Jak pomalować szczegóły modelu na złoty kolor?

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Jak pomalować szczegóły modelu na złoty kolor?

Postprzez Neri » poniedziałek, 26 lutego 2018, 16:23

Dzień dobry,
Mam problem z pomalowaniem dwóch części figurki:
Obrazek
Obrazek
Po pomalowaniu powinny one wyglądać mniej-więcej tak:
Obrazek
Obrazek
Model jest żywiczny. Póki co mój plan to wyszlifowanie nierówności na modelu oraz pokrycie go białym Mr Finishing Surfacer 1500. Białą część zamierzam wycieniować delikatnie pod spodem jasnofioletowym kolorem. Nie mam jednak pomysłu na dokładne pomalowanie złotych elementów... Zamaskować taśmą chyba raczej się tego nie da. Myślałam o nałożeniu koloru pędzlem ale póki co nie posiadam żadnych metalizerów które by się do tego nadawały (używałam wcześniej Alclad II do innych cześci).Zagwozdkę stanowi dla mnie też sposób uzyskania tego lekko "pomarańczowego" ocienia złota. Czy mogę liczyć na pomoc?
Pozdrawiam
Neri
 
Posty: 30
Dołączył(a): sobota, 31 października 2015, 22:30

Reklama

Re: Jak pomalować szczegóły modelu na złoty kolor?

Postprzez Patryk » poniedziałek, 26 lutego 2018, 19:34

Obrazek
KLIKNIJ
Patryk Krupiński
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 1049
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak pomalować szczegóły modelu na złoty kolor?

Postprzez Neri » czwartek, 8 marca 2018, 14:25

Ok, złapałam kolory i kolejność nakładania. Nie ma tam jednak pokazane w jaki sposób są one nakładane, zakładam że pędzlem? Wygląda w takim razie na to że czekają mnie kolejne zakupy, tym razem złotych farb pod pędzel :/ Dziękuję za odpowiedź
Neri
 
Posty: 30
Dołączył(a): sobota, 31 października 2015, 22:30


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości