ale szybko poszedł do kosza. Zostały tylko dysze i przewody powietrzne. Dysze przydały się w lepszym azteku, a przewody dopasowałem do procona, którym obecnie pracuję. Sądzę, że nie warto tracić czasy na naprawę, bo to zbyt tania zabawka.
Non omnis moriar, zostanie po mnie parę modeli, które żona wyrzuci.
Avatar użytkownika
giberes
 
Posty: 281
Dołączył(a): niedziela, 22 sierpnia 2010, 19:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Aztek 1000S - stary aerograf z problemem

Postprzez Bercik » czwartek, 4 stycznia 2018, 21:37

Najlepiej kupić normalny dwufunkcyjny aerograf. Ten to niestety raczej mało precyzyjna zabawka...

Prawdopodobnie resztki farby zalały (zakleiły) Ci tył aerografu, przez co nie działa zawór powietrza. Można go rozebrać i wyczyścić, ale jeśli pomoże, to raczej na chwilę.
Po bokach z obu stron masz takie prostokątne zagłębienia - to są zatrzaski, działają analogicznie do zamykania obudowy jakiegoś sprzętu RTV/AGD. Musisz wcisnąć te zatrzaski jednocześnie i rozsunąć tył i przód aerografu.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: Aztek 1000S - stary aerograf z problemem

Postprzez waran » czwartek, 4 stycznia 2018, 21:48

Do tych aerografów były zrobione takie specjalne torebeczki z farbami .Moim długo też nie popracowałem.Otworzyłem go i szlag trafił gwarancję.Przyczyną uszkodzenia mojego była dziurka w wężyku podającego powietrze ,odcinek wewnątrz aerografu.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Aztek 1000S - stary aerograf z problemem

Postprzez mihe » czwartek, 4 stycznia 2018, 22:08

Dzięki za odpowiedzi. "Normalny" aerograf mam i używam, ten chciałem spróbować przywrócić do stanu używalności z sentymentu, nawet jeżeli tylko na chwilę ;)

Bercik, dzięki na informację o zatrzaskach, kręciłem się w okół nich ale bałem się robić czegoś na siłę bez wcześniejszej konsultacji :)

Zobaczymy co z tego wyjdzie!
Pozdrawiam Michał
Obrazek
Avatar użytkownika
mihe
 
Posty: 67
Dołączył(a): czwartek, 20 listopada 2008, 17:34
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości