Drukarka do kalek

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Drukarka do kalek

Postprzez retopa » piątek, 9 marca 2018, 19:13

Witam wszystkich Kolegów.
Zniesmaczony moimi ostatnimi próbami wydrukowania bander w skali 1/700 i 1/350 podczas których wydruki z plujki były albo rozmazane, albo nie chciały wyschnąć, postanowiłem nabyć drukarkę laserową. Zresztą nie musi być laserowa, ważne żeby drukowała w przyzwoitej rozdzielczości oraz można na niej wyło drukować kolor biały. Odpada jednak opcja wymiany czarnego toneru na biały, ponieważ nie mógłby drukować niemieckich pierwszowojennych krzyży.
Oczekuję porad co i gdzie można kupić, cena do 1000 zł.
Pozdrawiam.
Tomek Małysz
Tomasz Małysz
KMMR "Pancelot", IPMS Polska
*******************************************
Ostatnio ukończone:
Zbrodnia wojenna na morzu. "King Stephen" (GY.1174) vs. Zeppelin L.19 - 02.021916; Mark I, HP Models (konwersja); 1/700
Na warsztacie:
"La Gloire" - 1860; Armo, Mikrostocznia, Evadam, FVA Modellbau; 1/700
SMS "Scharfschütze" w Porto Corsini - 1915; Choroszy, scratch; 1/700
retopa
 
Posty: 42
Dołączył(a): wtorek, 16 kwietnia 2013, 10:56

Reklama

Re: Drukarka do kalek

Postprzez Tomasz Mańkowski » piątek, 9 marca 2018, 20:17

Tomku,
Obawiam się, że żadna domowa/biurowa drukarka laserowa nie drukuje w kolorze białym.
Wydruk w takim kolorze możesz uzyskać na drukarce termosublimacyjnej (kiedyś był ALPS, ale to było dawno temu) albo na profesjonalnych ploterach UV (no ale one kosztują więcej niż założony budżet).
Ponadto wszelkie wydruki z drukarki laserowej na przezroczystym podkładzie do kalkomanii są ... transparentne.

Przemyśl zastosowanie białego podkładu do druku kalkomanii na drukarkach laserowych - z jednej strony to ograniczenie (bo nie zrobisz np. białych numerów taktycznych na burty) ale z drugiej strony ułatwienie (bo np.bandery przezroczyste nie są i biały podkład może od razu "udawać" biały kolor na banderze i jednocześnie pozwoli na poprawne nasycenie barwne innych kolorów)
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 23:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Drukarka do kalek

Postprzez potez » piątek, 9 marca 2018, 20:25

ALPS drukuje na bialo ale to nie jest takie proste- mam to wiem 8-)
Raczej kup plotter i tnij sobie maski niz szukaj drukarki. Największym ograniczniem w drukarce jest to, że farba z alpsa gorzej współpracuje z plynami i tu jest najwięcej problemow.
A szczerze mówiac za 1000 PLN to najłatwiej wysłać projekt do kogos kto ci takie kalki wydrukuje 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Drukarka do kalek

Postprzez Atlis » piątek, 9 marca 2018, 20:28

Kup biały papier do kalkomanii.

Obrazek
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Drukarka do kalek

Postprzez retopa » piątek, 9 marca 2018, 20:45

Dzięki za porady. Tak myślałem, że z drukiem na biało będzie problem, ale nie zaszkodziło zapytać. Kupię chyba zwykłą drukarkę laser kolor. Pozostaje pytanie jaką? Myślę nad rozdzielczością 1200 dpi. Nie musi być szybka, bo do druku codziennego mam inne drukarki. Chciałbym jutro już coś zamówić - wiecie nowa zabawka. Na razie korzystam ze zwykłego lasera do druku czarno-białego. Napisy "Rauchen verbotten" w gotyku na wrota hali sterowcowej w 1/720 wyszły bardzo zacnie. Po użyciu Seta i Sola od Gunze nie widać, że to kalka (drukowane na papierze bezbarwnym Techmodu). Zobaczymy jak będzie się sprawowała nowa kolorowa drukarka.
Tomasz Małysz
KMMR "Pancelot", IPMS Polska
*******************************************
Ostatnio ukończone:
Zbrodnia wojenna na morzu. "King Stephen" (GY.1174) vs. Zeppelin L.19 - 02.021916; Mark I, HP Models (konwersja); 1/700
Na warsztacie:
"La Gloire" - 1860; Armo, Mikrostocznia, Evadam, FVA Modellbau; 1/700
SMS "Scharfschütze" w Porto Corsini - 1915; Choroszy, scratch; 1/700
retopa
 
Posty: 42
Dołączył(a): wtorek, 16 kwietnia 2013, 10:56

Re: Drukarka do kalek

Postprzez Soris000 » piątek, 9 marca 2018, 20:57

potez napisał(a):ALPS drukuje na bialo ale to nie jest takie proste- mam to wiem 8-)
Raczej kup plotter i tnij sobie maski niz szukaj drukarki. Największym ograniczniem w drukarce jest to, że farba z alpsa gorzej współpracuje z plynami i tu jest najwięcej problemow.
...

Do tego dochodzi cena tej drukarki, materiałów eksploatacyjnych i brak jakiegokolwiek serwisu. Generalnie sprzęt bardzo specyficzny ( czytaj irytujący i chimeryczny), ale do ogarnięcia jak działa- mam to wiem 8-)
Uprzedzając pytania- aktualnie nie działa.
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 13:18
Lokalizacja: Sopot

Re: Drukarka do kalek

Postprzez potez » piątek, 9 marca 2018, 21:09

to jeszce dodaj, że trzeba miec kompa z WIndowsem XP i gniazdem drukarki, bo usb nie ma 8-)
A laserówka w kolorze i tak w normalnej cenie ci nie zrobi wydruku w 1200 dpi bo będzie jechała rastrami. Mało który nieprofesjonalny laser w ogóle przekracza 600dpi - cokolwiek tam pisza w reklamówkach...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Drukarka do kalek

Postprzez Atlis » piątek, 9 marca 2018, 21:19

Przy kosztach zakupu tej drukarki jest Windows XP w wirtualnej maszynie i przejściówka za dwa dolary pikuś... :)
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Drukarka do kalek

Postprzez Soris000 » piątek, 9 marca 2018, 21:27

Fakt, to jest pikuś, schody zaczynają się później...
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 13:18
Lokalizacja: Sopot

Re: Drukarka do kalek

Postprzez cooper69 » sobota, 10 marca 2018, 12:30

Nie kupuj jakiegokolwiek lasera kolor za czapkę gruszek (tak to Twój budżet maksymalny):
- co do technikaliów wypowiedział się POTEZ
- takie marketingowe kolorowe coś po pierwsze jest przeznaczone do drukowania np. faktur w kolorze a nie materiałów co mają mieć konkretny kolor
- po drugie mają w zestawie tzw. tonery startowe czyli np. zamiast na 2000 stron (norma mówi przy 5% zadruku A4) na 500 i komplet standardowych tonerów na 90% będzie droższy niż drukarka.

Miałem laser-kolor i wróciłem do atramentu.

Także ten, tego zapomnij.
Lepiej zlecić kalki i/lub wyciąć maski.

PS. Biurkowy ploter tnący kupisz bez problemu za Twój budżet.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości